Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hülye kérdés lehet, de úgy...

Hülye kérdés lehet, de úgy érzem mintha valami rossz kisugárzásom lenne és elkerülnek az emberek, túlzok?

Figyelt kérdés
25/F vagyok. Átlagos embernek mondanám magamat. Dolgozok, reggeltől késő délutánig, munka után vagy pihenek, online hülyéskedünk barátokkal vagy edzőterembe megyek. Munkanapokon nem szoktam kimozdulni. Valamiért úgy érzem mintha valami rossz, úgymond aurám lenne, ami miatt elkerülnek az emberek, nem biznak meg bennem stb. Maga az emberekkel nincs gond, mikor szórakozunk, vagy összeülünk haverokkal, jól érezzük magunkat. Hanem mikor nem vagyunk együtt, igazából én kezdeményezem mindig a kimozdulást. Szóval ha nem próbálok nyitni mások felé, senki fel se keres, mintha nem is léteznék. Tesztelésből volt már, hogy fél évig fel se keresett senki, és utána is én voltam a kezdeményező. Hátam mögött meg tudom, mindig megaláznak, sokszor hamis sztorikat mesélnek rólam (visszahallom őket), valamikor meg kellemetlen hazugságokat is vissza lehet hallani tőlük. Nők térén sose volt gond párkapcsolatot találnom, de velük is ugyanaz a helyzet. Hiába vagyunk párkapcsolatba, ha én nem kezdeményezek valamit, mintha nem is léteznék. Akár hetekig egy SMS-t se kapok az állitolagos barátnőmtöl. Régebbi lány barátom, akivel mindig nagyon jól megvoltunk, ő maga is mondta személyesen, azért nem akar nekem komolyabb dolgokról beszélgetni, csak hülyéskedni, mert valamiért úgy érzi jobb lenne ha elkerülne, ő se tudja elmondani csak mintha más lennék, de nagyon jó fej, (legjobb barátok voltunk). Szóval ő maga se tudja, de mintha lenne valami kisugárzásom. Bármilyen új személlyel találkozok azt mondják nagyon jó fej vagyok stb. Munkahelyen úgyszintén, kedvelnek az emberek, meg tök normálisan viselkedik mindenki körülöttem. De távolról meg pont ellenkezőleg, és úgy érzem mindeki elkerül. Nem értem miért kell, hogy saját magam nyissak mindenki felé, de senki nem próbál felém? Miért van az, ha én nem próbálok kapcsolatot teremteni másokkal, akkor mintha nem is léteznék. Most is, meg azelött is depressziós voltam emiatt. Egyszerűen nagyon magányosnak érzem magam, hiába vannak barátaim. Mintha nem is azok lennének, hanem távoli ismerősök. Nem tudom... őszintén, biztos velem van valami baj, mert nem kerülnének el. De nem is vagyok mutáns, személyiségem is tök normális. Nyugodt ember vagyok, sose veszekszek másokkal, nem is akadok ki semmin. Lányokkal is jól kijövök, ha akarok mindig találok randi partnert, csak nem értem az egész életet. Mintha tényleg valami aurám lenne, és úgy érzik az emberek, jobb ha elkerülnek.

