Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek a jövőben?

Mit tegyek a jövőben?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, kivel nagyon közel állunk egymáshoz, és nagyon szeretjük egymást. 3 éve ismerkedtünk meg iskolában, és most mindketten máshova fogunk járni. Ő a szülővárosunkban fog maradni, viszont én elmegyek messzebbre (50 km). Ő bejárós lesz, én kollégista. Nem akarunk egymástól elszakadni és nem tudom mi tévő legyek. Rendesen rosszul érzem magam ha arra gondolok. Nagyon félek így a szeptembertől, ezért tanácstalanság miatt itt szeretném megkérdezni, szerintetek mi tévő legyek? Egy hónapban 3 hétvégén leszek itthon, de akkor se biztos hogy mindig találkozni fogunk. Plusz nagyon sok lesz mindkettőnknek a tanúlnivalója.


F



2020. júl. 6. 23:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp az iskolát tartsd a legfontosabbnak. Nem éri meg elbaszni a jövődet, főleg ha a kapcsolat nem is biztos, hogy tartani fog.
2020. júl. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom vagy középiskolába vagy egyetemre mentek.

Ha középiskola, akkor higyj nekem, lesznek új barátaid. Ezek az új barátok pedig nagyon szoros barátságok lesznek, mivel gyakorlatilag össze lesztek zárva. Eljön az idő amikor már nagyon titkaitok sem lesznek egymás előtt. Én 5 éven át voltam kolis gimiben, az egyetemről még nem tudok nyilatkozni, csak gyanítom hogy hasonló barátságok alakulhatnak ott is.

Ha akarod tarthatod a kapcsolatot a régi barátaiddal, hiszen ott a telefon a kezedben, Messenger, Insta stb stb... Megoldható persze nem lesz olyan mint amilyen volt, mert nem minden nap lesztek együtt. Neki is lesznek új barátai, ezt el kell fogadni. Nem titok, hogy változni fogtok, de ettől még maradhattok barátok.

Szerintem te csak az újtól félsz, ami normális. De sajnos ez az élet rendje, el kell fogadni. Az eleje picit nehezebb lesz ameddig összeszoksz a többiekkel, de aztán már menni fog. Nem hinném, hogy ennyire aggódnod kellene. Ha tényleg ennyire jó barátok vagytok, akkor azok maradtok. Szünetekben majd tudtok időt együtt tölteni.

2020. júl. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát mondjuk aggódj kevesebbet. Majd lesznek új barátok, nem leszel magányos, vele meg majd videochaten folyamatosan tartjátok a kapcsolatot. Remélem, jó lesz a netetek a koliban, szerintem ilyen helyeken, ahol kell a tanuláshoz, jó az internet.
2020. júl. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy van egy nagy múltunk egymással, és mindent elmondhatunk egymásnak, ismerjük egymás titkait. Attól félek az iskola váltás után ilyen barátot nem fogok találni.


Köszönöm szépen mindenkinek aki válaszolt.

2020. júl. 7. 14:31
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egyik legjobb barátom,szinte már testvérem,ugyanez volt,de egyikünk sem volt így rágörcsölve,hogy mi lesz,csak az én esetemben ő volt kollégista én meg bejáros.Köztünk naponta 100 km volt,de egy helyen lakunk.Többnyire a hétvégeket mindig együtt töltöttük,neki is meg nekem is egyaránt jó spanjai voltak középsuliban,de ez sem változtatott semmit,volt olyan,hogy különböző okok miatt 2-3 hónapig nem találkoztunk,de amúgy a közös program hétvégente volt.Focimeccsre mentünk a helyi csapathoz.A mai napig testvérek vagyunk szinte.Szóval ez a titka,tisztázzátok le,hogy ez van és ez semmin nem változtat,és ne görcsöljetek rá.
2020. júl. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!