Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek Ő már nem is a...

Szerintetek Ő már nem is a barátom?

Figyelt kérdés

Van egy legjobb barátom, aki mostanság nagyon fura.

Például tegnap is kérdeztem tőle valamit, először nem is írt rá semmit, de olvasta. Megkérdeztem, hogy mi az oka, s utána egyből válaszolt... Illetve cifrázva (tehát a "szép" magyar nyelvet használva) hozzátette, hogy nincs ideje olyan kérdésékre válaszolni.

Oké, biztos én kérdeztem olyat... ha ez lenne az egyetlen ilyen eset. De nem, mostanság egyre többet válaszol vissza nekem ilyen ingerülten. :/

Nem hiszi, nem tudja, hogy nekem ezzel az egész napom meg is van bélyegezve, mert egyszerűen ilyenkor állandóan rajta agyalok, és mindenki másnak olyan stílusban szólok vissza, amit utólag megbánok..

De nem mondja el, hogy baj van esetleg, vagy velem van baj, így tanácstalan vagyok teljesen.

Szerintetek ennek a barátságnak lassan teljesen befellegzett? :( Én sose szóltam neki vissza indulatosan, még írásos üzenet formájában sem, bármit ír(t). És ez így nagyon rosszul esik, szíven üt tőle...


2020. júl. 10. 12:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy befellegzett, de láthatóan a terhére vagy. Ez lehet nem is személyes, csak egy ilyen időszaka van.

Velem is volt hasonló. Így utólag belegondolva, sokkal szarabbul éreztem magam, mint amennyire szükséges volt. Rosszul esett, hogy nem tudtam, én vagyok-e az oka, hogy hanyagol és feszült velem. Elkezdtem én is mellőzni őt, és rövidesen az a barátság megszakadt.

Szóval szerintem ne nyomulj, adj neki időt, hogy eldöntse, mit akar. Ha keres, úgyis észreveszed, ha meg nem, akkor ne alázd meg magad, hogy kapaszkodsz utána.

2020. júl. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem! A barátságnak is van egyfajta dinamikája. A hosszabb barátságok olyanok, hogy mondjuk sokáig sülve-főve együtt vannak, majd picit eltávolodnak egymástól, majd újra többet találkoznak. Ez függ a munkahelytől, párkapcsolattól, tanulmányoktól és még rengeteg mindentől.

Van olyan barátom, akivel 5 évig szinte egyáltalán nem beszéltünk, mégis barátok maradtunk.

Mindenesetre szerintem túlzottan ne nyomul, próbáld meg elfogadni, hogy mostanában kevesebb figyelmet kapsz tőle, próbálj te is mással foglalkozni.

2020. júl. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is ebben a cipőben járok. Akivel eddig jól elvoltam, elkezdett hanyagolni, alpári stílusban beszélni, a frusztrációját rám nyomni.

Én most hagyom őt és próbálom elfogadni, hogy ebben a barátságban ennyi volt.

2020. júl. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!