2020. szept. 11. 15:09
 1/7 A kérdező kommentje:
A legjobb lány barátom akiről meg irtam, mindig azt javasolja, nyissak mások felé... mert zárkózott vagyok. Hiába mondom neki, csak azt teszem, minden nap több embernek irok, lenne kedve meginni egy sört, vagy beszélni, vagy hülyéskedni online vagy bármi. De mindenkinek jön valami kifogás. Legjobb mikor kifogásnak hazugságot mondanak, mert visszahallom, hogy miket csináltak. Szóval, egyértelmű velem van valami baj, de azért érdekes mert ez gyerek koromtól így volt. Mindig elkerültek az emberek, 1-2 ember kivételével, akik igaz barátok voltak. De ők is már külfödre költöztek több éve jobb élet céljával, azóta meg eltávolodtunk :(. Egyébként a lány barátomat sajnálom legjobban, hogy ő is elhagyott, pedig legjobb barátok voltunk. De mint a többi, ha én nem jelentkeztem nála, nem is léteztem. És azóta se létezek számára :(. Bárcsak rájönnék mi a bajom, nem irtam, de már próbáltam emiatt öngyilkos is lenni, annyira megemésztett időnként a magány.
2020. szept. 11. 15:16
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyesek azt mondják erőszakos vagyok ezeken a téren, hogy próbálok összehozni találkát meg ilyesmit. A legjobb lány barátom is mindig azt mondta, mikor megkérdeztem tőle nem lenne kedve sétálni a városba egyett beszélgetni vagy valami. Sokszor elkerült, valamint azt mondta túl erőszakos vagyok, ha az ember nem akar, nem akar. Ne legyek erőszakos. De ha nem is próbálkozok akkor meg semmi nem történik és egymagam maradok, ahogy irtam volt már, hogy fél évig semmi nem történt. Egy üzenetet se kaptam, se facebookon, se telefonon, szóval nem tudom. :P De lehet tényleg engem a sors arra ítélt egymagam maradjak inkább :(
2020. szept. 11. 15:33
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Nekem jo lenne egy ilyen lathatatlan aura..... Engem idegesitenek az emberek...
2020. szept. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát bárcsak ne lenne nekem ilyen aurám :P, egy ideig rendbe volt, meg még fiatalabb voltam elfogadatm, mivel iskolába minden nap találkoztál barátokkal. Viszont utána, mikor már csak munka van, és kicsit pihennél de nincs kivel, teljesen összetör. Pár évig elment, de mostmár egyre rosszabb és rosszabb a helyzet. Egyre jobban megöl a magány. Pszichológushoz is jártam, de ő se tudott igazából tanácsot adni, mert látta, hogy próbálkozok, de elkerülnek az emberek. Antidepresszánsok meg nem mindig annyira segítenek.
2020. szept. 11. 15:52
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem sincsenek barátaim, akik voltak azok leráztak, már nem érdeklem őket. én is próbálkoztam egy ideig elhívni bárkit bárhová,de eddig csak elutasításban volt részem így már inkább nem is próbálkozom, maradok egyedül.. eddig is egyedül voltam, mostmár úgy néz ki így is marad

másokat nem kényszeríthetsz, hogy szeressenek, inkább szeresd önmagad és foglald el magad valamivel ami boldoggá tesz

2020. szept. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#3-as

Mekkora igazság :'D

2020. okt. 11. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem bántásból írom, amit írok!!!


Így az olvasottakból kicsit rám jött a cringe... Nem lehet, hogy más is ezt érzi? Nem csinálsz bolhából elefántot? Lehet túlreagálod a dolgokat és nagyon rá vagy fixálva egy problémára, mindig ezen jár az eszed. Haverjaidnak ezt említetted, mondjuk mindegyiknek?

Nem kéne olyan gyakran találkozgatni emberekkel, főleg ha egy társasági körből való mind, akkor lehet mondják egymásnak, hogy "jajj megint talizni akart velem" "velem is" "ennek nincs jobb dolga? miért nem érti meg az enyhe célzásokat?".

Sokan nem mondják, de nem szeretnek más kényelmére kimozdulni, közös lelkesedés kell, hogy megszülethessen egy terv egy talihoz. Nem lehet csak úgy ráírni az emberekre semmi mély beszélgetés nélkül, hogy "hali, rég nem taliztunk van kedved kiruccani?" Ez nem nagyon válik be. Az emberekkel (ha érdekel a sorsuk) először írásba kell fenntartani a beszélgetést, ott látod meg hogy mennyire vevő rád. Akivel nincs téma, azt meg se érdemes hívni talira, de ez sok próbálkozás utánra vonatkozik, amikor már tudod milyen a másik.

Én pl. ha akarok valakivel talizni, akkor megkérdezem, hogy van-e kedve, mit csinál mostanság? Ha az írásából rájövök, hogy elég elfoglalt, nem nyomulok, hogy tényleg talizzunk, hanem akkor folytatom a beszélgetést, érdeklődök a dolgai felől.


Illetve ennyi idősen már tényleg csak ismerősök azok az úgynevezett haverok. Gimiből kilépve lemorzsolódnak az emberek, az embernek igazán legjobb barátja csak 1 van. A többi csak ismerős, azok nem fognak úgy segíteni, mint egy legjobb barát. Fogadd el, hogy ez már nem a tini kor, amikor az egész osztály kb. a legjobb barátod. Mindenki éli a maga életét. Próbáld kiszúrni ki neked ez a legjobb barát és neki szenteld azt az energiát, amit egyenként elpocsékolsz minden 'jött-mentre'. Hosszútávon jobban megéri.

2020. okt. 11. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!