Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy adjam tudtára a barátomna...

Hogy adjam tudtára a barátomnak, hogy nincs jo hangja, sosem lesz belőle énekes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elkezdtem ismerkedni egy sráccal, nemsokára 18 éves lesz. Az egyetlen célja ami a karrierjét illeti, hogy híres énekes lesz belőle. Sosem járt énektanárhoz, semmilyen zenei alapképzése nincs. Nem is lenne baj, ha született tehetség lenne, de sajnos nagyon nem az.

Próbáltam pedzegetni neki, hogy jó lenne ha énektanárhoz eljárna, sokat segítene, írányítaná, ellenőrizné, technikákat tanítana neki. Kérdeztem, hogy hallja -e éneklés közben hol hamis, hol megy félre, a válasz : "neki vannak erre emberei"...

Nem tudok énekelni, de lassan 10 éve aktívan zongorázom, furulyázom, harmonikázom, tehát egy kis közöm van a zenéhez. Attól, hogy én nem tudok énekelni, még hallom, ha valami rossz, teljesen hamis, beteg kecske hangú.

Próbálom őt motiválni, hogy az életben több célnak kell lennie, nem szabad mindent feltenni egyre, nagyon sok embernek nem jön össze a zenei karrier. Idén végez a középiskolával, semmilyen terve nincs, csupán annyi, hogy ő "zenész lesz, ebből akar megélni, nagy tervei vannak a hangjával".


Kérlek adjatok tanácsokat. Hogy tudnám felnyitni a szemét, hogy abszolút se hallása, se énekhangja nincs? Igen tudom, valamilyen szinten tanulható az éneklés, de nem így, hogy énektanár közelébe se akar menni. Hallom őt hangüzeneteken, és amit hallok az katasztrófa. Valami illedelmes mód amivel nem bántanám őt meg?

Előre is nagyon szépen köszönöm a tanácsokat



2020. okt. 30. 14:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Családban, baráti társaságban nincs aki csatlakozni tudna hozzád, hogy rávegyétek menjen el tanárhoz? Talán ha elmenne tanárhoz aki megmondaná neki, hogy reménytelen, akkor abbahagyná. Bár az alapján amit leírtál, őt semmi és senki nem tudja erről meggyőzni.
2020. okt. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Küld el a Megasztárba versenyzőnek. Ha majd egy ország előtt fog leszerepelni akkor talán ráeszmél erre ő is.
2020. okt. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

"Az álmot csak két dolog táplálhatja: a cselekvés és az őszinteség. Ha elég őszinte vagy ahhoz, hogy szembenézz az álmoddal és a valóra váltását nehezítő akadályokkal, valamint megteszel mindent, hogy kiküszöböld azokat az akadályokat, akkor jó eséllyel azon kevesek közé tartozhatsz, akiknek sikerül." Karen Hawkins

Csak úgy tud fejlődni, ha valaki szembesíti.

2020. okt. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Irasd be énektanárhoz. Az én páromnak se volt hű de jó hangja amikor megismertem. Beirattam énektanárhoz, fél év múlva már fellépett, mára több országos rendezvényen állandó fellépő. Senki se úgy születik, hogy tud énekelni, de meg lehet tanulni. Ez nem veleszületett tehetség, persze van akinek sose fog menni, mert nincs hallása, ritmusérzéke, de amíg meg nem próbálja ez nem fog kiderülni.
2020. okt. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem mindegy ho jo vagy nem jo a hangja? Hagyd àlmodni szerintem.
2020. okt. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
Attól, hogy nincs valakinek hangja, még lehet egy Csocsesz vagy ilyesmi belőle.
2020. okt. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%

Nekem exem volt olyan hogy ö meg folyamat rajzolt es ki tette a falra. De kb ovodàs szintü müvek. Vonalvezetéshez sincs èrzéke, szinte írni sem tud azaz betüket kanyarítani.

Ujabban a facre is teszi es likolgatjàk


Mi értelme lenne elvenni az örömét azzal hogy közli bàrki, hogy abba kéne ezt hagynod a te érdekedben..


Nem mindog csak azt kell vagy lehet csinalni az életben ami megy is hanem ami örömet okoz.


Én pl videojatekban vagyok béna mégsem röhög ki senki azert hogy 3 bites jatekkal jatszom csak joformàn


Pont aki szereti a masikat az pont hagyja is örülni a masikat az apro cseprö örömeinek.

2020. okt. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
*like-oljàk
2020. okt. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólását.


Mint ahogy az nyitó posztban is írtam, tudom, hogy egy énektanár nagyon sokat tud segíteni. Ugyan úgy mint ahogy bármilyen hangszer használatát, a 'torok használatát' is meg lehet tanítani.


"Mi értelme lenne elvenni az örömét azzal hogy közli bàrki, hogy abba kéne ezt hagynod a te érdekedben"


Arról van szó, hogy ez az egyetlen célja. Soha nem fog belőle megélni. Minél előbb ráeszmél arra, hogy valami B terv után kellene nézni, annál boldogabb jövője lesz. Tényleg egy nagyon kedves, aranyos, segítőkész fiú, de énekelni nem tud, énektanárhoz pedig nem fog járni (a közeljövőben biztosan nem). Jövőre végez a középiskolával, mi lesz vele utánna? Nem fog elmenni dolgozni, ő énekelni szeretne. A családi háttere ígyis olyan, hogy akármikor kidobhatják őt az őrült szülei otthonról. Hátmég ha csak otthon fogja a napot lopni, mert ő épp az énekesi karrierjét tervezi, meg azt hogy Ariana Grandevel milyen közös számokat énekelnek majd...


Nem a kedvét szeretném elvenni az énekléstől. Rá szeretnék viágítani, hogy ha nem kezd el énektanárhoz járni (vagy lehet még azzal sem), soha nem fog egy fillért sem keresni énekléssel. Egy lassan 18 éves korú fiúnak ilyenre azért már gondolnia kellene.

2020. okt. 30. 19:37
 10/11 anonim ***** válasza:

"Soha nem fog belőle megélni."


Azért ez így nem igaz. Nyilván tápolnia kell hozzá magát rendesen, fektetnie kell bele, ahol csak lehet, és még a marketingvénáját is fullosra kell gyúrnia, de ez nem igaz, hogy nem lehet belőle megélni. Lehet, hogy kell még csinálni ezt-azt (mondjuk egy hangszer, vagy akár kikupálhatja magát producerré pár kemény év alatt, meló mellett), és lehet, hogy nem kéne a magyarul éneklést nagyon erőltetni, ellenben a pro angolt igen, de ez, hogy nem lehet belőle megélni... Főleg ha még ki is néz valahogy, azért meredek kijelenteni. Tébolyodott kell legyen kb, és cselekednie kell? Hát igen. Meg kell ragadjon minden lehetőséget, ahogy csak bírja? Igen, tanulásra is, meg mindenre. Bírnia kell az ezredik pofára esés után talpra pattanni és folytatni? Igen, itt kezdődik a jó megőrülés. De meg lehet csinálni, senki ne mondja, hogy nem. Szeretni kell, és nehéz, és hosszadalmas, és még akkor is csak kísérted-kísérted a sorsot, amíg be nem indul valami, de meg lehet csinálni. Küldj róla egy felvételt légyszi! :D

2020. okt. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!