Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Fogadjam el, hogy sosem...

Fogadjam el, hogy sosem leszek olyan fontos mint a családja és keressek más barátot?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel (csak barátság) külföldön ismerkedtünk meg. Én a párommal élek, míg ő az unokatesvérével és annak családjával. A lány apja már nem él, anyjával nem túl szoros a kapcsolat. Az unokatestvér hozzáment egy pakisztáni férfihoz és lett 3 gyerekük (10-16 évesek). Alapból normálisan élnek, viszont a pasinak van egy öccse akit ki szeretett volna hozni Pakisztánból, hogy velük éljen. Aztán barátnőm ekkor nem volt kapcsolatban, így online megismertették őket, a lány szerelemes lett és felajánlották neki, hogy kiköltözhet hozzájuk és majd a sráccal egybekelhetnek és együtt tudnak élni (így kapna a srác vízumot) . Viszont a Pakisztánban élő család nem akarta, hogy a srác otthagyja őket, így miután barátnőm kiköltözött, a srác hozzá ment egy helyi lányhoz Pakisztánban. Barátnőm viszont nem ment haza, hanem az unokatestvérééknél maradt. Unokatesó és férje dolgoznak, így végül jól jött, hogy van valaki aki besegít a gyerekeknél (akkor még kissebbek voltak) és tulajdonképpen kiadtak neki egy szobát. Így mindenki jól ját anyagilag, meg segítenek egymáson, felváltva takarítanak, főznek stb...

Szóval megismerkedtem a lánnyal (én is lány vagyok) és barátok lettünk. Én szeretnék szervezni vele több programot, de mindig a családot hozza fel kifogásnak. "oh most haza kell mennie korán, mert takarítania kell" , reggel ő viszi a gyerekeket iskolába, ő játszik velük, most karantén idején ő tanította őket. Mellette heti 3-4 napban dolgozik, így nem marad ideje rám. Viszont sokszor mondott le megbeszélt dolgokat, mert a családnak szüksége volt rá. Szerintem a saját elhanyagolt családi életét éli újra. Folyton a gyerekekkel rak fel közös képeket, az unokatestvére mindig viszi őt is a családi pl. gombaszedés, kerti partira stb... H valamit meglát ami a gyerekeknek tetszene akkor azt egyből megveszi.

Mondtam már azt is, hogy esetleg hozza ki a játszótérre a két kissebb gyereket és addig is tudunk beszélgetni. De nem lehet, mert a játszótér "veszélyes" és a gyerekek meg vannak tiltva az anyjuk által, hogy kimenjenek. Így viszont ha találkozni szeretnék barátnőmmel, akkor nagy egyeztetések után kb 2 hétre kapok időpontot. Úgy érzem, hogy nincs helye számomra az életében.



2020. aug. 18. 00:34
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Neked ő nem a barátnőd.

Nem is tart a barátságodra igényt.

2020. aug. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Próbáld vele megbeszélni ezt, hogy elhanyagoltnak érzed magad, ha tényleg már túlzottan mindig csak a másik családdal van elfoglalva, meg a gyerekekkel. Lehet nem vette észre, hogy mit csinál veled, ha a tudtára hozod és tényleg megértő, akkor minden rendben lesz.

Várd ki amíg vége van ennek a korlátozásnak és figyeld meg, hogy ezután is tele lesz-e kifogásokkal. Ha igen, akkor ezt a barátságot (ha még tényleg egyáltalán az) hanyagolni kell.

Másrészt meg ahogy kiveszem a soraidból, ő megtalálta az ideális életet, szereti a jelenlegi helyzetét, egy szerető családra lelt (még ha nem is a sajátja), bepótolja, ami régen hiányzott. Bár ez nem feltétlen egészséges, mert neki is kéne egy saját saját család, nem használhatja ki a jelenlegi családot a saját örömére, pszichológiailag ez hosszútávon nincs rendben.

Pontosan attól még hogy ezt leírtad, nem látni a teljes képet, nem ismerjük őt, DE 2 lehetőség van:

1. Segíts be neki valahogyan, hogy ez is egy közös program legyen, hátha élvezni fogod

2. Mond el neki mi bánt, és hogy barátok vagytok elméletileg, nem pedig ő a doki, hogy időpontokat kéregess tőle.

Ha ez nem válik be, fennáll tovább a helyzet, engedd el. Neked sincs időd, hogy állandóan rá várakozz és készenlétben állj, amikor neki jó. És akármilyen szomorúan hangozhat, lehet tényleg már nincsen akkora szüksége rád, mint mondjuk azelőtt, de attól még szerethet, csak már nem te vagy az 1. Még lehettek haverok.

2020. aug. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazából régebben is ilyen volt (3 éve ismerem). Csak már el kellett volna jutnunk egy mélyebb szintre, nem csak haverok lenni. Külföldön élünk, rajta és a páromon kívül nincs más barátom, ahogy neki sincs rajtam kívül más akivel barátkozna a családján kívül. Ugye ő egy szobát bérel, de nagyon éreztetve van, hogy a szoba az unokatesó házában van. Nem rendezheti át a szobáját például és vendéget sem fogadhat "más házába" így én sem mehetek. Volt róla szó, hogy külön költözik, mert 30 lesz lassan és ha lenne pasija, őt sem vihetné fel. De aztán nem sikerült az elválás, főleg az anyagiak miatt. Voltunk egyszer kettesben nyaralni meg közös programokon. De nagyon nehéz megszervezi. Péntek este például nem ihat, mert nem szeretne rossz példát mutatni a gyerekeknek ha esetleg részegen menne haza.
2020. aug. 18. 01:06
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogy nem veszed észre, hogy ez a lány nem akar veled barátkozni? Pedig igazán mindent elkövet, hogy megértsd! Ha minden közös programjavaslatodat elutasítja, és ő nem kezdeményez,akkor nem akar veled találkozni. Csak tapintatosabb annál, mint hogy ezt így a képedve vágja.
2020. aug. 18. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Keress szerelmi partnert magadnak, mert egy baráttól nem várhatod el, hogy a családjával egy szinten fontos legyél neki. Nem az a kategória a kettő.
2020. aug. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"rajta és a páromon kívül nincs más barátom"

Ez az első ok, hogy túlságosan ragaszkodsz hozzá. A másik, hogy durván benne vagy az életében, konkrétan majdnem mindent leírtál róla. Ő nem tart olyan szinten barátjának, mint te őt. Úgy írsz róla, mint akit "meg kéne menteni". Már minden hülyeséget kitalált, hogy ne kelljen találkoznia veled, ezt a vak is látja, te meg annyira tapadnál, hogy észre se veszed. Csak azért nem koptatott le durván, mert nem akart megbántani.

Szóval ne haragudj, de inkább keress más barátokat. Legyen valami hobbid, beszéld a nyelvet, legyél nyitott, aztán majd jön az, ne akarj görcsösen ebbe a csajba kapaszkodni.

2020. aug. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én elengedném. Nekem is van/volt egy nagyon régi barátnőm. Már olyan indokokkal koptatott le, mint:

“-csöpög az eső

-anyámhoz jövő héten vendégek jönnek

-egész délután nem érek rá mert porszívózok”

Elengedtem, és érdekes mód teljesen magától felmelegedtek régi barátságok, valamint lettek újak. Ez már csak ilyen. El kellene engedned neked is, mert nyilvánvalóan lekoptat.

2020. aug. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!