Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van még olyan rajtam kívül,...

Van még olyan rajtam kívül, aki huszonéves korára elvesztette az összes barátját?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok. Középiskolában laza haverságok voltak lányokkal, de amikor elballagtunk, azok véget értek. Ezen kívül volt 3 legjobb barátnőm, velük évekig nagyon szoros barátságban voltam, de idén ezek is véget értek: egyikük elköltözött a világ végére, egy másik mindenen megsértődött és új társaságot keresett, a harmadikkal pedig (vele voltam a leginkább jóban) én szakítottam meg a dolgot, mert én nagyon sok mindent megtettem érte, ő meg folyamatosan irigykedett meg rosszindulatú volt gyakran.

Egyetemen másodéves vagyok és bár beszélgetek néhány lánnyal, ezt nem lehet barátságnak hívni, mert csak sulis dolgokról esik szó, nem járunk sehova stb. Meg annyira nem is vagyunk egy hullámhosszon.

Tehát most ott tartok, hogy nincs egyetlen ember se, akit közeli barátomnak tarthatnék vagy akivel így napi szinten beszélgetnék. A páromat kivéve, de hát azért jó lenne barátságokat is fenntartani a kapcsolatomon kívül. Más is van még így? Fura ez nekem, mert alapvetően nem voltam népszerűtlen lány és most itt vagyok 21 évesen abszolút baràtok nélkül.



2020. nov. 11. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy vettem észre, hogy aki nem bulizós vagy nagyon társasági ember, annak a huszonéves kor itthon erről szól. Nekem is jó pár barátom lekopott, mert egyszerűen másfele mentek. Elég sok embertől hallok hasonlókat.
2020. nov. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Velem is ez volt. Neten találtam újakat.
2020. nov. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát én igazából eléggé “outgoing” vagyok, szívesen járok bulizni, mindenféle helyekre stb. Nem szívesen ülök otthon. Az említett 3 legjobb barátnővel gyakran mentem, csak sosem sikerült jól, mert az egyikük mindig iszonyatosan berúgott és vigyázni kellett rá. A másikuk meg inkább másik társaságot keresett és most elég keményen tolják a drogokat úgy tudom... Szóval én inkább a párommal járok bulizni meg ide-oda, meg az ő társaságával. Csak ők ugye jóval idősebbek nálam, így nehéz velük barátkoznom. Egyébként nem vagyok szomorú emiatt, én tökéletesen elvagyok így is, csak azért elég szokatlan, hogy most tényleg nincs egyetlen barátnőm se, akivel dumálhatnék rendszeresen. Persze vannak “távolabbi” haverságok, de semmi szoros barátság. Neten meg igazából nem szívesen barátkozom, az kicsit erőltetettnek tűnik számomra. Nem panaszkodni jöttem amúgy, csak érdekel, hogy mások is vannak-e így.
2020. nov. 11. 12:16
 4/6 anonim ***** válasza:
A net csak egy eszköz, hogy olyan embereket is megismerhess, akikkel amúgy soha nem találkoznál. Utána természetesen át kell menni a személyes térbe és ugyan olyan barátság lesz, mintha személyesen ismerted volna. Az tényleg nem jó, ha mindig csak a neten irogattok, találkozni kell. Ehhez lehet, hogy utazni kell, de nem szabad elzárkózni tőle, nagyon jó dolog, sokkal jobb mint egy buli.
2020. nov. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálam is ilyesmi van, 31 éves vagyok. Alapvetően nehezen oldódom fel idegen társaságban, amihez még hozzá is járult, hogy olyan 22-3 éves koromra minden barátomban csalódnom kellett, akit igazán közel éreztem magamhoz (van, aki nem mondta ki, de elkezdett szégyellni vagy már nem voltam neki elég menő az új haverokhoz képest, mert az XY Mucika ismeri az X-Faktorból a tökömtudjakit meg musicalénekesnek tanul, és még ő akadt ki rám egy apró hibám miatt... a másik reálkarra ment, és nagyon elszakbarbárosodott, és csak a munkájáról akart beszélni, ahhoz én meg nem értettem anglisztika szakosként... a harmadiknak megint nem voltam elég menő meg életrevaló - mondjuk ő nagyon rossz társaságba keveredett, azt nem is bánom, hogy vele megszakadt a kapcsolat)... ezért nehezen bízom emberekben, és amikor már feloldódnék, akkor már kialakulnak a barátságok, klikkek a helyeken, ahol megfordulok és kimaradok. Ebbe én már beletörődtem, és nem is annyira zavar egyébként... nyilván jó lenne, ha lenne pár igaz barátom, de nekem nem létszükséglet. Felszínes kapcsolataim meg voltak mindig, mert amúgy kedvelnek, pl. kollégákkal, exkollégákkal eljárunk néha (jó, most covid-korlátozások idején nyilván nem :D).
2020. nov. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
22 vagyok, egy barátom sem maradt
2020. nov. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!