Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek ebben az esetben?

Mit tegyek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Keresztapám nagyon rendes, szorgalmas, dolgos ember. Sosem ivott,nem dohányzott, csak látástól vakulásig dolgozott. Világ életében egyszerű villanyszerelő volt, mindíg nélkülöznie kellett, de amióta szívinfarktust kapott, abba kellett hagynia a munkát. A fia villamosmérnök, mindent az apja teremtett meg neki. A fiú (29 éves) viszont rengeteget lumpol, minden pénzét hülyeségekre költi, ő is ebből kifolyólag nélkülözik.

Pár napja egy heves vita keretén belül apa és fia között a fiú egy senkinek nevezte az apját, aki sose vitte semmire. Keresztapám teljesen összetört, sosem így nevelte, de valahogy mégis felsőbbrendűnek érzi magát a srác.

De ezt még lenyelte. Kiöntötte nekem a szívét (nagyon jó a viszonyunk). Tegnap este viszont olyat mondott, aminek a hatása alatt telejsen összeroppant az apja: azt mondta, hogy nem fogja a gyerekeit (van egy gyereke az első házasságából, akit ő nevel, és kettő a mostani házasságából) egy beteg emberre bízni, pláne nem olyanra, aki nem tud egyik napról a másikra megélni.

Keresztapám eljött hozzám és azt kérte, menjünk el egy hetet a Balatonra, és kapcsolódjunk ki egy kicsit.


A helyzet csak az, hogy félek, hogyha ezt megteszem, a fia azt fogja mondani, hogy szét akarom szakítani a családot, s talán az apjával még jobban megromlik a kapcsolata. Nem akarnám ellene fordítani a fiát, vagy a fia ellen az apját, de sem magam ellen a fiút. Viszont megbántani sem szeretném keresztapámat. Mit tegyek?



2020. júl. 8. 22:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért annyira nem lehettek olyan rossz anyagi helyzetben ha csak úgy elmentek egy hétre a Balcsira és ezt csak úgy hirtelen.. ne haragudj de ez bazinagy ellentmondás. Az én beteg apám ilyet nem kérne, pedig lenne mit kiszellőztetni.

Egyébként meg az a fiú egy nagyon hálátlan ember és szégyellheti magát.

Másik meg, én (ha megtehetem csak úgy) elvinném a Balatonra 3-4 napra. Miért akarnád emiatt szétszakítani a családot, nincs semmi köze egy kiruccanásnak egy veszekedéshez aminek te nem vagy a részese.

2020. júl. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát pedig Ő nagyon is rosszul áll sajnos. Az más, hogy Én nem állok rosszul anyagilag, a testvéremnek pedig van egy nyaralója a Balatonon, amit bármikor igénybe vehetek,mert ő Franciaországban él.


Attól tartok, hogy a fia megmondaná, hogy ellene akarom fordítani az apját, ezért megyek vele el. Nem szeretném, ha úgy érezné, állást foglalok vagy beleszólok a magánéletükbe.

2020. júl. 8. 23:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha ezzel nekedesne, ezt elmondhatod neki is pontosan ugyanígy, mint ahogy leírtad.

Egyébként nem akartam az anyagiakkal belekötni abba amit írtál, csak nem teljesen értettem, hogyha megengedheti magának ezt, akkor miért "nincstelen".. de persze így más.

Téged csak megkértek, te megtetted, ennyi. Ha nem fogja fel épp ésszel, akkor pedig az ő baja. Szerintem ebbe nem kell belefolynod, én nem érzem azt, hogy te bárkit el akarnál szakítani, normális ember szintén nem gondolná ezt.

2020. júl. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!