Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Félek, hogy egy barátom...

Félek, hogy egy barátom szerelmet akar vallani. Ha megtörténik mégis mit tegyek?

Figyelt kérdés
Látszik rajta, meg hallottam, hogy bejövök neki, de nekem nem több, mint barát. Félek, ha elmondja, hogy mi a helyzet megbántom, bár ha mindenképpen elutasítom akkor az biztos, de hogy mondjak neki nemet, hogy a későbbiekben ne legyen rossz egyikünknek se? Pl. "Ne haragudj Pista, de csak barátként tekintek rád."?
2020. okt. 30. 08:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
85%

Hány évesek vagytok? Ez is releváns egy ilyen helyzetben tapasztalataim szerint.

Illetve mennyire vagy biztos benne, hogy tenyleg többet akar? Csak 1-2 "pletykát" lengettek be az ismerőseid vagy tényleg van rá bizonyíték is?

Mert az sem lenne jó, ha cringe helyzetet okozna a dolog, hogy csak a többiek gondolják ezt, hogy többet akar, te pedig ennek ellenére is közölsz vele valamit. (Jártam már így nem is egyszer, hogy ezt híresztelték rólam egy lány barátomnak)

2020. okt. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
35%

Szia

Mégis mit gondolsz miért maradna? Azt szeretnéd,hogy maradjon mégsem kell?

Nem kell utalgatni. Mond el neki,hogy baráttal sosem randiznál mert szerinted tönkretenné a barátságotokat. Ezután szépen lassan lökd el magadtol. Vagy legyél durva és mond el,hogy nem tetszik, és nem érzel semmit iránta. Szépen keressen magának egy olyan csajt akit megérdemel.

Van akinél elsőnek ismeretség,majd barátság végül a szerelem jön.

Ne is adj neki esélyt! Maradj macskás néni aki szidja majd a férfiakat,hogy mind patkány közben ittvan aki mindent feladna érted,de az nem jó

2020. okt. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Találhat vonzónak attól függetlenül, hogy jó haverok vagytok, ettől még nem muszáj szerelmesnek is lennie beléd. A szerelem az "sehogy sem fér bele" egy ilyen kapcsolatba, ha pedig csak "nem rúgna ki az ágyából", az szerintem nem a világ vége.

Egy szerelmes pasit nem kínoznék a jelenlétemmel, ha tudom, hogy esélye sincs nálam. Ha csak vonzódik hozzád, akkor meg semmi baja nem lesz attól, ha nem jössz vele össze soha; megvan a maguk helye ezeknek a plátói vonzalmaknak is.

2020. okt. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ha meg akarod menteni a barátságot, akkor megelőző lépésként többször is hangsúlyozd ki csak úgy "random", hogy mennyire szereted őt, BARÁTKÉNT, és, hog olyan ő neked, mint egy FIÚTESTVÉRS meg hasonlók... Ekkor talán nem fog szerelmet vallani. Bár ha tényleg nem csak tetszésről van szó, akkor nehéz lesz mindkettőtöknek a barátosdit játszani egymás mellett. Ha csak tetszésről van szó, akkor az még elmúlhat. Esetleg próbáld más lányokkal megismertetni, hátha talál vki mást, aki jobban tetszik neki.
2020. okt. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy olyan baráti kapcsolatot nem lehet fenntartani, ahol az egyik fél többet érez. Állandóan a kést forgatod majd a szívében, nemcsak azzal, ha mással jössz össze, hanem minden random dologgal. Egy-egy mosolyyal, érintéssel, vagy csak a felhőtlen jó indulattal. Ki akarná a kirakatban nyalni az üveget állandóan, ha az imádott fagyiját látja mögötte? Vagy az enyém lesz a fagyi, vagy békésen tovább sétálok és túlteszem magam rajta. Annak semmi értelme, hogy ott idegesítem magam és nyalogatom az üveget, hátha egyszer megkopik az az üveg és hozzáférek ahhoz, amit szeretnék. Persze borítékolható, hogy nem fog.

Mondd el őszintén, hogy nagyon szereted őt, de csak barátként tudsz rá gondolni. Bármilyen más utalásokat meg célzásokat teszel (pl. más tetszik), reményben tartod. Ezzel ugyanis nem azt sugallod, hogy semmi esélye nálad, hanem hogy "van, van, de most épp nincs". Azt gondolhatja, hogy megtud győzni.

2020. okt. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

21 évesek vagyunk, közös barátok révén ismerjük egymást, és az ő körük miatt is fogunk még találkozni. Eleinte egy barátnőm vette észre, hogy "szerelmesen", vagy legalábbis érzelmesen néz rám és máshogy is szól hozzám, de én ezt nem vettem észre, az elmúlt hetekben kezdtem ezt megfigyelni. Egyszer egy közös haverunk megkérdezte tőlem, hogy ki az, aki bejön nekem, erre én azt válaszoltam, hogy nincs senki se, aki tetszene-ekkor még nem tudtam/sejtettem, hogy a haveromnak jönnék be.

Ritkán vagyunk kettesben, de ha igen akkor jól elbeszélgetünk. Nem szeretném, hogy egy esetleges felsülés után ez változzon vagy bármelyikünk is rosszul érezze magát a társaságban.


És azért, mert ő vele nem tudnék összejönni attól miért lennék macskás nő?

2020. okt. 30. 17:54
 17/18 anonim válasza:
100%
Nekem is van ilyen barátom, előre félek mi lesz, ha esetleg kimondja a dolgokat. Folyton küldi a jeleket, stb. Ilyenkor igyekszem megerősíteni azt, hogy érezze nem szeretnék többet a barátságnál, szerintem te is nagyjából ennyit tudsz tenni, viszont hosszútávon ez sem megoldás.. ha nagyon jóban vagytok és elmondja, hogy szeret vagy tetszel neki akkor mondd el neki őszintén az érzéseid, ez a legkorrektebb.
2020. nov. 18. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A legjobb ha frankón megmondod, hogy te nem akarsz semmit. Kerek perec. Minél hamarabb. Rombold le teljesen a hitet, hogy bármi esélye is van, és had menjen tovább. Utáltam, amikor középsuliban udvaroltam és mentek az árral, és sose volt egyértelmű. Lehet még töke sincs, hogy egyből megmondja neked. Inkább mondd meg neki, te nem érzel semmit. Mindegy, hogy megbántod. Legalább hamarabb túllesz rajtad, nem egy kínzás az egész. Az meg elképesztő önző, hogy még azt akarod, maradjatok barátok. Rohadt sok szenvedés, és idő lesz mire túllép így.
2020. nov. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!