Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyetértetek azzal, hogy...

Egyetértetek azzal, hogy nekem ellenszenves lett emiatt egy barátom?

Figyelt kérdés

Az illetővel egy véletlen folytán ismerkedtem meg. Volt egy közös barátunk, ő mutatta be őt nekem, de ő már elköltözött. Mindannyian a huszas éveink elején vagyunk. A lényeg, hogy én eredetileg nem ezzel a lánnyal akartam barátkozni, de gondoltam, adok neki egy esélyt. Vannak furcsaságai. Kicsit különc az öltözködése, meg picit ápolatlan, de ezzel még nem lenne bajom, ha alapvetően értelmes, szimpatikus embernek látnám. (És amúgy értelmes.) Az viszont már furcsa, hogy időnként nem veszi észre magát. Olyan helyzetekben, amikre szerintem az átlag, jól szocializált ember felismeri, hogy kell viselkedni, ő nem (például mi magánügy, mi nem tartozik rá, mikor akar a másik kettesben maradni valakivel, mikor tolakodó stb.). Persze erre lehet mondani, hogy szóljunk rá, de az ember nem érzi úgy, hogy huszonévesen neki kéne megnevelni a másikat.


De még nem is ez a lényeg. Kiderült, hogy értelmes lány, akivel jól lehet beszélgetni. Viszont néha elég furcsákat mond. Például kijelentette, hogy valaki a legjobb barátnője volt, de nem emlékezett az illető nevére. (Ebből levontam azt a következtetést, hogy valószínűleg vele is úgy lehetett, mint velem.) Mert azt is közölte, hogy én vagyok a legjobb barátja. Én udvariasan megmondtam neki, hogy nekem vannak legjobb barátaim, ne haragudjon, és nem sértődött meg. Nekem mindez nagyon fura volt, mert szerintem nem is tud rólam annyi mindent, nem ismeri az ízlésem, érdeklődési köröm. Igazából egyetlen témáról bezsélgettünk, de amúgy azt se tudná megmondani, mi a kedvenc színem. És a korábbi közös barátunkra, aki bemutatott minket egymásnak konkrétan azt mondta, hogy eredetileg őt tartotta legjobbnak, de most, hogy elköltözött, "lecseréltem őt rád". Konkrétan így fogalmazott. Szerintem ez ellenszenves, az embernek az az érzése támad, hogy engem is bármikor lecserélne. A többi dologra azt gondolom, hogy valószínűleg nem voltak barátai, szeretne egyet, és ezt megértem. Kicsit rám akaszkodott, de még ezt is megértem, ha korábban ki volt közösítve, vagy ilyesmi. De ez annyira bennem maradt, hogy "lecseréltem". Szerintem nagyon bunkó dolog ilyet mondani valakire, és nehéz egy ilyen ember barátságát értékelni.



2020. okt. 17. 19:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
És te elmúltál 20? 5 éves koromban voltak ilyen gondjaim.
2020. okt. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Banna97 ***** válasza:
100%

Jogosan érzed ellenszenvesnek ezt a kijelentést! Kicsit furcsának tűnik ez a lány.

Nekem is volt valaki, aki hasonló tulajdonságokkal rendelkezett mint az említett lány, én nagyon hamar rájöttem, hogy jobb nem foglalkozni vele ha nem változik.

Én leültem vele beszélni és elmondtam neki egyébként hogy mi zavar.

Meghallgatott, de nem változtatott.

Azt tanácsolom neked is, hogy annyi esélyt adj neki, hogy elmondod téged mi zavar/idegesít és hátha elgondolkozik rajta.

Ha meg nem, akkor szerintem érdemes hanyagolni.

2020. okt. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a 2. választ. Igazából nem tudom ezen mit lehetne neki elmondani. Mármitn azon, hogy jobban vegye észre magát lehetne. De most az, hogy ne beszéljen így a barátaival... hát, elég kioktatóan hangzik.
2020. okt. 17. 20:03
 4/12 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek veled. nekem se lenne ínyemre barátkozni vele. Öntörvényűnek látom őt, akinek a nézetét nehéz megváltoztatni.
2020. okt. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet magányos és aki bármi érdeklődést mutat felé, arra "rázúdul" - nem rosszindulatból teszi, hanem mert ilyen.
2020. okt. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, ez lehet.
2020. okt. 17. 20:11
 7/12 A kérdező kommentje:
De attól még nem kéne ilyeneket mondani, lehetne óvatosabban fogalmazni.
2020. okt. 17. 22:53
 8/12 anonim ***** válasza:
De olyan, hogy ironia, nem letezik?
2020. okt. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ezt most mire mondod? Ő biztos nem ironizált. Nem tudom, miért mondod ilyen arrogánsan, én voltam ott.
2020. okt. 18. 11:10
 10/12 A kérdező kommentje:
Egyébként rám iylet iróniából se mondjon.
2020. okt. 18. 11:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!