Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan szakítottatok meg...

Hogyan szakítottatok meg szándékosan barátságotokat?

Figyelt kérdés

A barátosnőm a közvetlen szomszédságomban lakik. Nehezen jönnek ki vele az emberek, én vagyok az egyetlen barátnője.

Sajnos eljutottam arra a ponra, hogy bár jeleztem felé, hogy fogja vissza magát, ne legyen velem szemben impulzív, megcsömörlöttem tőle és már gyomorgõrcsöm van attól is amikor hallom a telefonom pittyenni.

Lelkiszemetesládának használ, folyamatos késztetést érez hogy minden apró problémáját azonnal nekem ventilálja le és a közelsége miatt távolságot is nehezen tudok tőle tartani.

Alapjáraton aranyszíve van és lojális volt hozzám mindig és sokáig motivált az ambiciózusa de nem bírom tovább, túlságosan eldőlt a mérleg és arra jutottam, hogy könnyebb lennének a mindennapjaim nélküle.

Nagyon nagyon sajnálom őt és lelkiismeret furdalásom van és szomorú vagyok mert alapjáraton azt az elvet vallom, hogy megjavítani a dolgokat és nem eldobni.

Akik már "szakítottak" a barátaikkal, hogy tettétek?

Volt őszinte beszélgetés vagy leráztátok vagy hogy?



ápr. 29. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Hát így hogy a szomszédban lakik elég nehéz először azért megpróbálnám ignorálni ha ezt a jelzést nem venné akkor őszintén megmondanám neki hogy ez és ez a helyzet elvileg a barátnőd ennyit megérdemel szerintem
ápr. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szép lassan építsd le a kapcsolatot. Egyre kevesebbszer talizzatok, ne legyél kezdeményező semmiben. Idő után csak észreveszi magát
ápr. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem kell ahhoz nagy beszélgetés, hogy egyre kevesebbszer érsz rá vele foglalkozni.
ápr. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ki kell mondani kerekperec hogy nem. Nincs undorítóbb annál, hogy hamis érzéseket ültetünk a másikban, ennyi őszinteség és gerinc elvárható.
ápr. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kerültem olyan helyzetbe mint a barátnőd. Velem leült az illető beszélni és azt mondta nekem, hogy ez sok és szeretné, ha visszakerülnénk a régi kerékvágásba és kérjek szaksegítséget pszichológustól.

Most úgy látom, hogy teljesen igaza volt, de akkor belebetegedtem szó szerint, nem értettem, mit rontottam el, hiszen odáig fogadta az üzeneteimet, beszélgetett velem aztán hirtelen leépített.

Én ezt úgy fogtam fel, hogy megbántottam őt, ezért mégjobban tapadtam ra, hogy kiengeszteljem.


Ebből kiindulva azt javaslom, hogy ülj le vele és ne úgy fogalmazd meg, hogy ő sok, meg távolodjon el, csak emeld ki, hogy az hogy sokat ír pontosan miért probléma neked. Akármit mondhatsz. Pl 18-20 órád van és nem akarod lenémítani a telefont, mert lehet fontos hívás jön a családtól, mert épp gondok vannak és zavaró a püttyögés és az, hogy magyarázkodnod kell a tanárnak.


Próbálj időintervalumokat adni, amikor ne keressen, mert akkor nem érsz rá.


Azt is fejtsd ki, hogy tudod, hogy nem akar rosszat és emelj ki pozitív tulajdonságokat, hogy miért jó.


Ha eltelik efy hónap és látod, hogy ezt tartja, nem keres olyan intenzítással, akkpr köszönd meg neki, hogy erre odafigyel, hidd el, értékelni fogja.

ápr. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az addig rendbe van hogy megmondja neki hogy vegyen vissza de azért nekem ez olyan lenne mintha a kérdezőt csak fogadó órában lehetne keresni egy ilyen "barátság" biztos nem kellene szóval végülis hasznos a tanácsod
ápr. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Eleinte kedvesebben, az érzéseire figyelve mondtam meg neki, hogy sok, amit csinál, nekem sincs már kapacitásom ennyi negatívat befogadni. Mivel ez nem használt, párszor újra próbáltam finoman megmondani ezeket. Aztán abból értett, amikor kerekperec, de még úgy sem könyörtelenül, közöltem vele, hogy nekem ez így nem megy, és mivel látszólag nem akarja ezt figyelembe venni, nem szeretne ezeken változtatni, jobb, ha nem erőltetjük ezt tovább.
ápr. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha elmondjuk neki miért nem akarunk barátkozni, es ha hajlandó változni ezen ha tud akkor szerintem megéri folytatni vele.
máj. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!