Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Vajon tényleg a barátom?...

Vajon tényleg a barátom? (többi lenn!)

Figyelt kérdés
3 éve ismerkedtem meg egy iráni sráccal közös barát lévén. Nagyon kedves, őszinte srác. Kb évente 2-szer találkoztunk egy kávéra idáig. Amikor idén felköszöntöttem a karantén végén, megkérdeztem, akar-e talizni maszkban, azt mondta, amíg nem lesz vakcina, nem akar senkivel találkozni. Bő egy hónappal később rámírt, hogy ki kell egy tartózkodási kérvényt töltenie, megadhat-e engem, mint magyar barátot kontaktnak. Persze igent mondtam, és feltettem a kérdést újra, de megint nem akart talizni a járvány végéig. Közben láttam Instán, hogy a feleségével voltak esküvőn a Balatonnál (igaz, nyilt téren) és különböző vendéglátóhelyeken, Normafánál. Azt nem tudom, családtagok-e (a feleség magyar) kollégák vagy barátok. Jogosan esik rosszul? Csak le akar rázni?

2020. okt. 5. 13:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
34%

Ajjajjj, lesz még bajod nemsokára, nem is kicsi!

Barát?!!! Inkább valaki más, aki erősen kihasznál. De majd ha a rendőrség, bevándorlási hivatal csönget, ne nagyon lepődj meg!

2020. okt. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Törvényesen dolgozik itt miután itt végzett egyetemet. Amúgy hogy használ ki?
2020. okt. 5. 14:02
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy a honos kontaktszemély, de nem akar találkozni veled? Gondolom az egyetemen csak találkozott mással már, de ők nem annyira jók? Hát, ha neked ez barátság....
2020. okt. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Szóval szerintetek is lerázás? Amúgy egyetemen kb 5-6 éve végzett, nem tudom tartja-e velük a kapcsolatot...
2020. okt. 5. 14:07
 5/24 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy kettőtök közül egyedül te gondolod úgy, hogy barátok vagytok. Szoktatok egyátalán beszélgetni? Felületes témákon túl is? Olyan dolgokról, amihez érdeke nem fuzodik? Szokott neked önzetlenül segíteni, amiben egyátalán nem érdekelt? Te számíthatsz rá? Mitől érzed te a barátodnak?
2020. okt. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
#5, a találkozókon igen, magánélet, munka, kultúrális dolgok, stb. Amikor először taliztunk, kifizette az italomat, amikor nem volt nálam annyi pénz. Ezért nem értem a viselkedését, mitől változott meg...
2020. okt. 5. 14:18
 7/24 A kérdező kommentje:
Illetve leadta a cégénél az önéletrajzomat, nem kaptam meg amúgy de valószínűleg nem miatta.
2020. okt. 5. 14:21
 8/24 anonim ***** válasza:
Naiv vagy, nem kicsit.
2020. okt. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
#8, kérlek támaszd alá, a fentebb felsoroltak tükrében!
2020. okt. 5. 14:26
 10/24 anonim ***** válasza:

Keres téged? Akar veled beszélgetni a "kötelezőkön" túl is? Eléggé gyenge kifogás a maszk, már elnézést, de már lehet azt tudni, hogy felfújt a dolog, ez egy gyenge indok.

Egy ismerősnek is simán fizetem az kávéját, nem gondolom úgy, hogy ez egy szimpla gesztusnál több lenne.


Barátinál ilyeneket gondolok, lerobbant a kocsim és a barátom felajánlotta azt, hogy holnap semmi dolga sincsen, ebből kifolyólag a holnapi napomban tudna segíteni és szívesen elvisz oda, ahova menni akarok.

Tisztázzuk azt, hogy a haver és barát az egyátalán nem ugyanaz, haverral lehet időt is tölteni, a barát pedig egy önzetlen töltetu dolog.


Nem lehet az, hogy azt akarod hinni, hogy valóban barátok vagytok? Mi szól amellett, hogy a barátod?

Mi utal arra, hogy csupán haverok vagytok, vagy csupán az, hogy érdekből vagy számára "fontos"?

2020. okt. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!