Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátaim sosem keresnek,...

Barátaim sosem keresnek, mindig csak én kezdeményezek, érdemes ezt még erőltetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van két barátnőm még a középiskolából, az utóbbi időben eltávolodtunk egymástól. Mindannyian dolgozunk már, felnőttünk.


Nekem nem volt sok önbizalmam, így ezt mindig bemagyaráztam magamnak, hogy "biztos, nem érnek rá, elfoglaltak, biztos elfelejtették, hogy ezt már mondtam", csak én meséltem magamról, kérdeztem, ők sosem.


Mostanában kezdtem pszichológushoz járni és észrevettem, hogy ez egyre inkább zavar, hogy csak én keresem őket, érdeklődök, ötször mondom el mi történt velem, mert elfelejtik (nem is figyeltek). Csak akkor keresnek, ha nincs jobb programjuk, unatkoznak, ha ki kell tölteni valamivel a szabadidőt.


Elkezdtem magamat jobban becsülni és zavar, hogy ennyire megalázkodtam velük szemben.


Nektek volt hasonló élményetek? Hogyan építettétek le a nem jó barátságokat?



2021. jan. 10. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Elkezdtem magamat jobban becsülni és zavar, hogy ennyire megalázkodtam velük szemben."

Helyes.


""biztos, nem érnek rá, elfoglaltak, biztos elfelejtették, hogy ezt már mondtam","

Azért nehéz ezt beismerni, mert azt akarjuk hinni, hogy érdekesek vagyunk, vannak barátaink, de közben meg le se szarnak. És nincs baj azzal egyáltalán, hogy mást nem érdekelsz, csak azzal, ha nincs is közötök egymáshoz, te pedig nem veszed észre, hogy felesleges energiát pazarolsz, és tévesen látod a kettőtök kapcsolatát.


"Nektek volt hasonló élményetek? Hogyan építettétek le a nem jó barátságokat?"

Nagyon régen. Amikor már komolyan veszed az idődet és magadat, akkor nagyon fogod érezni, ki az akinél a szimpátia kölcsönös. Azért jó kiiktatni őket, mert akkor marad időd és energiád rendes emberek keresésére, és nem fogsz kellemetlen, erőltetett beszélgetéseket másokra kényszeríteni.

2021. jan. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Volt, hagytam is őket a *icsába. Nem vesztettem semmit, csak tapasztalatot nyertem.
2021. febr. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én sok "barátságot" zártam le az elmúlt években.

De úgy, hogy elmondtam, miért. Mi esik rosszul, ez miért nem jó nekem. Ez is tanulás hogy kiálljak magamért. Hogy nem csendben szívódok fel, aztán nem válaszolok. Hanem amikor elegem lett, kitálaltam.

Úgy vagyok vele, hogy inkább vagyok egyedül, mint társaságban magányos. Illetve nem kapaszkodom olyanba, ami több negatívat ad, mint pozitívat, és nem kölcsönös. Nem fektetnek annyit a kapcsolatba mint én.

2021. márc. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!