Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy abnormális világban egy...

Egy abnormális világban egy normális ember lesz az abnormális?

Figyelt kérdés
Mert tulajdonképpen mi a normális? Az a viselkedésminta és gondolkodásmód amelyet a többség esetében megfigyelhetünk. Nincs semmilyen objektív szempontok szerint megállapítva, hogy mi a normális. Csakis az alapján, hogy mekkora hányada a lakosságnak követi azt.
2021. jan. 19. 09:22
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Így van. Az a normakövető, a normális, aki az írott és íratlan szabályokat betartja. Ilyen apróságok is, mint hogy köszönök, átengedem az idősnek a helyet, stb, szóval ilyen illendőségek is. Az tud beilleszkedni a társadalomba, aki szabálykövető, és a norma szerint él.

Mindenki más deviáns, aki nem tartja be a szabályokat. Kilóg a sorból.

Így egy olyan képzelt világban, ahol az a normális, hogy bűnözöl, lopsz és csalsz, normaszegő vagy, ha figyelsz mások értékeire, véletlenül se akarsz kirabolni senkit, sőt még utánaszaladsz a tárcájával az utcán, mert elejtette. Akkor ezért néznek ki.

Vannak különböző színterek, nem csak társadalmi szinten, hanem közösségi szinten is. Pl. egy link baráti társaságban, ahol a drog és a falfirkálás, meg köpködés az utcán a "norma", ott ki fognak utálni, amiért elveted ezeket a dolgokat, vagyis be se fogad a csoport, mert kilógsz, nem azt az értékrendet követed.

Szóval szerintem jól látod. Akkor vagy normális, ha behódolsz a "szabályoknak", elvárt normáknak. Ha valamit nem úgy csinálsz, akkor rosszallón néznek rád, de más kontextusban meg más a helyes és a helytelen.

2021. jan. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Az a normális, ami a rendeltetésének megfelelően működik. Ha a kő leesik, az normális, ha lebeg az nem normális.
2021. jan. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1


Köszi. De nem teljesen úgy értettem, hogy a manapság elfogadott normális mind csupa jó és tökéletes, tehát nem lehet hibát találni benne. Szerintem sok "normális" dolog van, ami objektíven megvizsgálva nem lenne normális mégis ha valaki ezeket nem követi azt abnormálisnak tekintik.

2021. jan. 19. 09:55
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

Én úgy tapasztaltam, hogy az, hogy valaki/valami "normális", az onnan jön, hogy a nagy többség viselkedése, választásai stb. alapján születik egy olyan következtetés, hogy valaminek egy igaz, és megkérdőjelezhetetlen útja van, és az a "normális". De ha belegondolunk ez egy önmagába záródó kör, mert megvan, hogy mi "normális", az a jó, az a követendő példa, és mivel az ember valahova tartozni akar, és mivel az emberek azt aki "nem normális" kirekesztik, ezért a legtöbben követik ezt az egy és igaz "normális" utat. Ami miatt a "normális" "még normálisabb" lesz, és a "nem normális" még "nem normálisabb". DE senki nem akar még "nem normálisabb" lenni ezért inkább mindenki "még normálisabb" lesz. Stb. És így az égvilágon semmi nem változik, és semmi nem fejlődik.

Magyarul, szerintem tiszta hülyeség az egész, attól függ mi elfogadott a legtöbb ember által. És ez a "normális" nem biztos hogy az egyetlen és jó út, az se biztos, hogy működik, vagy hogy mindenkinek működik. Arra jó, hogy kijelöljünk egy módszert ami a "jó", és bármit, ami attól különbözik elítélünk, vagy mindenáron meg akarunk javítani, és "normálissá" tenni, holott lehet ez csak annyi, hogy valaki valamit máshogy csinál, mert neki az jött be.

2021. jan. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen! Én pl megmaradtam olyan őszintének, mint a 90-es években. Akkor ez erény volt, mostanra inkább shegfejnek titulálnak, és inkább kerülnek az emberek, mintsem szembesüljenek a negatív tulajdonságaikkal. Most a képmutatás, felszínes bájolgás, smúzolás a menő, lásd facebook. Számomra ezek undorító, visszataszító dolgok.
2021. jan. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5


Igen, megértelek. Én is kirekesztettnek érzem magam ezek miatt. Nem tűröm a színészkedést a környezetemben. Csakis az őszinteséget.

2021. jan. 19. 10:40
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Mert nem úgy kell őszintének lenni, hogy megbántod vele a másikat.
2021. jan. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Te is csak jobban örülsz, ha kedvesek veled.
2021. jan. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Van jó abban is, ha valaki őszinteséget vár, csak nem kell megsértődni a kritikán.
2021. jan. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Relatív az, hogy mi a normális. Fogok egy békát az erdőszélén és megeszem. Ez normális? Magyarországon nem de Afrika egyes országaiban igen. azaz relativitás.


Élj a saját értékrended szerint és ismerkedj hasonló értékrendű emberekkel és nem látod abnormálisnak a világot.

2021. jan. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!