Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem lehet ilyen embert...

Miért nem lehet ilyen embert találni?

Figyelt kérdés

Introvertált típus vagyok, de azért van egy pár barátom. Ennek ellenére sokszor olyan, mintha egyedül lennék. Miért nem lehet manapság olyan embert találni akivel komolyabb témákról is tudok beszélni?


Azt, hogy a körülöttem lévők 99,9%-a rosszul reagál arra ha véletlenül szóba kerül, vagy akár ők hozzák szóba a mentális egészségemet és válaszolok, már megszoktam. De nekem fontos a hobbim, szeretek beszélni a jövőképemről, a terveimről, a társadalom hibáiról, az emlékeimről, arról hogy mi történt velem aznap, pszichológiáról. És valahogy úgy áll a dolog hogy ezek a témák már csak nekem érdekesek. A napom unalmas, a jövő aggasztó, a világ szar és semmiről nem lehet már beszélgetni. Ha nem vagyok jól, inkább szóljak másnak (még akkor is ha már nincs kinek), ha rossz kedvem van akkor csak "unatkozom" de ha valakinek valami gondja van körülöttem akkor én legyek ott, keressem még akkor is hogy ha rajta múlna a következő fél évben nem beszélnénk. Az ő napjuk nem unalmas ha elmesélik, csak az enyém. Ha néha elfáradok és ugyan úgy kezelem őket, mint ők engem, akkor egy aljas, gonosz, flegma alak vagyok akinek léteznie sem szabadna, de ha ők szólogatnak be, sértegetnek vagy kritizálnak az teljesen rendben van. Ha olyankor megváltozom kicsit, kedvetlenebb leszek akkor pedig hülye vagyok és nem értem a szarkazmust/viccet (ami egyébként csak szerintük az, valójában csak primitív támadás), azt mondják túl sértődékeny vagyok.


Velem van a baj? Nem minden barátomra igaz, hogy sérteget/támad engem, de az hogy nem tudok már komolyan beszélni senkivel az mindenképpen.



2020. aug. 4. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:
42%
"A napom unalmas, a jövő aggasztó, a világ szar és semmiről nem lehet már beszélgetni." Hm. Fordítsuk meg a kérdést: miért is lenne bárkinek is szüksége épp rád? Mitől lennél jó társság? Mutasd be magad.
2020. aug. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
42%
Nem találod a helyed, és rovod a mókuskerékben a köreidet. A miértre rájöttél már?
2020. aug. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
66%

Egy az egyben leírtad azt amit én is gondolok.

18l

2020. aug. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

Én szeretem az életem, nem tartom unalmasnak de én is rühellek a napomról beszélni. Bar ennek inkább az az oka, hogy több barátom van es mindig megkérdezik és ugye párszor le kellene írnom ha mindenkinek válaszolni akarnék. (Nem szeretem az ismetlődő dolgokat, semmit nem irok le 2x)


Szerencsére megszokták hogy tőlem ilyen basic infókat ne akarjanak begyűjteni.


De hé, én szivesen beszélek veled komoly témákról ha van kedved, remek témáim vannak :D

2020. aug. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!