Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Vannak itt olyanok, akiknek a...

Vannak itt olyanok, akiknek a barátjaikkal nincs semmi közös, csak a suli?

Figyelt kérdés
Egyik barátnőm se olvas könyveket, nem néznek filmeket, sorozatokat. Nem jatszanak semmivel (telefonos, vagy videó játék). Igazábol nem tudom, hogy így hogy a sulinak vége, és leérettségiztünk fog ez a barátság működni...
2020. máj. 31. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Átérzem, én is hasonló helyzetben vagyok. Még ha van közös hobbink is azon belül is eltér többnyire az ízlésünk.
2020. máj. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
van még esély, nekem is van olyan barátom akivel semmi közös nincs, mégis kb 10 éve barátok vagyunk, de ez emberfüggő
2020. jún. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Épp ezért nem is vagytok igaz barátok, csak egy közösségen belüli klikk. :)


Telefon, videojáték...


Ugyan... Mintha csak az elektronikai dolgokon lehetne szórakozni.


Pl álltalános suliban szert tettem pár barátra, de mi játszottunk is, volt gyerekkorunk.


A biciklizéstől kezdve a mezőn át, bunki építésig minden volt.


Tudod meddig használtuk az elektronikát?

"szia, tali x-y nál?"

"oké, megyek"


Sokáig barátok voltunk, de pár dolog szétszedett minket.


A kamaszkor... s az amikor kiderült egyik barátunkról valami és hagytuk egymást.


Majd másik suliba is mentem.


Idővel pedig kialakult mindenki személyisége, ami nem is volt számomra szimpatikus.


Az egyikük pedig 13év után felkeresett.

Nagyon jót beszélgettünk, taliztunk.


Végül pedig egy pár lettünk :)


Első sorban a nagyon hasonló értékrendünk és mentalitásunk fogott össze a szép gyerekkor pedig egy nagyon jó plusz volt.


S nem csak nekem nem tetszett a többiek negatív irányba változása + nem vitték semmire.


Míg mi most is csak a mégfeljebbre törekszünk a magunk karrierjében, önfejlesztésben.


Ha elválnak útjaitok, akkor ez van, ha pedig pl később egymásra találtok (mindegy hogy barátként, emberként, párként stb), akkor a sulis évek egy plusz érzés, közös múlt lesz.


Egy másik suli társamba botlottam, amikor vissza utaztam pár hétre szülővárosomba.


Vele pl semleges voltam a művészetin, de a beérett személyiségünk nagyon hasonló és ő is vállalkozó lett.


Én a névjegykártyákat lamináltattam, amikor ő beesett a bélyegzőért.

Beszélgettünk egy jót és üzleti kapcsolatot is kötöttünk.


Sose tudhatod :)


Felesleges a para.


Ha elszakad, elszakadnak, lehet okkal.


Pl nálatok igazából semmi közös pont - nem is értem, hogy lehet azt barátságnak nevezni.


Az elektronikában nevelkedett generáció egyik globális problémája, hogy a kapcsolatokat se tudják felmérni, kategorizálni, sokszor tévhitben vannak.


Mivel ezzel a "semmi közös" ténnyel tisztában vagy, akkor tudod azt majd, hogy ideje minőségi kapcsolatokat teremtened.


Főleg majd a jövőben.


S rájössz (vagy nem) miért is van jelentősége ennek.^^


Tisztogasd köreidet s keresd azokat, akik bele illenek.

2020. jún. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Velem is ez a helyzet. 13 éve vagyunk barátok és max a közös témánk azok a rajzfilmek voltak,de most teljesen eltér az érdeklődési körünk. Ugyanolyan jó a barátságunk,mindig van miről beszélnünk és engem nem zavarral,hogy nem tudom megbeszélni vele most pl. az egyik új kedvenc sorozatom,az interneten is kapok embereket akikkel tudok csevegni a kedvenc dolgaimról.
2020. jún. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!