Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Más is úgy érzi, hogy az,...

Más is úgy érzi, hogy az, hogy a Földre leszületett az olyan mintha bedobták volna valami állatok közé?

Figyelt kérdés

Igazából az emberekkel van bajom, nem tudom értelmezni és megérteni a viselkedésformáikat.

Idegen vagyok.


2021. jan. 22. 09:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
74%

Sokáig így éltem, de aztan városból kiköltöztem egy kicsiny faluba, ahova lassan sikerült beilleszkednem, de mióta ez megtörtént, azóta a közösség része vagyok és imádom...

Itt a fiatalok segítik az öregeket, az öregek pedig hatalmas tudást adnak át a fiataloknak... az életröl, világról, mindenről.

Sokkal szélesebb a látóköröm ma, mint pár éve pöstiként.

2021. jan. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
40%

Nem, én nem vagyok spektrumzavaros (:|

Igazából az emberek és az állatok is nagyjából ugyanúgy működnek. Alaphangon az megy, hogy védik a falkájukat, harcolnak az életben maradásért, a dominanciáért, és néha persze mutatnak azért racionális viselkedésmintákat is. Ez az ösztön, efölött, magasabb szinten mindenki a saját prekondíciónálódott magatartásmintái szerint cselekszik.

De az emberek alapvetően egyszerűek, mint a százasszög.

2021. jan. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
72%
Igen én is úgy érzem hogy nagyon rossz helyen vagyok, egyáltalán nem idevaló. Soha nem tudtam beilleszkedni sehova se.
2021. jan. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
58%

Amit leírsz én úgy nevezném hogy szélsőséges önhittség.

Az igazság pedig az hogy marhára nem vagy különleges, de te szeretnéd nagyon elhinni magadról hogy több vagy jobb vagy mint mások.

2021. jan. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

4


Azt sehová nem írtam, hogy jobb lennék. Csak azt, hogy más és nem értem az emberek viselkedését, ami oly gyakran ösztönös és ez a viselkedséforma csak ritkán van felülbírálva a tudatosság által.


Ezt mondjuk valóban nem lehet úgy leírni, hogy az úgy tűnjön az ember jobbnak képzeli magát. Pedig attól még valós megfigyelésen alapszik.

2021. jan. 22. 09:51
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Igen az emberek viselkedése néha különleges.
2021. jan. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
74%

#6:

Igen, a kérdező rá az ékes példa.

2021. jan. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

2


Hogy érted spektrumzavaros? :) Hogy rajta van az autizmus spektrumon, például Aspergeres?


Olvastam egy tanulmányt, mely bebizonyította, hogy az autizmus spektrumon lévők kisebb eséllyel követnek el becstelen dolgokat, mint a normális (neurotipikus) emberek. De akkor felteszi az ember a kérdést, hogy ki is a normális? :) Az aki normálisnak van kikiáltva, vagy az akit betegnek nyilvánítanak a "normálisak" :)


Szerintem ez csakis azon múlik, hogy kik vannak többen.

2021. jan. 22. 10:33
 9/29 anonim ***** válasza:
Állatok között vagy. Az ember is ugyanolyan "állatfaj" mint a többi, semmiben sem különbözik tőlük a rohadt nagy egoján kívül. Csak mivel ebben a nagyon modern nagyon szocializált - agymosott kis hangyaboly - társadalomban minden egyedet más és más ingerek érnek, nem lehet a viselkedésüket olyan jól körülhatárolni, mint a különböző állatokét. Ha megnézed őket, olyanok, mint a Földön élő összes állatfaj keveréke - én ezért szoktam azzal viccelődni, hogy az idegenek hoztak létre minket, génmódosított majmokat... biztos jót röhögnének rajtunk, meg hogy mennyire komolyan vesszük magunkat :) Nem vagyunk más amúgy, mint egy rohadt invazív, ostoba és gyenge állatfaj. Az eszközeink nélkül már rég kihaltunk volna és - nem akarok elkeseríteni senkit -, de az eszközöket nem mi vettük a saját kezünkbe, úgy adták oda az elődeink (az ufók? :D), egy átlag ember kint a vadonban jó eséllyel megpusztulna. Szar ügy. Amúgy én sem tudok beilleszkedni, de nem is bánom. Jó kívülről nézni ezt az agymenést.
2021. jan. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
90%

"Hogy érted spektrumzavaros? :) Hogy rajta van az autizmus spektrumon, például Aspergeres?"


Igen, pont úgy. Ők szoktak ilyeneket mondani, hogy nem értik az emberek viselkedését.

2021. jan. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!