Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha egy barátod nem keresi a...

Ha egy barátod nem keresi a társaságod akkor az a barátság menthetetlen?

Figyelt kérdés
Lehet ez akármilyen barátság, interneten keresztüli is vagy személyes. Csak az a lényeg, hogy észrevetted, hogy a másik fél nem keresi a társaságod (esetleg megismerkedett új emberekkel), nem ír vissza, nem akar együtt lógni stb. Ilyenkor ti szoktatok tovább próbálkozni? Vagy csak hagyjátok és majd, ha akar akkor fog keresni?

2020. nov. 21. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én sodródok az árral. Eleinte próbálkozom de amint látom, hogy nem akar velem barátkozni, megunt vagy mások érdekesebbek akkor én is elém tovább az életem. Keres ha akar :)
2020. nov. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele, hogy a barátaimmal egymást keressük, de ha valamelyik nem reagál arra, hogy kerestem 2-szer akkor lépek tovább.
2020. nov. 22. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Életkortól is függ. Felnőtt, családos emberek nem tudnak azonnal ugrani, ha hasfájásod van. Nekem gyermekkorból (+50 év) van három barátom, akikkel sokszor évtizedekig nem tudunk találkozni, a neten is csak akkor beszélünk, ha valóban van mit mondanunk, de ez semmit sem von le a barátságunkból. Tudjuk egymásról, hogy ott vagyunk, és ha bárki bajba kerül, mindent félredobva állunk rendelkezésére.
2020. nov. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

:D hát nézd..attól függ...nekem most az egyik barátnőm kb ezt csinálja.

2 hete nem válaszol semmilyen üzenetre, de mindegyiket olvasta.

Van egy másik csoport ahol többen vagyunk haverok aztán közben oda meg berakosgat dolgokat , magyarán ráérne válaszolni.

Hogy miért csinálja? Ki tudja...

minden esetre nem szeretem az ilyet, mert szinte már ordít, hogy direkt nem válaszol miközben jelzi, hogy látta, olvasta a másik csoportba vicces képeket osztogat, de minket nem méltat válaszra..:D

Sajnos ismerős nekem ez a játszma...

egy másik barátnőm csinált már hasonlót, bár az még látványosabb volt...

egész nap ráértem volna beszélgetni, de ő mindig akkor írt rám amikor tudta, hogy már nem érek rá..

volt olyan hogy pont láttam hogy ír, és rögtön úgy kezdte hogy látom már megint nem vagy itt és megsértődött...

hát..ezeket sosem tudom megérteni, én még soha nem csináltam ilyet..

Hát van ilyen...

amúgy meg azt gondolom, hogy igen ahogy írta is valaki életkorfüggő is..

amikor már dolgozol, elfáradsz, esetleg tanulsz is mellette, jöhetnek nem olyan happy napok az életben, jöhet egy mélypont , jöhet egy covid19 és nyilván mivel ez az év senkinek sem a kedvence és nem mindenki szereti a problémáit a barátaival (se) megosztani ezért előfordul, hogy kicsit eltűnik...

Viszont eltűnni is lehet úgy, hogy tudatod a többiekkel hogy azért jelen vagy, majd talizhattok de most ne , összeülhettek skypon, de ma nincs kedved stb stb...

a lényeg, hogy amikor már hetek óta látványosan nem válaszolt az üzenetekre, akkor ott igen ..akkor ott valószínűleg a másik ki akar lépni...

Én léptem ki barátságból, pont ez a barátnőm miatt aki most valamiért eltűnt..

Négyen mászkáltunk lányok, de két lány összeveszett a barátnőmmel és hát mivel nekem ő már nagyon régi barátság nyilván őt választottam..

Merthogy egy idő után választanom kellett..

Nagyon kellemetlenné kezdett válni, hogy utálják ezt a lányt és 2 fele nem szakadhattam hosszú távon , így azzal a másik két lánnyal szép lassan befejeztem a barátságot..

amúgy sem éreztem jól magam már a társaságukban, nagyon mások voltak mint én, de jó emberek....

a mai napig nincs velük semmi problémám vagy bajom, hiszen én nem vesztem velük össze, de biztos rosszul esett akkor nekik, hogy kiléptem abból a barátságból..

de talán meg is értették, hogy miért...

az az igazság, hogy vannak olyan emberekkel akikkel bármeddig fennmaradhat egy barátság, olyan emberekkel akik nem játszmáznak, akik nem sértődnek meg állandóan mindenen, akik megértik akár azt is ha most kicsit eltűnsz, akik elfogadnak olyannak amilyen vagy (akár akkor is ha pontosan tudják , hogy nem osztod meg velük minden titkod) , akik nem szeretnének parancsolgatni neked, kioktatni, akiknek el mered mondani akár a problémáidat, mert nem félsz hogy csak kioktat meg leteremt utána...

Szóval vannak emberek akikkel sokkal sokkal egyszerűbb fenntartani egy barátságot és vannak olyan emberek akikkel már sokkal nehezebb...

mert ha olyan típus vagy mint pl én aki nem merem magam megvédeni , hanem magamba bánkódok, hogy most miért ilyen meg miért olyan a másik, na mi pl sokáig csak lenyeljük a dolgokat, a hátunk mögé seperjük, de a bizalom elveszik és az nehezen jön vissza...

viszont én pl ezekkel az emberekkel is tartom a kapcsolatot, mert nem nagyon tudok haragudni , inkább csak megbántódni, de haragudni azt nem nagyon...

hát fura dolog ez a barátság az biztos..:D

Én megsértődni csak a kapcsolatomban tudok látványosan, de hamar megbékélek ha úgy van..:D

2020. nov. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!