Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megosztanátok a barátaitokkal...

Megosztanátok a barátaitokkal a saját verseiteket, amik egy részét épp ők ihlették?

Figyelt kérdés

Évek óta úgy dolgozom fel bármilyen érzésemet, hogy verset írok belőle. Most már elég sok összegyűlt, az évek során fejlődtem is benne, ezért talán megosztanám őket az interneten vagy beküldenék párat pályázatokra.

Annyi a gond, hogy eddig tényleg csak magamnak írtam, a barátaim abszolút semmit nem tudtak erről. Nem akarom rejtegetni előlük, csakhogy nagy részük épp róluk szól, az évek során feljött baráti konfliktusokról, vagy arról, hogy egyikük komolyan tetszett is egy ideig. Bőven vannak köztük olyanok is, amiket nem mondtam a szemükbe, csak magamban dolgoztam fel a versírással. Ezek már mind lezárt dolgok, de nem hiszem, hogy meg tudnám magyarázni nekik, hogy nem akarok semmit se bizonyítani vagy felhánytorgatni a versek megosztásával. Még ha elsőre azt is mondják, hogy megértik, hosszú távon talán rámenne a barátságunk. Fordított esetben valószínűleg engem is zavarna, hogy miért hoz nyilvánosságra valaki írásokat egy három évvel ezelőtti összeveszésükről.

Van egyébként egy másik lány a társaságban, aki szintén verset ír minden érzelmi élményéből, de ez köztudott róla, rögtön megmutatja nekünk és a kibékülés után általában a címzettnek is, szóval tőle ez normalizált. Én viszont egyszerre zúdítanék a nyakukba több évnyi írást, és tudom is hogy ezzel rontottam el. Mit csinálnátok a helyemben, vállaljam fel vagy rejtegessem őket?



2020. aug. 28. 12:30
 1/2 A kérdező kommentje:
az kimaradt, hogy ezek nem mocskolódó versek, és kívülállók sem ismernének rájuk belőlük, szóval nekik nem okoznék vele semmilyen kárt. Ez tényleg csak arról szól, hogy a barátságunkra milyen hatással volna.
2020. aug. 28. 12:34
 2/2 anonim ***** válasza:

Mivel ez tulajdonképpen olyan, mintha a naplódat olvasnád fel nekik, inkább ne. Ez a te magánügyed, csak éppen versben írtad ki.

Csak olyan verseket ossz meg másokkal, amiket valóban a nagyközönségnek szánsz. A saját sérelmeidet, magánszférádat inkább tartsd meg magadnak, nem kell nyitott könyvnek lenni.

2020. aug. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!