Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek egy szemét ember?

Figyelt kérdés

Nem tudom miért változtam meg ennyire. Már kiskorom óta nem voltam valami társas lány, sőt barátságokból elég komoly traunmáim lettek. Viszont most hirtelen, hogy lettek barátaim elszaladt velem a ló.

Alapszituáció:Ebben a tanévben jött hozzánk egy új lány( hívjuk Zsuzsának), akivel összebarátkoztam, de az osztály nagyrészt utálja, mert pasizik(elég sokat) és... hogy mondjam? Nem éppen apácaruhában érzi jól magát. Arra lettem figyelmes, hogy mindenki szidja és pletykál róla. Egy időben kiálltam érte, de most volt egy ügy. Egyik osztálytársamnak( legyen a neve Lea) tetszik egy fiú osztálytársam( Ő lesz most Márk), de az nem akar tőle semmit. Szóval, az volt, hogy Márk szakított a barátnőjével, és Lea elkezdte "befűzni", de nem jött össze, mert Zsuzsa egyik barátnője(legyen Gréta) az, aki tetszik Márknak. Zsuzsa elkezdte mindenkinek mondani, hogy Gréta és Márk mennyire összeillenek és, hogy Leának semmi esélye nem lenne a srácnál. A helyzet kezdett elfajulni, és mostmár azt láttam magamon, hogy éppen annak az oldalán állok, akivel abban a pillanatban egy helyen vagyok. Ha kell kitálalok Lea dolgairól Zsuzsának, néha meg Zsuzsát szidom Leának. Nem tudom mi történt, hogy ilyen lettem. Nem akarok ilyen lenni! Már ott tartok, hogy mentális zavarom lett a helyzettől és a mardosó bűntudattól, valamint romlanak a jegyeim és a szüleim az akarják pszihológushoz járjak. Nem tudom mit tegyek. Segítenétek?



ápr. 29. 17:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy erre a 2 hónapra nem tudom mit csináljak, jövőre én másik iskolába fogok járni, de ha esetleg Zsuzsa fönn akarja tartani a kapcsolatot az megint problémás lesz. Ha viszont megszakítom akkor bepanaszol az osztályfőnöknek, és akkor én kapok büntetést, amit meg is érdemelnék, de nem mutatna a legjobban, mivel a következő sulim elég... hogy mondjam, nívós, talán ez a jó szó.
ápr. 29. 17:26
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

Gondolom a csillagjegyed mérleg vagy halak. Talán azért nem tudsz dönteni, mert azt szeretnéd hogy mindenki ugyanúgy a barátod maradjon. Viszont ez hosszabb távon nem lehetséges.. Talán ezt is érzed és ezért is szorongsz.

Az egyik lehetséges magoldás ha felállítasz magadban egy hierarchiát. Nézz mélyen magadba, és azokat akiket hosszú távon is el tudsz képzelni mint megbízható barátot, sorold előrébb. És amikor olyan szitu adódik akkor csak annak mondd el fontosabb infókat akiket megbízhatóbb minősítésbe tettél.

Olyat is csinálhatsz még hogy magadban tartod a dolgokat, és csak akkor mondasz el valamit ha nagyon muszáj. Mert igazából igazi barátod attól tuti nem lesz hogy másokat beszélsz ki vele. Abból lesz az igazi barátság amikor valaki felismeri a benned rejlő tehetségeket, adottságokat, megbízhatóságot stb és akkor ő is úgy gondol majd rád h de jó lenne vele barátságba kerülni.

Idővel ígyis-úgyis változnak majd az emberi kapcsolataid, szóval vedd ezt az egészet lazán (és mindig hallgass a szívedre).

ápr. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Azt mondják egyébként hogy ellentétek vonzzák egymást, de ez sokszor hosszabb távon nem igaz. Ha nincs semmi támpontod azokkal barátkozz össze akik hasonlítanak rád (akikkel megvan a közös nevező). Attól meg hogy elköltözöl máshová nem kell parázni. Egy igazi barátság nem szűnik meg a távolság miatt sem. Ha meg megszűnik akkor nem az volt. Az a lényeg ne stresszel ilyeneken előre. Nem éri meg. Majd eljön mindennek az ideje ;)
ápr. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Csak annyira mardos a bűntudat, hogy ezt van kép a bőrömön megtenni, és, hogy utána nem is érzek fájdalmat, csak ha jobban belegondolok. Nem akarok kitálalni és erre a 2 hónapra megutáltatni magam mindenkivel, pedig tudom, hogy ez lenne a helyes.
ápr. 29. 17:46
 5/11 anonim ***** válasza:
A múlt elmúlt azon már nincs mit rágódni. Lehet fájdalmat nem éreztél, de hát helyette jött egy nagy adag bűntudat, ahogy írod is. Szerintem nincs értelme most szemtől-szembe kiállni. Ha valami majd véletlenül feljön akkor legyél egyenes, kb ennyi. Az a lényeges amit ezután teszel, csinálsz. Az a jó ha felvállalod önmagad, és nem mások határoznak meg. Olyan irányba érdemes haladni ahonnan nem kell szégyenkezve visszanézned..
ápr. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Próbáld meg lassan leépíteni, ha az nem megy, akkor sajnos csak jelenetet tudsz rendezni. Válassz egy oldalt, hogy véglegesen ki mellett állsz ki.
ápr. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Tatyó ***** válasza:
Üdv az emberiségben! Nincs jó és rossz oldal. De talán Zs kicsit öncélúan manipulálja az embereket, lehet Téged is. Zs nem túl népszerű, azt írod, de Te barátkoztál vele: pasizós cicababa csak hozzá hasonlóval fog barátkozni. Lehet bennetek több közös is ezek szerint, domináns tagjai lehettek az osztályközösségnek ami megoszló népszerűséget és nagy felelősséget jelenthet, ezért én nem ugranék bele ebbe a guanó-mixerbe a helyedben, vagy csakis nyílt lapokkal.
ápr. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Tatyó ***** válasza:

Kérdező 1: Ki ez a Zs, hogy el tud vágni of előtt?

Vagy mivel?(ez költői k.)


Kérdező 4: Szóval Te vagy a titokdoboz, aki többé kevésbé mindkét oldalról látja a helyzetet. Hát, ha kinyílik Pandora szelencéje, akkor történni szoktak dolgok... nem vagy szemét ember, csak felvállaltad a lelki szemetes láda szerepet: mások szemétjének szagát érzed magadon.

ápr. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8. Az ofő már pikkel rám mióta ebbe a suliba járok, ráadásul kiakadt a hírre, hogy elmegyek mondván: "Ezzel tönkreteszem az osztály kapcsolatát, ami így is csak most lett újra normális!"(Volt egy balhénk, ahol összeverekedtek a fiúk). Zs pedig "protekciós", mert az egyik tanár lánya, aki jóban van az ofővel, sőt még régebről is ismeri Zs-t, így nem lehetetlen elképzelnem, hogy a fenyegetésének van alapja.
ápr. 30. 14:01
 10/11 Tatyó ***** válasza:

Gondoltam, h valami ilyesmi. Ha Zs zsarol az már rég nem jó "barátság".

M pedig beugrik Zs és G hálójába :D -lesz ott kalamajka...

Zs fenyegetése egy dolog, de főként nem ez alapján fognak megítélni a másik suliban. A többit már leírták az előttem válaszolók. Nagyon finoman és okosan kezdjél el valahogy kikerülni Zs hatásköréből.

ápr. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!