Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Számotokra mi az ego növelés,...

Számotokra mi az ego növelés, miben fejeződik ki az embereknél?

Figyelt kérdés
.

2020. nov. 4. 05:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálam az ha dicsérem magam olyannak, aki esetleg nem veszi észre hogy mennyit segítek/segítettem neki és mindenfélét hozzám vág. Kb. nagyzolok, de olyankor nem számít, mert ha alaptalanul mond hamis vádakat és az ellentéte igaz rám, akkor emlékeztetem (magamat és őt is).
2020. nov. 4. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem abban hogy nyomulnak mindenkire viszonozzák a flörtjeit foglaltak is meg stb es nem akar semmit csuoan szorakozik ilyenekkel
2020. nov. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem abban fejeződik ki, ha valaki amint fizetését megkapja, elszórja státusz-szimbólumokat jelentő dolgokra, aztán nemsokára kuncsorog, amikor nincs pénze még ételre se.

Dicsekvés is megy: "apám ha kiteszem az étterembe' a <státusz-szimbólumot jelentő dolgot> zasztalra' akkó' azé' néznek hogy néddamán"

Jelentős beszámoló a fizetésen vett műszaki dolgokról, paramétereiket illetően, menőzés, stb. Elhallgatva, hogy 0 megtakarítása van, mert legfontosabb a felszín meg a menőzés.

2020. nov. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tinder... :D
2020. nov. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálam az ha az egyénnek azért vannak elvárásai magától és/vagy a külvilágból, hogy ezáltal (hogy van elvárás, es/vagy higy annak megfelelően mennek a dolgok) jobbnak, magasabb rendűnek érezze magát.
2020. nov. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Aki növeli egóját az előbb v. utóbb elszakad a valóságtól. Csakis kizárólag az én létezik számára, nem fogja látni a körülötte lévő világot. Önző és kicsinyes tettekre lesz képes. Könnyedén keresztül lép embertársain nem érdekli mások véleménye.
2020. nov. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Amúgy nehezetekre esik normálisan megfogalmazni mondatokat?


Elképesztő

2020. nov. 4. 09:43
 8/11 anonim ***** válasza:
Ki nem fogalmazott normálisan?
2020. nov. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Dejó! Meg példát is tudsz hozni a saját kérdésedre.
2020. nov. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sosem tudtam megérteni, hogy egyeseknek hogy képes pár követő, like vagy match növelni az egóját. Nekem a tindertől meg a netes talpnyalóktól inkább elment az önbizalmam, pedig volt belőle szép számmal.


Én a teljesítményemmel szoktam növelni az egóm. Akkor érzem jól magam és jónak magam, ha tudok teljesíteni. Talán ezért sem jelent nekem semmit ez az online rajongógyűjtés, azok ok nélkül tapadnak az emberre és alélnak el tőle. A sport nagyon sokszor helyretesz lelkileg, jó érzéssel tölt el, hogy néha meg tudom dönteni a saját rekordom, látom a munkám eredményét a tükörben is, stb... De ilyen az is, mikor elérem a maximális pontot egy teszten vagy játékban vagy mikor sikeresen tudok hatni emberekre (egy csapatmunka során sikeresen tudom érvényesíteni az ötleteimet, tudok valakinek hasznos tanácsot adni, meg tudok tanítani valakit valamire).

2020. nov. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!