Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ingyen végeznétek szolgáltatás...

Ingyen végeznétek szolgáltatásokat a barátaitoknak?

Figyelt kérdés

Pontosabban arról van szó, hogy régi álmom volt elvégezni a körmös tanfolyamot, az év elején be is fejeztem.

Van egy barátnőm, azaz gyerekkorunkban voltunk nagyon jóban, azóta felnőttként kissé elhidegültünk, de tartjuk ritkán a kapcsolatot.

Az elején felajánláttam neki, mint a többi jó barátomnak is, hogy szeretnék gyakorolni, és ha ő is szeretne manikűrt szívesen várom, persze teljesen ingyen.


Kb 4x csináltam meg neki ingyen. Aztán belejottem és már pénzért csináltam nagyobb körben, kis vállalkozást indítottam.

Újra jött ez a barátnő( nem én hívtam) ám most pénzt is elkértem tőle. Tudjátok a szokásos, csak illemből hangzó "mennyivel tartozok?" Kérdésre megmondtam az árát. Kifizette, de azóta nem volt és távolságtartó, nem keres. Tuti, hogy megsértődött.

Szerintetek rossz vagyok emiatt?


2020. okt. 6. 23:40
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem, nem varhatta el h eleted vegeig ingyen manikurozd. O az ostoba, ha ezt hitte megis.
2020. okt. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Majd túl teszi magát rajta.
2020. okt. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem jogos, hogy nem ingyen dolgoztál. Viszont tisztázhattátok volna mielőtt megcsináltad neki, hogy ez már nem ingyen menne.
2020. okt. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan barátnő akkor picit baj, de ha nem akkor no para.
2020. okt. 7. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, mert pénzből élünk. De én mondtam volna neki már amikor bejelentkezett, hogy xy az új árlistád, mert már a megélhetésed biztosítod a körmözéssel és nem csak gyakorolsz. A barátnő megeldöntheti, hogy neked fizet vagy egy idegennek.
2020. okt. 7. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igazából elég sok idő eltelt az utolsó ingyenes manikűrje után, rá kb 3 hónapra jelentkezett.

Én úgy gondoltam, ha nem én hívtam( mint addig gyakorolni) akkor tudhatja, hogy már nem ingyen és gyakorlásként dolgozom. De tény, hogy nem szóltam előre, hogy mostmár pénzt fogok kérni.


Annyira nem visel meg, mert nem legjobb barátnőm volt... Csak kicsit elgondolkodtatott ez a szituáció. Szeretek segiteni a szeretteimnek, de ez nekem is sok pénzbe került és sokat fektettem bele...Úgy gondoltam az ismeroseim jobban fognak támogatni, mint pl egy idegen, aki még extrán is fizet, ők meg ingyen várnák el...

2020. okt. 7. 12:42
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy gondoltam az ismeroseim jobban fognak támogatni, mint pl egy idegen, aki még extrán is fizet, ők meg ingyen várnák el..."


Ez pont fordítva van. Magamon is tapasztaltam, ismerősök is tapasztalták akik szolgáltatást nyújtanak, vállalkozók (akár fogorvos, fodrász,villanyszerelő,bármi),hogy ilyenkor rengetegen úgy vannak vele, hogy jó ismerősi alapon majd ingyen/jelképes összegért megcsinálod. Sajnos az üzletben nincs barátság, mert egy-két esettől eltekintve ha mindenkinek mindent ingyen adnának a szolgáltatók, elég hamar felkopna az álluk.

2020. okt. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Így igaz sajnos.

Egy idő utàn már mindenki a jó ismerősöd, barátod lenne és hamar csődbe mennél.

Azt hittem elég szívesség volt a pár ingyenes alkalom( minőségi munka volt) a barátságunkra nézve. De úgy látszik ő nem így volt vele.

2020. okt. 7. 13:34
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak azért volt jóban veled, mert ingyen dolgoztál neki.


Most már nem érdeke.


Tojd le magasról :)

2020. okt. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azt fogom! Kíváncsi voltam más hogyan látja ezt. :)
2020. okt. 8. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!