Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ezt az internetes barátságot...

Ezt az internetes barátságot van még értelme folytatni? Vagy egyáltalán ez még barátság?

Figyelt kérdés

Lassan már 6 éve, hogy elkezdtünk írogatni. Egy banda miatt "találtunk egymásra", de nem kellett sok idő, már mindenről tudtunk órákon át beszélni. Ekkor még általános iskolások voltunk, szóval egyértelműen sokkal több időnk volt.

Majd jött a gimi, szintén tartottuk a kapcsolatot, de ugye már nem volt annyi időnk egymásra, mégis próbáltunk pár naponta írni és szerintem ~2 évig nagyon jól ment. Neki sajnos sulit kellett váltania, én pedig "mellette voltam" és segítettem, ahol tudtam. Viszont a váltás óta, meg ahogy felnőttünk már ott tartunk, hogy ilyen 3-4 havonta ír, jobb esetben. És arra is volt példa, hogy hónapokig nem írt, majd amikor igen, akkor sem válaszolt semmit az üzenetemre, hanem kérdezte hogy vagyok, meg mi újság. És ugye Messenger-en beszélünk, ő szinte mindig fent van, de nem ír vissza.

Eleinte, amikor a több hónapos kihagyásos dolog kezdődött hamar visszaírtam, de aztán úgy voltam vele, hogy úgyse fog egyhamar írni, akkor pár napot várok a válaszommal..

Nem szeretnék nyomulós lenni, meg nem azt várom el, hogy napi szinten órákat beszélgessünk, csak hiányzik a régi énje, meg a régi idők. Azt azért szeretném kijelenteni, hogy vannak "offline" barátaim is, csak zavar, hogy vele most ilyen a kapcsolatunk.

Szerintetek ennek a barátságnak lehet még jövője? Vagy egyáltalán ennyi idő után ez normális?

Kimaradt, hogy mindketten lányok vagyunk és lassan 20 évesek.

Köszönöm előre is!


2020. júl. 21. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, ha ritkán beszélgettek ennyi idő után, főleg, hogy nincs személyes kapcsolatotok, sőt inkább csoda számba megy, hogy egyáltalán még kapcsolatban vagytok. Inkább ismeretségnek mondanám ezt már, nyilvánvalóan te jobban ragaszkodsz hozzá, mint ő, értelme nincsen, de ettől még nem kell megszakítani, csak vedd te is lazábban.
2020. júl. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Régebben nekem is sok jó netes barátom volt, de ahogy felnőttünk és mindenki elkezdte élni a saját életét, ezek a kapcsolatok szétmentek sajnos...

f25

2020. júl. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálam is teljesen ugyan ez a helyzet, mind a ketten 20 évesek vagyunk és szintén egy banda miatt kezdtünk el beszélni hosszú évekkel ezelőtt. Már egyáltalán nem tudunk miről beszélni, mind a ketten felnőttünk, megváltoztunk. Erőltetett már az egész beszélgetés. Szerintem nem lesz már jobb, egyszer csak teljesen megszakad a kapcsolat.
2020. júl. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tetszik vagy nem, de az emberek változnak, ahogy korosodnak. Ilyen fiatalon meg pláne, egy pubertás előtti 13 éves nem hasonlítható a 20 éves önmagához. Velem is megesett, és nem is netes haverom volt. Kevesebbet beszéltünk, kevesebbet találkoztunk. Régen folyton együtt hülyültünk, most meg csá-csá mi a helyzet ilyen alap mondatokat váltunk és kb ennyi. Miért nem próbálsz meg vele személyesen találkozni, ha eddig még nem tetted? Nyár van, elugrasz hozzá egy napra és hátha kisül belőle valami.
2020. júl. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy barátom, 3-4 évig minden nap beszélgettünk, játszottunk, aztán már nem nagyon volt téma, amiről beszéljünk, ezért már csak ilyen havonta beszélünk, ha van valami téma. De amikor kedztek ellaposodni a beszélgetések gyorsan kerestem egy másik valakit, akinek érdekes a személyisége és lehet vele normálisan beszélgetni.
2021. dec. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!