Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Elmennétek az esküvőre...?

Elmennétek az esküvőre...?

Figyelt kérdés

Sok-sok évig nagyon közeli barátnők voltunk általános suli óta, szinte testvérek. Talán jobban ismertük egymást, mint a saját szüleink minket.


Egyetem után pedig rátalált az első szerelmére, aki már a vőlegénye.

Amikor megismerte, vele örültem, nekem is volt párom, ismerte is, én is vártam, hogy bemutatja az övét, stb...


Valamint akartam vele szervezni programokat kettesben is, hiszen attól még, hogy párunk van, nem kell elhanyagolnunk egymást... akkor még munkánk sem lett egyből, lett volna idő.

Gondoltam én. Ő meg úgy, hogy miután nemet mondott az összes felajánlott programomra, és megállapodtunk abban, hogy ő keres majd engem, eltűnt. Fél évig nem tudtam róla semmit, hogy él-e még egyáltalán? Vagy külföldre ment? Semmit. Nem keresett semmilyen módon.


Mivel addig teljesen biztos pont volt az életemben és ezt soha nem gondoltam volna róla, hatalmasat csalódtam és ez nagyon nagy törés lett a kapcsolatunkban.


Úgy fél év után felkeresett és megpróbáltuk helyretenni a kapcsolatunkat. Főleg én.

A társát továbbra se mutatta be, esküszöm nem is értem hogy miért.


Egy rövidke ideig találkozgattunk, nagyon-nagyon rövid időkre, max 2 órácskára, és csakis akkor amikor a pasija nem ért rá. Mindig én alkalmazkodtam.

De aztán újra kezdődött, hogy nem ér rá, és most már megint hónapok óta, mégcsak egy üzenetet sem írt. Pedig karantén alatt szerintem azért ennyi ideje lehetett volna. Ha akarja.


Az eljegyzését még megírta, akkor még beszéltünk neten, és akkor beszéltünk az esküvőről, valahogy nem is merült fel hogy ne hívna, sőt.


De én ezek után nem tudom mit keresnék ott. Ti elmennétek így? A vőlegényét máig sem ismerhettem meg.


De aztán lehet eszébe se jut meghívni. Csak felmerült bennem a gondolat és kíváncsi lettem más mit gondol erről.



2020. júl. 24. 23:10
A kérdező szavazást indított:
Elmennék az esküvőjére.
Nem mennék el az esküvőjére.
Egyéb, kifejtem hozzászólásban:
29 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben akkor mennék csak el ha tényleg meghív és kapok meghívót.
2020. júl. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem kaptál meghívót, akkor nincs kérdés. Ha jön meghívó neked címezve, akkor pedig ahogy érzed.
2020. júl. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Összefoglalom annak, aki nem szeret olvasni:


Egykor a legjobb barátnők voltunk ami évekig tartott, aztán mikor a pasija belépett az életébe meg olyan csúnyán elhanyagolt, hogy lényegében már csak ismerősök vagyunk, hónapok óta nem keresett, találkozni meg még régebben...

A pasiját nekem sosem mutatta be. De csak én nem ismerem a családján és a többi barátján kívül.

2020. júl. 24. 23:27
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az igazi baratsagba a nagyobb szünetek is bele kell férjenek. Nekem 30 éve megvannak a legrégebbi barátnőim, és van akivel nem beszélünk egy évig, aztán meg hetente... Máshol élünk, más az eletritmusunk, családunk van.


Annyi, hogy elvarom, és ő is, ha uzenunk egymásnak, akkor lehetőleg rövid időn belül válaszolunk, vagy megirjuk hogy bocsi, dolgozom, de este írok.. Es akkor tényleg írok. Ebből nem engedek. De a több éves szünet is beleferhet.

2020. júl. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Ha még hív, akkor igen. Mindwgy hogy ismered e a vőlegényt vagy sem. Kicsit ilyen biodiszlet hangulata lehet az eseménynek de ez ipyen
2020. júl. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azért a szavazatokon meglátszik, hogy a többség nem menne el... aminek örülök, mert én is efelé hajlok... nem azt érdemeltem ahogy bánt velem és ezek után semmi keresnivalóm az esküvőjén és tízezreket elszórni rá és az idegenre.
2020. júl. 25. 01:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem mennék el. Csak az ajándék (pénzed) kéne neki, meg esetleg az, hogy nagyobb legyen az ünneplő tömeg.

A hugom volt tavaly egy olyan esküvőn ahol nem értette miért hívták meg. Ötüket hívta meg egy kolleganőjük akivel egyikük sincs jóban, elég kiállhatatlan.

Nem akartak menni, de a csaj állandóan nyaggatta őket hogy akkor beírhatja őket véglegesre?

Elmentek, és egyből rájöttek miért voltak meghívva. Viszonylag kis rokonságon kívül kb csak ők voltak ott meg néhány más ember a cégtől. Na ez tényleg a töltelékember vagy a biodíszlet esete.


Én nem is hívnék meg olyat akivel már évek óta rosszban vagy sehogy se vagyok.

2020. júl. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sose jó elmenni ugy egy esküvőre, ha nem örömmel mész. Mert kb tuti szarul fogod magad érezni. Kínos lesz.

Én voltam így esküvőn. Szar volt. És kínos. Azt hittem gaz lesz ha nem leszek ott. Dehogy lett volna, asszed érdekled őt hogy ott vagy e ha amúgy sem erdekled?

2020. júl. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az esküvő már rég megvolt talán. Talán azért nem mutatta be a párját, mert fél, hogy a párjának jobban tetszel. Vagyis féltékenység.


Vagy a párja beszélte rá, hogy most már ő a legfontosabb és nincs olyan, hogy barátnő.


Ha neked fontos ez a barátság, menj el. Nem tudod, mekkora bajban lehet a barátnőd.

2021. nov. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!