Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Elhunyt a legjobb barátnőm,...

Elhunyt a legjobb barátnőm, miért nem sírok?

Figyelt kérdés
Veletek is volt már ilyen? Ez normális? Szomorú vagyok, felfogtam, hogy meghalt (várható volt, hosszú ideig volt beteg), de nem sírtam. Amikor közölték a hírt, akkor sokként érintett, de felfogtam hogy meghalt. Másnap már táncolva főztem. Gyújtok mindig gyertyát, fontos az emléke, sokat gondolok rá, de nem vagyok szomorú, se semmi. Mintha semmi nem történt volna. Nem fojtom el, hiszen fontos nekem, hogy megemlékezzek róla, de semmi.
2020. nov. 20. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Több oka is lehet, én egyrészt arra gondolok, hogy írtad, hogy várható volt, és hosszú ideje volt már beteg, talán ez a tudat is segített benne. Az érthető ugyanakkor, hogy sokk viszont ért a hír hallatán, mert ilyenkor mindenkit szokott.

A másik, amire gondoltam, hogy sajnos lehet, hogy még most nem fogtad fel teljesen ezt a szomorú eseményt, mert nemrég történt. Van, hogy idővel tudatosul bennünk jobban másnak az elvesztése.

Vagy még az is lehet, hogy te azok közé tartozol, aki teljesen felfogta, hogy az, aki elment, azt alapvetően hiába siratják, sajnálják, mert neki már mindegy. Ilyenkor sokszor az ember saját magát szokta valójában sajnálni, hogy az elhunyt már nem lehet vele.

Vagy ha hívő vagy (mint ahogy én is), az is sokat segíthet ezt feldolgozni, hogy majd a túlvilágon viszontlátjátok egymást.

Nekem ezek jutottak eszembe.

2020. nov. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

mindenki másként gyászol, ezzel nincs semmi gond

mivel várható volt, valószínűleg te már időközben felkészültél rá és ezért tudod ilyen jól kezelni

2020. nov. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Majd később fogsz, - ha igaz volt a barátság kettőtök között. Vannak emberek, akik leblokkolnak egy sokkhatás következtében és csak akkor kezdenek el "normálisan működni", amikor kezdenek "kiengedni", visszatérni a valóságba.
2020. nov. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem menetközben már amíg haldoklott szegényke, azalatt már elfogadtad, és készítetted magad, a lelkedet.

Vagy pl ez egy akkora olyan trauma volt még ígyis, hogy a tudatalattid, el akarja zárni ezt az információt, nem akarja, hogy megéld ezt a hatalmas nagy fájdalmat.

Pedig kiengedhetnéd nyugodtan. Hogyha ez tudatos, nem kell elfojtani, elzárni ezeket az érzelmeket. Engedd ki magadból nyugodtan, ne cipeld.

A másik, hogy még annyira sokkban vagy; hogy még fel se fogtad; vagy nem mered magadnak megengedni , hogy felfogd. De ezt asszem írod, hogy ezt kizárhatjuk; de alapból még akár lehet az is. Lehet, hogy pont, hogy nem bírod feldolgozni ezt az információt, tehát pl "agyilag értelmezni", hogy tehát pl "belekecsmeredett az agyad", tehát hogy megérkezett az információ, de nem tudsz vele mit kezdeni.

2020. nov. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%
Miert kellene ezen sopankodni? Mindenki megfog halni egyszer. Ezt el kell tudni fogadni, ez evidencia … ebbe senkinek semmi beleszolasa. Ez igy is ugy is bekovetkezik.
2020. nov. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*Úgy értem,nem tudod mire vélni, nem tudod lereagálni, úgy értettem ezt, tehát nem sértésből semmiképpen sem.
2020. nov. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 October15 ***** válasza:
85%
Nem feltétele a gyásznak, hogy sírj. + Ha valakinek várható a halála [lásd bátyám] akkor azért az más kategória mintha csak úgy semmiből történik. Mondjuk én alapvetően eléggé neutrálisan állok a halálhoz.
2020. nov. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Erdekes lenne tudni, hogy masok halalahoz hogy allsz? Valaki aki nagyon kozel all hozzad azt is konnyen tudnad venni? Ha pl. Isten ne adja de edesanyad halna meg.
2020. nov. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
a nagymamám legalább egy évet haldoklott, ebből az utolsó felet gyakorlatilag már kómában, szóval mire meghalt (leállt a szíve), én már bőven elgyászoltam (természetesen némán bőgve, egyedül, mert ugye reménykedni kell, meg pozitívnak lenni, mert nem illik gyászolni, csak amikor a társadalom úgy dönt, véletlenül sem akkor, amikor az ami emberré tette azt a testet visszavonhatatlanul eltávozott belőle). és akkor nálam is jött az őrjöngés a család részéről, hogy mért nem sírok, mért nem gyászolok, mért nem vagyok szomorú... talán azért mert megoldottam magamban. szerintem hosszú haldoklási folyamatoknál ez természetes, csak ugye ettől még nem lesz "illedelmes".
2020. nov. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
Én nem sírtam,mikor meghalt a nagypapám,pedig nagyon szerettem.Tesómnak 3 napig be volt dagadva a szeme,én pedig valamiért megnyugvást éreztem.Örültem,hogy olyan időszakban tàvozott el,amikor minden rendben volt a csalàdban.Úgy távozott el,hogy mindenki szerette és nagyon sokat tanultunk tőle.Tehát szerintem sokat jelent az,ha valaki úgy távozik el,hogy minden rendben van.Ha érted.A párom unokatestvére fiatalon,hirtelen halált halt,úgy,hogy előző nap valamin vitatkozott a barátommal.Nagyon nehezen dolgozta fel az esetet.
2020. nov. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!