Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az emberek hogyan ítélik meg...

Az emberek hogyan ítélik meg az erőt?

Figyelt kérdés

Kiket szoktak erősnek tartani? Akik a társas életben erősnek tűnnek azáltal, hogy magabiztosak, határozott a kommunikációjuk? Esetleg nagyhangúak, agresszívek?

Mi a helyzet azokkal, akik hátrányokkal indultak és helyzetükhöz és lehetőségeikhez képest, komoly küzdést bemutatva, elértem dolgokat az életben, de emellett nem társaság közepei, sőt csendesek. Tehát csendben cselekdtek, de elérték amit kitűztek célul.


2020. okt. 31. 10:43
 1/4 anonim ***** válasza:
erő = hatalom = pénz
2020. okt. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy mentális, vagy fizikai erőről beszélünk-e. A kettő teljesen különböző.

Az emberben meglévő erőt szerintem saját magához kell viszonyítani. Lehet, hogy amit ő elért az életben, másnak nem jelentett volna erőfeszítést lelkileg, de neki hatalmasat és erőt adott a továbblépéshez. Néha egy pici lépés nagyobb erőt igényel, mint lefutni a maratont. Szóval minden viszonyítás kérdése. Az, hogy egyénileg valaki honnan hová jutott és erre milyen testi, szellemi, fizikai adottságai voltak, szerintem ez határozza meg egy ember erejét.

2020. okt. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2


Igen, de én például hallom azt néhánytól, hogy szerintük én nem vagyok egy erős típus. És ezt gondolom arra érti, hogy érzelgős vagyok és társaságban csendes vagyok. Mert lehet, hogy egyesek így értelmezik az erőt?

Emelett persze mindig küzdöttem a céljaimért, el is értem azokat. Például egymagam kimentem idegen országban, ott lediplomáztam, jól kereső állást találtam. Ehhez szerintem hatalmas erő kell. A környezetemben nem látom, hogy bárki is erre képes lett volna, úgyhogy büszke vagyok az elért eredményre. Csak azt nem értem, hogy ennek dacára miért is gondolja valaki azt, hogy nem vagyok kellőképpen erős.

2020. okt. 31. 11:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem (bár ez csak az, amit én el tudok képzelni, nem mások fejéből mondom) azért gondolják, hogy az érzelmek gyengévé tesznek, mert az érzelmek azok ha nem tudod őket kezelni, akkor haza tudnak vágni. Mivel a rendes kezelésük, az annyira nehéz, ahhoz akkora erő kéne, hogy sokan inkább kiridegülnek. Sokkal nehezebb azt elérni, hogy sok érzelmed van, de a negatívak sem okoznak szenvedést, mint simán megnövelni az ingerküszöböt. Hasonlóan, ha visszahúzódó vagy, akkor törékenyebbnek, kihasználhatóbbnak tűnsz, mert nem sugarzól magadból magabiztosságot. Az emberekre az érzelmeiket kihasználva lehet a legjobban hatni, úgy lehet őket a legjobban irányítani, megtörni. Ha kevesebb érzelmed van, akkor azt nehezebb kihasználni is. Ugyanakkor, ha tényleg nagyon erős vagy, akkor hiába vannak érzelmeid, nem tudják kihasználni. Az én fejemben vagy egy ilyen erősségi sorrend, hogy van az, akinek vannak érzelmei, de ezek irányítják, utána jön az, akinek mgasabb az ingerküszöbe, és utána jönnek azok, akik az ingerküszöbtől függetlenül, ők maguk uralják az érzelmeiket, és nem azok őket. Én valahogy erre tudnék tippelni.
2020. okt. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!