Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Sokszor gondolkodom azon hogy...

Sokszor gondolkodom azon hogy beszélnék valakivel akivel kell és nyitnák egy nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagy állatmenhelyet ahol nincs se állat kínzás se semmi. Max akkor altatnánk az állatokat, ha gyógyíthatatlanul beteg. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Most arra gondolok,hogy ott minden állatnak lenne helye meg minde,A kaját is megoldanám meg a helyet.

Szerintem tök igazságtalan ha egy kutyát vagy egy vmit elaltatnak ok nélkül,kínozzák mérgezik.Ezért nem szeretem nézni a hiradót,mert sokszor bejelentik,hogy ennyi meg ennyi vmit altatnak el meg itt meg ott találtak halálra kínzot kisállatot....Szegénykéim :-( :'-( :'-( :-( :-(( ♡♡

SZERINTETEK NEM IGAZSÁGTALAN EZ?NEM JÓ ÖTLET A MENHElY????

:'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-(



2014. aug. 28. 19:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Jó ötlet lenne, aranyos vagy, csak sajnos az a baj, hogy a menhelyek is adományokból tartják fel magukat. Rengeteg pénz kéne ahhoz, hogy sok-sok állatról gondoskodhass. A táp meg a hely még egy dolog, de orvosi költségek? Lemozgatás? Sajnos nem tart még itt Magyarország.
2014. aug. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Bármekkora menhelyet nyitnának,előbb-utóbb "bedugulna".Értem ez alatt azt,hogy az esélytelenek,idősek,csúnyák,harapósak stb.évekig maradnának és foglalnák a helyet.Mivel gazdátlan,felesleges állatok millióiról beszélünk,gyakorlatilag eljutnál oda,hogy vagy létszámstop,vagy altatás.

Arról ne beszéljünk,mennyire etikus évekig egy menhelyi kennelben aszalni egy örökbe nem adható állatot.

Aztán vannak olyan költségek,mint munkabér és járulékai,hiszen szükség van alkalmazottakra is ugyebár.

2014. aug. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Imola Ágnes ***** válasza:
100%

Tényleg aranyos terv, de sajnos tényleg nem életképes. Egyrészt rengeteg kutya lenne, és nem csak kaja kell nekik, hanem orvosi ellátás is, ami minden pénzt felemésztene. Másrészt nem ismerek olyan menhelyet, ami ne telt volna be, így a tied is befog, akármekkora is. Látom, hogy segíteni akarsz, de sajnos rengetegen fulldoklanak a halomnyi kóbor kutyába. Ami a lényeg: a menhely létrehozása csak az okozatot kezeli, nem az okot. Az ok a kutyák kidobása, és a felelőtlen szaporítás, az okozat pedig a rengeteg gazdátlan kutya. Példával illusztrálva: Csöpög a csapod.

-Jössz, és folyamatosan mosod fel a csap alatti padlót (sintércég tevékenysége a kutyahelyzetre vetítve)

- Jön valaki, és azt mondja, hogy építsünk víztározót (menhelyek tevékenysége)

- A megoldás az lenne, hogy megszereljük a csapot. Ez a legdrágább megoldás, ez a leglassabb megoldás, de csak ez hozza helyre a helyzetet. Ahhoz, hogy ne menjen tönkre a padló jó megoldás a víztározó, de egy idő után tele lesz.

Én azt ajánlom, hogy fektess hangsulyt inkább a felelős állattartás "promoválására", szedj össze pár barátot, és menjetek el iskolákba, szervezetekhez, ifjuségi csoportokhoz, és beszéljetek nekik arról, hogy milyen fontos a kutyák sterilizálása. Beszélj a szomszéd bácsival, hogy műtesse mega kutyáját. Vedd fel civil szervezetekkel a kapcsolatot, és figyeld, mikor van sterilizálási kampány a környéken, és járd végig a települést, és mond el mindenkinek, hogy kampány van, és vigye a kutyáját. Vedd rá az embereket, hogy szereljék meg a csapot.

2014. aug. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egy nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagy menhely fenntartasahoz nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon sok penz kell...
2014. aug. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem,hogy sok pénz kell ahoz,de csak meglehet oldani valahogy...Nem??
2014. aug. 29. 15:43
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem.Kezdjük az elején:hónapokba telik a millió hatósági engedély.Utána jöhet csak az építkezés,normális személyzet begyűjtése stb.

Aztán ha megvan minden,elkezdenek özönleni befelé az állatok,sérültek,betegek stb.

Honnan szerzed a pénzt?

2014. aug. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az előttem szólókkal. Ez nagyon szép tőled, hogy segíteni akarsz. De sajnos evvel nem tudsz.

Mi lenne, ha az emberek állatainak Te fizetnéd az ivartalanítást? (ezt azért bátorkodtam írni, mert ha egy ilyen nagy állatmenhelyt akarsz nyitni, arra biztosan nem lesz pénzed egy idő után) Nem tudom hány éves vagy, vagy, hogy mennyire vagy "gazdag"..:)

De nagyon aranyos ez tőled! :)

2014. aug. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az utolsó nagyon jó ötletet írt, ezzel is rengeteget tennél az állatvédelemért, sokkal kevesebb lenne a kóbor állat. Míg nem tudsz menhelyet nyitni, segíts így az állatokon ;)
2014. aug. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Nagyon kedves terv, és tényleg, bár meg lehetne valósítani, de amíg sok embernek nem változik a gondolkodásmódja, sajnos akár minden utcasarkon lehetne menhely, az is kevés lenne.


Ezt olvasd el: [link]

2014. aug. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
jó ötlet.
2014. szept. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!