Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan értessem meg a barátnőm...

Hogyan értessem meg a barátnőmmel, hogy egyetem mellett nincs időm a nyavajgását hallgatni?

Figyelt kérdés

Én egyetemista vagyok, mindjárt vége a félévnek, nagy zh-k, vizsgákra készülés, stb.. Ő "csak" okj-n van, de állandóan azzal nyaggat, hogy talizzunk már, régen látott. Ez igaz is, de nekem minden héten van 1-2 zh, amire tanulni kell, hacsak nem akarok kibukni, mert nem büfészakon vagyok. Amúgy túl sok kedvem sincs talizni vele, mert csak a pasijáról nyomja a szöveget, hogy ennyire nagyon szeretik egymást, milyen pózban dugtak, és hasonlók. Örülök, hogy boldogok, de én inkább tanulok, hogy a hülyeségeit hallgassam, vagy csak arra gondoljak, hogy nekem nincs időm, hogy a nap minden percét egy fiúval töltsem, ahogy ő.

Egyébként ha egyik másik barátnője meglát engem a városban, hogy biciklizek, vagy csak egy bevásárlóközpontban lát, akkor ez a barátnőm már majdnem számon kéri, hogy oda hogyhogy el tudok menni (akár csak kaját venni vagy valami szükséges dolgot), neki meg csak ígérgetem a talit. Jó, nem szó szerint, de nagyon ilyen szaga van, de nem érti meg, hogy nekem tanulnom kell, mert időben akarok végezni. Így is már a szakomat most első félévben több, mint a diákok 1/5-e abbahagyta vizsgaidőszak előtt.


2015. nov. 27. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Maradjunk abban, hogy nem a barátnőd, mert nem szereted. Azzal találkozol, akivel neked jólesik, nyilván lenne olyan ember, ő meg előbb-utóbb meg fogja unni, és rájön, hogy a kapcsolatotoknak vége. És ennek semmi köze a tanulmányi elfoglaltságaidnak.
2015. nov. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Micsoda levakarhatatlan egy pi..a mi? :D miért nem érti meg hogy neked tanulnod kell és nem az ő sz@rságait hallgatni? XD

De arra nem gondoltál hogy ha végre taliztok annyi idő után, akkor végre teljesül a kívánsága és lekopna? :D

2015. nov. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

Mondd meg neki, hogy értse meg, hogy ezen a jövőd múlik és közöld vele, hogy fordított helyzetben te is tiszteletben tartanád, ha egy céljáért, álmáért küzd.

Sajnos sok ember képtelen megérteni, ha valaki-valamiben más. Nekem is sokat kell tanulnom a félév végi zh-kra és én sem büfészakon vagyok (gépész). Heti 1-2 zh meg beadandó nekünk is van. Volt, aki nálam is hisztizett, aztán amikor eljutott az érettségihez, hirtelen megértette, hogy miért nem értem rá...


Az #1-es pedig miből gondolja, hogy nem szereted? Attól, hogy épp nincs időd? Ez abszurd.

2015. nov. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Abból, hogyha valakit szeretünk, akkor találunk rá időt. Az egyetem nem jelent napi 15 órás elfoglaltságot heti 7 napon keresztül. A barátunkra kell hogy legyen mondjuk havi 2 óránk. És akit szeret az ember, arról nem ír ilyet a háta mögött, hogy nincs kedve találkozni vele, mert nem érdekli, amit mond, mert azok hülyeségek.
2015. nov. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nézd, ha tényleg arról beszélgetnénk, hogy miújság van egymással, akkor szívesen beülök vele kávézni néha, de ő csak a pasijáról akar áradozni nekem, tudom, ismerem. Ha tévedek, akkor a másik lehetőség, hogy valami szivességet kéne csinálnom neki, de annyit nem kérdezne meg, hogy miújság az egyetemmel, vagy egyáltalán velem, ezelőtt is többször használt ki, mint ahányszor azt éreztem, hogy igazi barátnő.. Úgyhogy köszönöm, de nem fecsérelem az időmet erre.
2015. nov. 28. 00:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha ez a válaszod, akkor miért kérded a véleményünket? A panaszod tartsd meg magadnak.
2015. nov. 28. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha szeretünk valakit, valóban találunk rá időt. A kérdező is találna a zh-k és vizsgák után. A szeretet nem azt jelenti, hogy egyből ugrunk valaki sóhajára. Egy barát megérti, ha a másiknak épp más dolga van. A kérdezőnek a jövője múlik a tanulmányain.

Honnét tudod, hogy másnak mennyi idő szükséges a tanulásra? Van, aki az ösztöndíjnak köszönheti, hogy nem hal éhen. Van, akinek nehezebben megy a tanulás. Nekem is csak azért van időm az elmúlt héttől kezdve 2 hetente találkozni emberkékkel, mert egyszerűen muszáj pihentetni az agyam. Nem is vagyok 4-es, 5-ös...

Valóban nem ír rosszat a barátjáról az ember a háta mögött. A kérdezőnek pont azzal van problémája, hogy nem tudja megfelelően lekommunikálni a dolgot. Nekem van olyan ismerősöm, aki autómániás, rengeteget beszélt erről. Közöltem, hogy bocsi, engem nem érdekel. És megértette.


Ha az illető csak kihasznál és nem ad ő is a barátságotokba, szerintem hanyagold. Többet ér a jövőd.

2015. nov. 28. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!