Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Elvárjátok/elvárnátok ti a...

Elvárjátok/elvárnátok ti a gyereketektől, hogy ha jön valaki ismerősötök, akit ő nem ismer, akkor kijöjjön köszönni nekik?

Figyelt kérdés
Szavazzatok, és fejtsétek is ki kérlek! :D

2020. okt. 23. 13:14
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
40 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Nem, miért te kimész üdvözölni egy számodra ismeretlen barátját?
2020. okt. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Viszont, ha pl. kijön a szobájából akkor már köszönjön, hogy ha találkoznak.
2020. okt. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Nem. Számomra undorító ez a mentalitás. A gyerekem annak köszön és azzal beszél, akit szívesen lát az otthonában(!), nem pedig ugrál és örömöt színlel, mert átjáróház az otthonunk számára. Gyerekként én is utáltam, hogy szinte nem volt nap, hogy kimenjek bugyiban a hűtőig, mert valaki mindig ott dekkolt és boldogította valamelyik szülőmet. A franc kíváncsi erre. Ha jön vendég és az hozzám jön, az nem a gyerekem felelőssége, nem neki csinálok vele programot.
2020. okt. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%
Kedves gesztusnak gondolom a látogatók üdvözlését. És én egy kedves gyereket szeretnék nevelni. Egy "helló" vagy egy "jó napot" még nem a világ.
2020. okt. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Azért is tettem fel a kérdést, mert a szüleim tőlem elvárják, és kíváncsi voltam, hogy ezzel mások hogy vannak. Én is utálom, amikor idejönnek, hogy menjek már ki köszönni nekik. XD

Legalább most tudom, hogy nekem van igazam :D


(Jöhetnek tovább a válaszok :))

2020. okt. 23. 13:37
 6/13 anonim ***** válasza:
22%

Egy meghívott VENDÉGET illik a családtagoknak üdvözölni és akit nem ismer azzal bemutatkozni.

Ellenben ha felugrik anyád egy kolléganője munkaügyben, azért nem kell kicsoportosulnod a szobádból.

2020. okt. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
Ellenkezőleg, inkább kártérítést fizetnék neki, hogy akaratlan idegenek miatt nem tud szabadon mozogni a saját otthonában. Voltam gyerek én is, tudom, milyen szenvedés.
2020. okt. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
33%

Ha az idegen, aki jön csak beugrik/munkaügy/kolléga/stb. tehát a szülők számára se fontos személy, akkor nem várnám el.

Ha aki jön, a szüleid barátja, de még nem ismered, akkor persze alap, hogy bemutatnak neki első alkalommal, egyébként ha jön ismét hozzátok, nem kellene mindig előbújnod és köszönni neki, viszont ha magadtól jössz ki a szobádból és találkoztok, akkor illik köszönni.

2020. okt. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
6: nem az ő vendége, hanem a tiéd. Ne kelljen már a szülők szarja miatt a gyereknek is programot csinálni. És ezt mint szülő, mondom. Örül szerencsétlen, hogy otthon lehet és pihenhet, nem kell elüldözni minden idiótával.
2020. okt. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%

Én kb 7 évesen az ilyen random "ismerősök" miatt a szobanövényre pisiltem. (Mert ha kimegyek a szobámból le a wc-re, akkor kellett volna egy csomót jópofizzak...)


Szóval gondolom nem kérdés, hogy nem várnék el ilyesmit a gyerekemtől.

2020. okt. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!