Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek (nárcisztikus barát)?

Mit tegyek (nárcisztikus barát)?

Figyelt kérdés
Van egy nárcisztikus barátnőm (én is nő vagyok). Több év kellett nekem, mire felismertem hogy valami nagyon nem stimmel. Komoly depresszióba zuhantam, már testi-lelki tüneteim voltak, lassan felismertem, hogy ő engem bánt. Lenéz, leszól, feszültséget generál, apróságokon megsértődik, mind amellett, hogy valahogyan mégis elhiteti hogy ő márpedig nagyon szeret és nagyon fontos vagyok neki. Nos, ezek miatt a hullámvölgyek miatt én nagyon is a padlóra kerültem lelkileg. Felismertem a helyzetet és próbálnék rajta változtatni, de nehezebb mint gondoltam. Próbáltam fokozatosan ignorálni, szűkebbre venni a kommunikációt, de ebből is vita van. Mit tehetnék?

2020. aug. 5. 23:20
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Jóságos Ég!

Szűkebbre venni?!


Mit keres még az életedben?

Meg kell szakítani a kapcsolatot.

Sürgősen.

Azt próbálta volna meg bármelyik barátnőm, pedig még általánosból, középiskolából, munkahelyekről is vannak, hogy becsméreljen, sértegessen.

Az elsőt még megengedtem volna, hogy megmagyarázza, de a második alkalomtól már töröltem volna a telefonszámát, blokkoltam volna a hívásait, e-mailjeit.

2020. aug. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mért kellett ehhez több év? Gyaníthatóan nem ő az első nárcisztikus közelálló az életedben, tán valamelyik szülőd is az volt. Egy egészséges önértékelésű ember ezt nem tűri el, meg sem kezdi ilyen emberrel a kapcsolatot. Csak akkor tűri el, ha fel sem tűnik neki, mert eleve a megalázottság számára a norma.

"Ebből is vita van." Nem kell leállni vitatkozni, védekezni, érvelni, és akkor nincs vita. Teljes egészében meg kell szüntetni a kapcsolatot, semmilyen megkeresésére nem reagálni, és majd megérti, hogy hiába kopogtat. Nem azért keres, hogy neked barátnőd legyen, hanem azért, hogy neki közönsége és áldozata. Ezt az általa irányított szerepkört neked nem kell magadra venned. Ő majd megoldja a saját életét, és te is a magadét, normális emberekkel.

2020. aug. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első hozzászoló mindent leírt amit szerettem volna. Minden szavával egyetértek.

Keress más barátnőt aki úgy szeret és elfogad amilyen vagy!

2020. aug. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt egy nárcisztikus barátnőm, én megszakítottam vele a kapcsolatot. Neked is ezt kéne tenned, tiltsd le mindenhonnan és kerüld el mert különben tönkre fog tenni.
2020. aug. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ha szerencséd van, akkor simán elmenekülhetsz a társaságától. és nem barátkozol vele. Van azonban olyan szitu h a nárcis férfi facebokon szégyeníti meg a barátnőjét, ha az megpróbál menekülni tőle. Nagyon beképzeltek, pökhendiek, túl okosak tudnak lenni ezek a beteg emberek. szeretnek más nyakán élősködni, munkahely kerüléssel zülléssel. ( W. Nándor is ilyen). pokol az élet ilyennel együtt élni.
2020. dec. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!