Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tennétek, ha ezt hallanáto...

Mit tennétek, ha ezt hallanátok vissza a barátnőtök gyerekétől?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


13 éve ismertem meg a munkahelyemen a barátnőmet, azóta jóban vagyunk.

Ma összefutottam a lányával (17) és beszélgettünk. Azt mondta, hogy az anyja mondta, hogy húzzon bele a tanulásba, mert ha nem tanul akkor úgy jár mint én és ne akarjon olyan életet. Magyarul engem hozott fel elrettentő példának.


Elkezdtem gondolkozni, hogy vajon hogy jártam, amikor van egy érettségim, 2 szakmám és igen, tavaly elkezdtem egy fősulit is, mert jó több fizetést jelent majd a munkahelyemen. Ellenben a barátnőmnek érettségije sincs, egy kis boltban dolgozik eladóként.


Kedvesen megjegyeztem, hogy azért jobb home office-ban otthon dolgozni, mint bolti eladóként, de azért tanuljon csak, mert akkor legalább ő válogathat.


Most érzem, hogy elküldeném melegebb éghajlatra, mert már másoktól is hallottam vissza ezt-azt.


Ez már a sokadik csepp volt a pohárban és nem véletlenül nem volt soha 1 barátnőm sem, mert valahogy mindig kiderült, hogy nem normális egyik sem. Vele kivételt tettem, mert megkedveltem, de már komolyan kezdem megbánni.


Ti mit tennétek a helyemben?


32N


2020. okt. 21. 09:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Ez még kérdés? Nem lenne többé a barátnőm.
2020. okt. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Én mindenesetre beszélnék vele! Én is jártam már úgy, hogy a legjobb barátnőmnek hazudott rólam egy közös ismerős. Nekem halvány fogalmam nem volt erről, a csajban pedig nem volt annyi, hogy megkérdezze! Később rájött, hogy mennyit hazudik ez az illető, és akkor mondta el baszki, hogy rólam mit mondott. Semmi nem volt belőle igaz.
2020. okt. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Én is arra gondolok, hogy a leányzó hazudott.
2020. okt. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Én biztosan nem írnám le rögtön ilyenért. Abból mindig félreértés van, ha valami közvetítőn keresztül hall az ember valamit.
2020. okt. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy már mástól is hallottam ilyesmiket vissza, ezért tűnik hihetőnek.
2020. okt. 21. 10:39
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is így szoktam járni "barátaimmal": pár év után ezt-azt hallok vissza, olyanokat, amelyeket pl. csak velük osztottam meg, tehát nem lehet "rosszindulatú pletykának minősíteni.

Nem tudom mennyire érdemes beszélni az illetővel, hogy miért mondott ilyet lányának.

2020. okt. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

5: én úgy gondolom, hogyha valaki a barátnőm, akkor hiába hallok vissza másoktól dolgokat, akkor is megbeszélem vele. Ez nem azt jelenti, hogy nincs igazad, és ne lenne valós, amit gondolsz. De azért egy baráttal az ilyet megbeszélni az ember, és utána dönt.

Nem ismerem az illetőt, de az is lehet, hogy nem ilyen hangsúllyal, szándékkal mondta pl. ezt, hogy tanuljon a gyerek, hogy jobb élete legyen. Vagy nem is rád volt kihegyezve, hanem arra, hogy nektek (a barátnőd és te) milyen nehézségeitek vannak és neki már könnyebb legyen. Mert elvileg mindenki azt szeretné, hogy a gyerekének jobb élete legyen, mint az idősebb generációnak.

2020. okt. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
azért ífhatnál kicsit többet magadról, ebből aztán nem derül ki, hogy valóban van e baj veled, vagy csak rinyalsz...
2020. okt. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Nők...


Valószínűleg van a magánéletedben valami olyan, ami nem tetszik neki

2020. okt. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igazából nem vagyok meglepve, mert más ismerőseit is ki szokta beszélni, csak azt hittem vagyunk olyan jóban, hogy velem nem teszi ezt meg.


Érdekes, az ellenkező nemű barátaimmal sosem volt ilyen probléma, pedig tizenéve ismerem őket is.


A magánéletemben nem tudom mi nem tetszik neki, olyan mélységekben nem szoktam vele megosztani semmit, mert általában óvatos vagyok. Van 1 férjem és ennyi, akivel jóban vannak (bár a férjem már régóta mondja, hogy nem érti miért barátkozom vele mert csak lehúz), de ezt a szomszédok is tudják rólam, szóval nem nagyon tudok olyat ami ne tetszhetne neki.

2020. okt. 21. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!