Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit lehet tenni egy olyan...

Mit lehet tenni egy olyan baráttal, aki nem hallgat meg, de nekem mindig meg kell hallgatni, és tudja nagyon jól, hogy vannak dolgok, amik rosszul esnek, de akkor is mondja, hogy neki milyen jó?

Figyelt kérdés

Amikor neki van valami szerelmi bánata, akkor én elmondhatom neki a véleményem, de ha neki nem tetszik akkor megsértődik rám. De ha ő mondja meg nekem a véleményét, amit elég durván szokott közölni, akkor szóvá teszi, hogy miért sértődök meg rá.

En meghallgatom az unalmas szerelmi történeteit, amiről tudom, hogy úgysem lesz semmi, mert ő mindig túl sokat képzel dolgokról, és túl sok mindent tulajdonít egyes dolgoknak, és emiatt azt hiszi, hogy szerelmes belé, pedig szemmel láthatóan a fiú nem szereti viszont.

De amikor nekem van valamilyen problémám, akkor csak lehurrog meg kioszt. Múltkor is kicsit depressziós voltam és megírtam neki, hogy félek, hogy megint bántani fognak az iskolában, vagy kiutálnak, mert már volt ilyen nem is egyszer, és ha ilyen történik, én felakasztom magam. Ezt nem gondoltam komolyan, csak bánatomban írtam. Erre ilyet ír, hogy ki bántana meg miért és para amit csinálok, meg hogy bolond vagyok. Ő sose hallgat meg, sose figyel, én nekem meg mindig meg kell hallgatnom, és bologatnom mindenre, mint egy kiskutya, mert nekem csak ő az egyetlen barátom.

Introvertált típus vagyok, és alapból nehezen megy a barátkozás, és félek, hogyha elhagyom, akkor egyedül leszek. Azt meg nem szeretném.


Meg ugye alakulóban van neki egy kapcsolata. Mar egy éve alakulóban van, de még nem történt köztük semmi, azon kívül, hogy egyszer elhívta a srác egy étterembe. Még ezelőtt fél évvel. Azóta nem volt semmi, egyszer el is küldte a srác a fr.ancba, de azóta újra beszélgetnek. A srác nem akar tőle semmit.

Erre nekem mindig írja, hogy mit mondott neki a srác, meg másfel óran keresztül beszélgettek stb.

De nekem tudja, mekkora szívfájdalmam ez, hogy nincs senki az életembe, és tudom, hogy soha nem is lesz. Nem vagyok presszimista, egyszerűen realista vagyok. Engem még egy fiú se dicsért meg soha, soha nem akart senki felszedni, mert nem vagyok egy szépség.



2020. máj. 29. 11:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Azt te is érzed, hogy ez nem barátság, remélem. Mi lenne, ha ignorálnád?
2020. máj. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Annyira átérzem, hasonló helyzetben vagyok. Én már csak úgy vagyok vele, hogy meghallgatom, ami pedig bánt, inkább elengedem a fülem mellett. Ignorálni nem akarom, mert amúgy jó barátom, de néha vannak ilyen pillanatai.
2020. máj. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!