Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért ilyenek az emberek?...

Miért ilyenek az emberek? Csak az érdek vezérli a mai embereket?

Figyelt kérdés

Volt egy jó ismerősöm, aki szomszédom is egyben. A kutyák miatt összebarátkoztunk, a közös séták alkalmával. Az idő előrehaladtával egyre jobban "szemtelenedett" el, mindenhova kísérgetni kellett volna, ha én nem mondok nemet néha, sétáltattuk egymás kutyáját, ha a másiknak dolga volt. Ezzel még nem is volt gond.


De az már kezdett rosszul esni, hogy csicskáztatni akart a kutyáihoz, miközben nekem is volt dolgom, közben egyetemre is járok, hulla fáradt voltam néha. Nem egyszer a szemembe hazudott. Kölcsön is akart volna kérni, de utána elszólta magát, hogy nem ételre/számlára kellene, hanem kozmetikára. Ekkor nagyon megharagudtam. Nem szeretem ha hülyének néznek. Mikor lejött a pasija Bp-ről és elmentek kirándulni, kvázi csicska módban utasított, hogy sétáltassam meg a kutyáit. Legszívesebben elküldtem volna a fenébe, de a kutyáira gondoltam, és elvittem őket egy kör pisire.


Sajnos autoimmun betegségem van, ami fellángolt, így egyetem mellett így is elég nehezek a minden napi dolgokat is elvégezni, nem hogy tanulni. Így mondtam neki, hogy sajnos annyira már nem tudok segíteni a kutyák miatt. Erre még ő volt felháborodva és megsértődve, hogy de hát ő hó végén menne fel egy hétvégére a pasihoz, most hogy oldja meg? Ez volt a legfontosabb neki, én meg kvázi bőgtem a leleteim felett. Sosem tapasztaltam ilyen érzéketlenséget.


Olyan érzésem van, hogy csak érdekből segített, hogy idővel kölcsönkéregethessen, és hogy csicska legyek a kutyáinak, mikor meg erre nem voltam hajlandó, én lettem a szar. Nem is áll velem szóba azóta, ami nem is gond.


Ti hogy látjátok?


2020. okt. 13. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Most attól, hogy te becsicskulsz egy tahónak, miért lenne minden mai ember érdekember? Nem értem az összefüggést. Összehozott a sors egy gyökérrel, senki se kényszerít, hogy együtt lógj vele meg segíts neki.
2020. okt. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos vannak ilyen aljas emberek, akik a kezdetben megmutatják ők milyen rendesek. Sőt igazából könnyen is lehet velük barátkozni. Na meg meglepően jól kilehet velük jönni. Csak ám ez egy nagyon jó álca, van aki tovább fent tudja tartani, van aki kevesebb ideig. Minél tovább tartja fent, te annál tovább segítesz neki szívesen és aztán, ha valami miatt nem tudsz neki segíteni még a sok csicskáztatás után sem, akkor még ő kelt benned lelkiismeret furdalást, mert milyen izé vagy már, meg hogy gondolod ezt vagy azt. Tudom a kutyáit nézed és nem akartad azt, hogy nekik legyen rossz. De hagyd ezt a szomszédot a fenébe, mert ettől csak jobban vissza fog élni a jóindulatoddal. Főleg, hogy van elég gondod most.
2020. okt. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak szomszédod,más közöd nincs hozzá akkor hagyd a fenébe,le kell építeni és kész,ne engedd, hogy kihasználjon.
2020. okt. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én el voltam hűlve rajta, hogy mint egészségügyben dolgozó nő, ennyire érzéketlen legyen.


Mikor párom itt volt valamelyik nap múlt héten este, vagy húsz messenger üzenetet írt a csaj, hogy na megyünk le sétálni? Erre már párom is azt mondta, hogy na elég volt belőle, építsd le a francba. Nekem nem lehet dolgom, azonnal ugorjak neki. Másnap összefutottam vele sétakor, elmondta az ő búja-baját, tettünk egy kört a kutyákkal, majd felment. Meg se hallgatta az én dolgom.


Terhes volt a társasága már egy ideje, de ezek a dolgok csak még jobban rátettek a lapátra. Cseszegesse a pesti fasziját.

2020. okt. 13. 11:46
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem a "mai emberek", hanem egyetlen tahó. Ilyen mindig volt és mindig lesz is. Hogy miért ilyen, ennyiből nem tudjuk megmondani, nem is érdekes. Kerüld el és kész.
2020. okt. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!