Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Családosok miért távolodnak...

Családosok miért távolodnak el nem családos barátoktól?

Figyelt kérdés

Még ha korábban nagyon jó barátok is voltak. Értem azt a "logikus" érvelést, hogy mert már nincsen közös témájuk (a gyerekek), meg ilyesmi, de miért kötelező csak a családi dolgokról beszélni stb.


Mi van ha csak úgy simán beszélgetnek, együtt kajálnak mint régebben.

Engem gyerekes barátaim most is mindig hívnak magukhoz közös programokra.



2020. szept. 26. 22:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%

Altalaban pont a gyerekes oldalrol van az a hozzallas, hogy megszunik letezni a vilag, csak a gyerek letezik es a gyerek az egyetlen tema. Inkabb ok azok, akik tulsagosan elfoglaltak lesznek es eltvolodnak a regi baratoktol.

Legalabbis nekem ez a tapasztalatom.

2020. szept. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem meg a nem családosok kopnak el. Mert már nem hívhatják nonstop az anyukát shopizni, kávézgatni, mozizni. Legalábbis velem ez történt régen amikor született a fiam.

Egyértelművé tette több barátnőm is hogy ugyanazt várja tőlem mint előtte, a gyereket meg hagyjam már valakire. Nem akartak átjönni és nem akartak úgy találkozni hogy a baba is velem volt.

2020. szept. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
93%
Saját példámat tudom csak megemlíteni. Megszületett a fiam, hétfőtől péntekig munka, szombaton takarítás, bevásárlás, főzés, megint takarítás, utána ha ez megvan már este 6 óra... Fáradt vagyok keveset látom a családot inkább otthon maradok velük. Vasárnap meg muszáj pihenni, hogy bírjad a következő hétfőtől-szombatig való hajtást. Szerintem ez lehet az oka. Én is szeretnék többet találkozni a fiatalkori barátaimmal, de sajnos akkor vagy a pihenésről, vagy a családdal való eltöltött időről kell lemondjak.
2020. szept. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

# 3


Neked egyik ilyen barátod sem ajánlotta fel soha hogy segít a gyermeked mellett?


Tudom "hülyén" hangzik, de nekünk úgy maradtak meg közös programjaink hogy részükké váltak a gyerekeik, van hogy segítek bevásárolni vagy ha náluk vagyok segítek amiben éppen kell, többször én készítek kaját, közben beszélgetünk, ilyesmi. (pedig pasi vagyok)

2020. szept. 26. 23:14
 5/17 anonim ***** válasza:
77%
Nalam ilyen sosem volt. A gyerekes ismeroseim orultek, hogy valami feldobja a hetkoznapokat, es mikor naluk voltam, a gyerekek nem lettek kizarva, de vegre masrol is beszelhettek es hulyeskedhettek harmincas, negyvenes szulokkent is - kesei gyerekeknel -, mint a regi idokben. Ezek ertelmesebb emberek, ugyanugy dolgoznak, faradtak, de agyilag nem fasultak el. A gyerekek is szinte mind jok, vagy figyelnek, vagy unjak, vagy elvannak.
2020. szept. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
42%

"Nem akartak átjönni és nem akartak úgy találkozni hogy a baba is velem volt."


Mert TE érdekled őket. Ez a "baba is velem van" nekem ugyanaz, mint mikor valaki a barátját (vagy a barátnőjét) cipeli mindenhova.

2020. szept. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%

6-os, te nagyon el vagy tájolódva.

A barát, barátnő egyedül hagyható. Egy kisbaba meg nem. Hogy lenne ez ugyanaz????

2020. szept. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
57%

Pedig alapvetően ez az oka. Sok családos ember - főleg a nők - agya annyira beszűkül az háztartás-gyerek témakörére, hogy szó szerint másról sem lehet velük beszélni. Na meg egy kisbabát nem lehet elvinni egy barátnős koktélpartira, mozizásra, kirándulásra (erre még csak-csak, de sok kompromisszummal), így a programok köre is szűkül.


Ez nyilván valahol természetes, valahol meg szomorú, hogy az emberek nem készülnek rá tudatosan, hogy elkerüljék a barátok elvesztését.


Illetve, még egy pont, amit tapasztaltam és amit eddig nem említettek: sok nő fellengzős lesz a gyerekvállalás után és szereti érzékeltetni, hogy több, mert neki már van gyereke. Szerintem ez is probléma, az ilyen öli a barátságokat.

2020. szept. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%

Goldmund, köszi :-)


6,8 Beszűkül? Fellengzőssé válik? Gondolkodni szoktál-e? Sokunknak semmi segítsége nincs. Nincsenek szülők a közelben. Hívjak bébiszittert hogy téged megtartsalak? Hogy ne tarts beszűkültnek? Mert neked nem tetszik hogy nem lehet menni shopizni amikor kedved szottyan elrángatni?

Na pont ennyit ért az a néhány ember is aki mellőlem eltűnt, mint te.

2020. szept. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
59%

9-es, felesleges megsértődni, pláne, mert mint mondtam, ez a beszűkülés valahol egy természetes dolog. Így van vagy nem így van? Így van. Akkor felesleges vitázni. Itt nem shoppingolásokról van szó, én is babát várok és tudatosan figyelek rá, hogy ne mindig csak a kicsiről beszéljek, pedig elhiheted, szívesen tenném de tudom, hogy másoknak ez nem olyan érdekes, mint nekem.


De sokan vannak, akik nem figyelnek erre és nem csak olyanok, akiknek nincs segítsége, hanem olyanok is, akiknek van. A barátságokat a közös témák és közös élmények tartják fenn, ha ezek teljesen eltűnnek, miről beszélget egymással két ember?


A fellengzőség meg sajnos létező jelenség sokaknál, csak az anyukák általában ezt sem veszik észre. Ők csak tanácsokat osztogatnak és mondják a "majd megtudod te is"-jellegű bölcsességeket, mit sem törődve azzal, milyen bosszantó tud lenni.

2020. szept. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!