Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan vészeljem át azt a...

Hogyan vészeljem át azt a gondolatot, hogy egyszer ő már "nem lesz"? Vagy beteg vagyok, hogy ilyeneken gondolkodok?

Figyelt kérdés

Ugyebár én egy olyan személyiség vagyok, hogy élőben nem igazán tudok igaz barátságokat kötni mivel gyerekkoromból visszamaradottan van egy bizonyos szociális fóbiám. Szivattak nagyon sokat és emiatt alakult ki. Mára már ez azért javult, de hatása még mindig érződik.


A lényeg az, hogy így a netes barátságokba öltem az időmet. Sokakkal kezdtem kapcsolatot akik egytől egyig elhúztak, volt akikkel 2 hónapig tartott a kapcsolat, volt akikkel 1 évig. Igazából változó volt, de soha egyik sem dobott padlóra mint amiről most fogok beszélni.


Most se vagyok padlón, ne essen félreértés, de van egy netes barátom akit még egy számítógépes játékba ismertem meg 14 évesen. Eleinte csak ott ápoltuk a kapcsolatot, utána váltottunk messengerre és azóta ott folytatjuk. Egyszer már találkoztunk is, de tulajdonképpen viszonylag közel is lakunk egymáshoz (50km).

A lényeg, hogy lelkileg nagyon hasonlítunk egymáshoz és minden egyes olyan feltétel amit fontosnak tartok egy baráti kapcsolatban az benne van, így szoros kötődés alakult ki. Volt olyan időszak amikor minden nap beszéltünk, volt mikor összevesztünk így kimaradt 2 hónap, de sose adtuk fel és mindig szeretjük egymást és tart a kapcsolatunk. Szinte testvérnek tartjuk egymást.

Azonban ahogy közeledik a gyerekkor vége és lépünk ki a nagybetűs életbe egyre inkább azt érzem, hogy ennek a kapcsolatnak vége lesz egyszer és soha többet nem fogunk egymással beszélni. Visszaolvasgattam tegnap rengeteg szép közös csevegős élményt is és bele se akarok gondolni, hogy mi lesz ha ez megszűnik. Visszaemlékszem arra is, hogy milyen jó volt átölelni mikor találkoztunk és milyen jókat dumáltunk.

Igazabol nincs szó arról, hogy utáljuk egymást és nem akarunk egymással foglalkozni, sőt szeretjük ugyanúgy egymást, valamelyik nap fel is hívott, hogy elmesélje mi volt a suliban, de az a baj, hogy én minden ősszel indok nélkül temetem a kapcsolatunkat. De tényleg indok nélkül mert egy kicsit se rúgtuk össze a port. Egyszerűen csak ősz van minden borult, szürke és az elmúlás hangulata vesz körbe.

Ez mennyire normális? Vagy beteg lennék?

Emlékszem tavaly is ugyanez volt, ez az október ami nagyon erős, aztán decemberre általában jobban vagyok, majd tavasz-nyár az csak a vidámságról szól.


Én 19/F

Ő 17/L



2020. okt. 8. 14:58
 1/5 anonim válasza:
100%
Szerintem túl sokat aggódsz. Ne rágd magad annyira a dolgokon, mert akkor csak rosszabb lesz. Élvezd a jelent amíg tart. Egyébként beszéltél már vele erről? Az is sokat segít.
2020. okt. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Persze, tavaly megbeszéltük.


Igazából csak annyit reagált rá, hogy túl sokat aggódok miatta ebből pedig az jött le neki, hogy szerelmes vagyok belé és megijedt. Elmondta, hogy nagyon szeret de csak mint barátot.

Közbe nem erről volt szó, hanem csak annyiról, hogy hiányoznak a baráti kapcsolatok az életemből. Szerintem ez a gyökere mindennek, de egyelőre ebben a városban/inkább faluban ahol lakok képtelen vagyok normális kapcsolatra szert tenni. Szerintem ez is nagyon sokat segítene ha lennének barátaim, mert akkor pont kiegészülne minden. Pont egészséges mértékben tudnám ápolni kapcsolataim. Lenne időm mindkét kapcsolatra, de mivel nincsenek így csak ő rá vagyok hagyatkozva aztán persze, hogy kell valaki.

Persze mindig bízom benne, hogy majd a felnőtt életbe jobb lesz, de mindenki azt mondta, hogy ott már csak nehezebb meg szarabb lesz.

2020. okt. 8. 15:20
 3/5 anonim válasza:
Érthető, hogy így gondolod. Nekem sincs sok barátom. De szerintem épp elég, hogy ne kattanjak be teljesen.
2020. okt. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lássuk értem-e. 5 éve barátok vagytok annak ellenére, hogy csak neten tartjátok a kapcsolatot? Szerintem bőven jók vagytok, felesleges aggódnod. :) Ha barátként megértitek egymást, és tényleg ennyiben tudtok maradni, akkor az sem lesz gond, ha egyikőtöknek kapcsolata lesz. Én 11 éve ismerem a legjobb barátomat. Igaz, 4 évig osztálytársam volt, de utána már mi is csak neten tartottuk főleg a kapcsolatot. Évente kétszer, max háromszor találkozunk. Ahhoz képest, hogy a szomszéd utcán lakik. XD Szóval nyugi! 5 év barátság azért elég erős már ahhoz, hogy ne tűnjön el egy vita miatt. Amíg vigyáztok egymásra, addig minden rendben lesz! :)
2020. okt. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A barátkozás nem életkorhoz kötött, még középkorú családos emberként is van rá esélyed. Én pl. így jártam.😊

A lehangoló őszi időjárás kedvetlenségre, depresszióra hajlamosít. Mivel ezt Te is tudod 'ne vedd magad komolyan', ne adj teret a negatív érzéseknek.

2020. okt. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!