Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az introvertáltak el vannak...

Az introvertáltak el vannak nyomva az extrovertáltak által?

Figyelt kérdés
Úgy értem senki sem kérdezi meg ők mit szeretnének, mi lenne nekik a jó, minden döntésből kizárják őket, ám elvárják mindig, hogy alkalmazkodjanak az extrovertáltak döntéseihez, akaratához.
2020. máj. 31. 13:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Nincsenek elnyomva. (Egy introvertált.) Ha valaki nem h_lye, képes megteremteni azokat az életfeltételeket a maga számára, amik között komfortosan érzi magát.
2020. máj. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

Az introvertált meg az önbizalomhiányos, gátlásos ember nem ugyanaz! A kérdésedböl egyértelmüen kiderül, hogy ezt nem tudod, és a kettöt kevered, ahogy rengeteg más mindenki is.

ÉN introvertált vagyok és nem érem magam elnyomva, sikeres vagyok a munkában is meg a magánéletben is, nem kell senki döntéséhez alkalmazkodni, meg tudom teremteni magamnak a szükséges körülményeket.

2020. máj. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
54%

Senki nem vár el semmit. A munkahelyemen a csapatomban van introvertált és extrovertált is. Én extrovertált vagyok, nyilván jobban dominálok egy meetingen, de ugye néma gyereknek anyja sem érti a szavát. Mindig figyelek rá, hogy ne nyomjak el senkit, de iszonyat fárasztó, hogy van egy kérdés, 4-en elmondjuk a véleményünket és aztán harapófogóval egyesével kell kihúzni a másik két emberből a véleményét. Ha bajuk van nem szólnak senkinek maguktól, hanem némán tűrik, aztán meg egy nap felmondanak. Ezért a team managerek folyamatosan tartanak mindenkivel egyesével meetinget, hogy jól érzi-e magát, mizu, de sok introvertált ezt meg csesztetésnek éli meg. Ilyenkor mit szeretnétek? Találjuk ki, hogy mi jó nektek?


Szokott jönni az előrementel is, hogy az introvertáltak kevesebb pozíciót kapnak. A mi team managerünk eléggé tolja mindenkire a taskokat és a kihívást, de az introvertált kollegák egy része meg minden extra felelősséget tol le magáról. Nem akarják ők betanítani az új embert, nem akarják auditon képviselni a csapatot, stb.


Ugye látod, hogy mit akarok kihozni?


Természetesen rengeteg olyan introvertáltunk is van, aki ki tudja használni azokat a képességeit, ami az extrovertáltakban nincs meg annyira és szép szakmai előmenetelük van (az introvertáltak általában precízebbek pl), de ők nem az extrovertáltakat hibáztatják ha valami nem jön össze nekik...

2020. máj. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

2


Oké elnézést. Csak olyan értelemben használtam ez elnyomás szót, hogy a világ az extrovertáltaknak lett kialakítva, az van normális viselkedésnek tartva ha valaki extrovertált, ha az ember mindig kommunikál a mellette állókkal, vagy dolgozókkal, ha mindig igyekszik beilleszkedni, társadalmi normákat kérdés nélkül szolgalelkűen követi meg ilyenek.


Tudod ezek a fentiek szerintem annyira nem fekszenek az introvertáltaknak, mert ellentétes természetükkel, de te ha remekül elvagy ezek mellett is akkor nyilván nem tehetek mást mint elfogadom véleményed.

2020. máj. 31. 13:49
 5/20 anonim ***** válasza:
87%

Részben igen.

Főleg múltiknál.

Az introvertált megcsinálja. Az extrovertált eladja saját eredményének.


Ez szívás, de így van.

2020. máj. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

3


"Ha bajuk van nem szólnak senkinek maguktól, hanem némán tűrik, aztán meg egy nap felmondanak."


