Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek mi a fontosabb?...

Szerintetek mi a fontosabb? nagyon jó iskolai teljesítmény de nem jó kapcsolatok vagy nagyon jó kapcsolatok, de nem túl jó iskolai teljesítmény

Figyelt kérdés
Természetesen nem ilyen egyszerű, de azért jó lenne tudni, hogy mi a más véleménye.

2020. nov. 2. 19:49
A kérdező szavazást indított:
100% iskola, kevesebb kapcsolat
100% kapcsolat, kevesebb tanulmány
15 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Attól függ milyen iskola. Ha valami büfészak, akkor a második, ha nem, akkor az első.
2020. nov. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Kapcsolati tokevel es szakmai tudassal is lehet karriert epiteni. Kapcsolati tokevel bulisabb.
2020. nov. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jó tanuló vagyok. De légyszi, ha van időtök érveljétek is meg.
2020. nov. 2. 19:55
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Ezt így nem lehet megmondani. Az iskola lehet általános is meg egyetem is, ott sem mindegy a szak, az ember beállítódása, céljai, lehetősége. Így nem lehet válaszolni erre a kérdésre, túl általános.
2020. nov. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2020. nov. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ez úgysem választható dolog.

Osszességében akik jól menedzselik az emberi kapcsolatokat és okosak, ott tök mindegy, milyenek a tanulmányi eredmények.

Én erős középszer voltam rossz szociális érzékkel, pl nekem ugródeszka volt a tanulás.

De összességében nem éri meg erőn felül csak a jó jegyekért teperni, mert végül úgyis jobban számít a habitusod, hogy hogyan tudod kamatoztatni a tudásod.

Ha szociális alkat lennék tuti nem a tanulásba adtam volna a 100%ot. De akkor nem is merült volna fel bennem.

2020. nov. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez az a dolog, amit nem lehet vagy-vagy módon kezelni.


Legjobb nyilván ha mindkettőben jó vagy. A kettő összhangját kell megtalálni. Egyrészt tudás szempontjából sem árt, ha értesz ahhoz amit csinálsz. Még egy átlagos képességű ember is lehet jó a szakmájában ha szorgalmasan, céltudatosan tanul, alkot benne.


A tanulás nem is tudom hogy fogalmazzam meg...hasonló mint a szex. Lehet jól csinálni, rosszul csinálni, de gyakorlás nélkül nem fog menni. Csak a könyvekből nem tudod megtanulni.


Hiába vagy jó "papíron" a jegyeiddel, ha nem tudsz mellette semmit felmutatni, nem tudsz elindulni a világban, nem tudod megmutatni a tudásod.


Vagy vannak egyetemi szakok, például építész ahol nyilván nem hátrány, ha tudsz kapcsolatot építeni már egyetem alatt és a későbbiekben is. Különben csak egy "CAD monkey" leszel aki kevés pénzért rajzolgat a gép előtt. És lehet hogy sokkal jobban jár az aki nem tanult sokat, viszont van egy jó szakmája és abban tud érvényesülni.


Vagy kapcsolat és kapcsolat között is van különbség. Nyilván nem mindegy kikkel ismerkedsz. Például szakmabeliekkel akikkel akár össze állhatsz egy vállalkozásba, vagy csak be tudnak ajánlani munkahelyre. Vagy már a gyerekek között is megvannak azok, akiken látszik, hogy felnőttként sem fogják sokra vinni, csak elmennek kocsmatölteléknek.

2020. nov. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!