Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Elmondanád a véleményedet egy...

Elmondanád a véleményedet egy barátnak, ha épp készül tönkre tenni az életét?

Figyelt kérdés
Azt szeretném leszögezni, hogy egy kedves és aranyos lány, több, mint 10 éve barátnők vagyunk, nagyon jól ismerem. Nehéz gyerekkora volt, fiatal korától kezdve dolgozik, boldog sok éves kapcsolatban él. Külső szemmel nagyon jól élnek a férjével, de én belelátok az életükbe és tudom, hogy hiába dolgoznak tisztességesen, nincs félretett pénzük.Terveik vannak, csak pénz nincs hozzá. Ezért most kitalálták, hogy felveszik a babaváróhitelt, de pénzt nem saját házra költik, mint mindenki más, hanem egy részét elköltik magukra (újabb kocsi meg ilyesmi), illetve képezik magukat a szakmájukon belül, aztán felköltöznek vidékről Pestre. Szerintem ez szörnyen rossz terv, bár minden feltételnek megfelelnek, de 15-20 évre felvenni egy hitelt és konkrétan eltapsolni, nem házra költeni miközben albiban laknak, kész öngyilkosság. Szeretnék vele beszélni, hogy ne tegyék ezt magukkal, de nem tudom van-e ehhez jogom? Szerintem később örülne, ha le tudnám róla beszélni, de lehet, ha most azt mondom neki, hogy rémes az ötletük akkor rosszul fog neki esni. Ilyenkor mit tesz egy barát? Figyelmesen elmondja a véleményét vagy hagyjam, hogy rossz döntést hozzon, hiszen az ő élete?
2020. nov. 2. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Barátként elmondhatod a véleményed, de nem erőszakolhatod rá. Az én barátnőm majdnem férjhez ment szinte alig ismertség után. Már a gyűrűnél szóltam, hogy számomra fontos a boldogsága, de ez szerintem nem jó ötlet. Egyáltalán nem sértődött meg. Aztán az élet igazolt, szerencsére nem lett frigy.
2020. nov. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem a barátság része a kölcsönös véleménynyilvánítás, függetlenül attól, hogy egyezik vagy nem egyezik a másik elképzelésével.
2020. nov. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Szeretettel elmondod a gondolataid teljesen pártatlanul de a döntésben nem befolyásolhatod. Igazából szerintem az önzés lenne de teljesen megértelek. Ha őszinte szoros a barátságotok úgyis fontolóra veszi amit mondtál.

A lényeg, hogy semmiképp ne legyen a hangsúlyod kioktató.

(közelálló emberek közt ez fel sem tűnik sokszor)

2020. nov. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Metionin ***** válasza:

A babavárót nem kötelező ingatlanra költeni amúgy?


Mindenesetre szerintem ne szólj bele, mindenki úgy bassza el az életét ahogy akarja. Velem hasonló eset miatt szakította meg a kapcsolatot a legjobb barátnőm, annyi különbséggel hogy ő kérte a véleményemet csak nem tetszett neki. Azóta persze megbánta és önigazoló idézeteket pakol ki fészbukra. :D

2020. nov. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 Nem, szabadon felhasználható. A Csok az, ami szerintem csak lakásra költhető.
2020. nov. 2. 19:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!