Ez nem véletlen, mivel az esetek többségében korábbi tapasztalatokon alapszik. Nyilván tudják és tapasztalták már, hogy nem jönnek ki jól a dologból ha a véleményüket kimondják mert introvertált szemmel nem mindig az tűnik a legjobb megoldásnak mint ami extrovertált szemmel tűnik megoldásnak. Egy extrovertált értelemszerűen még több emberi interakciót fog javasolni, még több meetinget, még több prezentációt, még több konzultációt, még több csapatmunkát, míg az introvertált lehet, hogy inkább munkára fókuszáltabb javaslatokat tenni, hatékonyság növelés, még több elemzést, témában való elmélyülést, még több egyéni munkát.

Ezek a javaslatok gyakran le vannak seperve a többségben lévő extrovertáltak által, mivel nyilván nekik jobban fekszik az, ha a nap nagy részében csak kommunikálniuk kell, mert számukra sokkal feltöltőbb, szórakoztatóbb az. Ha pedig az introvertált esetleg erőltetné a dolgot, akkor végül úgyis veszítene, mert nincs annyira otthon a kommunikáció művészetében, egyszerűen nem jöhet ki győztesen, nem tudja olyan eredményesen kiforgatni a vitapartner szavait, nem tud annyira mások érzelmeire, érzékeire hatni érveivel, sokkal szárazabbak, unalmasabbak az érveik ezért nem nyerik el az extrovertált többség tetszését. Így alapból igen gyakran az a hozzáállásuk, hogy nem is éri meg hangot adni a véleményüknek.


"de az introvertált kollegák egy része meg minden extra felelősséget tol le magáról."


Az én meglátásom pedig az, hogy az introvertáltak többet vállalnak magukra már csak annak reményében is, hogy így legalább békén hagyják őket, hagyják magukra dolgozni őket. És tényleg csak akkor szólnak amikor már túl sok, tehát 150%-ig le vannak terhelve, míg az extrovertáltak 70%-os leterheltségnél már határt szabnak.

2020. máj. 31. 14:01
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezt ajánlom figyelmedbe :

Introvertáltak [link]


Ezen felül olvass utána a "big 5 personality traits" -nek. Sokan összekeverik ezeket a benne levő fogalmakat. Főleg azért, mert a sajtó és a köznyelv is rosszul használja. Mint más szavakat is.

2020. máj. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
74%
Lassan már nem is merem kimondani hogy introvertalt vagyok az olyan bőgő masinák miatt, mint te. Nem vagyunk óvodások. Ha akarsz valamit, beszélj. Ha bele akarsz szólni valamibe, beszélj. Introvertaltnak lenni nem azt jeleni, hogy megrekedsz egy 5 éves szintjén, akinek folyton a kezét kell fogni.
2020. máj. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

8


A beszéléssel nincs semmi baj, az megy simán. Más kérdés, hogy a többség mindig leszavaz, így alkalmazkodnom kell.

2020. máj. 31. 14:14
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésed az introvertált ÉS önbizalomhiányos/félénk/konfliktuskerülő emberekre vonatkozik. Én ilyen vagyok, és maximálisan érzem sokszor, hogy engedek, amikor nem kéne, mert el akarom kerülni a konfliktust. Nem túl szerencsés, próbálok dolgozni rajta, az életkorom előrehaladtával úgy érzem, fejlődtem is, de ilyen a személyiségem, valahogy együtt kell élnem vele. De szerintem nem minden introvertált emberre igaz. Ha szakmailag nagyon erősek, akkor van tekintélyük, egy-egy nagyobb vita végén csöndesen, határozottan meg tudják mondani a véleményüket. De tény, hogy ilyen személyiséggel azért nehezebb érvényesülni. Inkább azt kellene felismerniük pl. a nagy cégek vezetőinek, hogy az introvertált ember nem szívesen dolgozik csapatban, vagy ha igen, akkor úgy, ha neki külön meghatározott feladata van, és ettől még lehet értékes munkaerő, mert a rábízott feladatot elmélyülten, precízen elvégzi.
2020. máj. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!