Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Titeket is irritál amikor...

Titeket is irritál amikor mások kéretlenül sajnálnak?

Figyelt kérdés

Nem is tudom igazából az okát ennek, de nagyon zavar.


Miért lehet? Ti mit tettetek ellene?


2020. szept. 15. 11:23
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Csak úgy a semmiért nem szoktak sajnálni.

Ha meg valóban van valami gond, akkor jól esik az együttérzés.

2020. szept. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Jaj, te szegény! Sokszor előfordul?
2020. szept. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem irritál... bár nem szeretem ha sajnálnak, de ettől függetlenül örülök az empátiának.
2020. szept. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még nagyon régen meghalt az apukám, sose említtem senkinek direkt.Szokásom lett, hogy azt mondom "Szüleim", (Ha csak simán azt mondom anyukám, akkor többen rá kérdeznek) ha olyan van.Mikor rákérdeznek csak simán elmondom, hogy régen halott.Legtöbben nagyon kínosan érzik magukat és bocsánatot kérnek, de nem szeretem mikor mások sajnálkoznak miatta.Más traumatikus élményeim voltak mikor 8-9 éves voltam, szóval elvittek pszichológushoz, aki egy csomószor mondott olyanokat, hogy "Biztos nehéz lehetett" "Sajnálom, hogy ilyeneken kellett átmenned", valahogy engem is idegesített és fél évig jártam csak.Szerintem van egy bizonyos határ az empátia és a sajnálkozás között.
2020. szept. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Bárcsak sajnálnának! De észre sem veszik, hogy nem vagyok jól!
2020. szept. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem az szokott irritálni, amikor olyan valami miatt sajnálnak, ami nekem valójában nem szenvedés.
2020. szept. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem szeretem, amikor más szeretne segíteni és magára veszi a bajom, és tudom, hogy ezzel nem segít, mert nincs empátiára igényem, a jó ötlet elég. Ez azért zavar, mert nem szeretném, hogy ezzel terheljék magukat. De persze nem csésze le érte őket, Isten ments. Csak szerintem feleslegesen terhelik maguk.
2020. szept. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Engem is zavar, nem kérek senki empátiájából, kétszínű képmutatásnak tartom, főleg ha alapból nem vagyunk közeli viszonyban.
2020. szept. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az idegenek "empátiájából" én sem kérek. 5-ös válaszoló voltam.
2020. szept. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%
Ne adj okot arra, hogy sajnáljanak, és kész... Nem fog random senki odamenni hozzád, hogy sajnáljon, ha te nem teríted ki a szennyest a problémáidról.
2020. szept. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!