Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért sajnálják az embert ha...

Miért sajnálják az embert ha nincsenek barátai?

Figyelt kérdés

Miért gondolják, hogy mindenkinek ugyanolyan fontos, hogy legyenek barátai és az ember nem tudja feltalálni magát, illetve saját gondolataiban elmerülni?


Akik folyton emberek között vannak azok szerintem nem is gondolkodnak mert nincs idejük rá.


2021. febr. 19. 18:42
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
A barátság egy fontos kapcsolat, csak sokan ezt nem látják be. Szívük joga egyedül lenni, természetesen. De aki szeretne, de nem tud mert senki más nem, az igenis szomorú dolog.
2021. febr. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

Nekem is mindig ezt mondják.

Egyszer megkérdeztem őket, és azokat válaszolták, hogy azért mert a társaságban ki lehet egyensúlyozni a gondolatokat.


De persze ez nem igaz, mert ha összevesztek akkor egymás ellen felhasználják a kapott információt.

Szerintem az a jó, ha nincsenek barátok az életben. Mert ha nincsenek nem tudok elhamarkodott döntést tenni.


Parancsolj rájuk, hogy ne sajnáljanak, hanem kövessék a példádat, és legyenek nem elhamarkodott döntést hozó emberek.

2021. febr. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%
Nekem jó egyedül.
2021. febr. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Meg vagyok egyedül.
2021. febr. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem az önmagában ellentmondás, hogy azt mondja valaki nincs szüksége barátokra, kapcsolatokra...közben meg mégis feltesz kérdéseket és kíváncsi mások véleményére.


Gyakorin is ezért van az emberek nagy része, nem vágyik barátokra, de azért mégis csak beszél másokkal.

2021. febr. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Miért szavaztak le? Ha ti így, én úgy.
2021. febr. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
71%
Én nekem azért nincsenek barátaim mert már abszolút nincs rájuk szükségem. Alapvetően egy csendes szerény embernek mondanám magam és nem vagyok az a nagyon ismerkedős típus de pár év alatt összeszedtem pár embert akikre egy hónappal ezelőttig barátaimként tekintettem. Ez alatt az egy hónap alatt elég sok rossz dolog szakadt a nyakamba, szakított velem a barátnőm több év után, megszűnt az állásom, családi problémák is feltűntek és ezek az állítólagos barátaim hirtelen valahogy eltűntek. Én mindig ott voltam nekik mikor rossz dolgok történtek velük, ők meg minden kellős közepén csak egy szánakozó pillantásra képesek. Egyik se kérdezte meg mi bajom van, mi történt velem. Nekik addig vagyok csak barát amíg minden happy, de ha nem a legfényesebb minden már felszívódnak. Próbáltam programokat szervezni velük de szó szerint szarnak a fejemre. Múltkor pl mondtam nekik hogy régen találkoztunk és összefuthatnánk a hétvégén, de mindegyik azt válaszolta hogy nem érnek rá. Mondom akkor jó, elleszek egyedül is. Gondoltam elmegyek este felé sétálni a közeli tóhoz, kicsit kiszellőztetem a fejem mert az utóbbi időben eléggé besokalltam. Már távolról hallottam ahogy valamelyik padnál van egy kisebb társaság akik elég hangosak. Siettem a hátam mögött hagyni őket, de mikor megláttam kik vannak ott akkor fagytam le. A volt barátnőm, a "barátaim", és egy ismeretlen fazon. Konkrétan azt se tudtam mit csináljak. A belsőm ki akart szakadni. De ők is megláttak. Elöntötte a fejem a düh és legszívesebben mindegyiket addig ütöttem volna míg mozognak. Helyette csak rágyújtottam és továbbjöttem. Szóval nekem ezért nincs szükségem barátokra, mert mindegyik egy álszent f*sz. Jobb egyedül. Valakinek bejöttek a barátok, én köszönöm szépen de nem kérek többet belőlük. Elegem van az emberekből.
2021. febr. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7


Sajnálom, hogy ilyen tapasztalatok értek. Engem is sajnos hasonlók, akiket barátomnak képzeltem mind hátba szúrt.


Igaz barátság nem is létezik szerintem, az emberek alkalmatlanok rá. Inkább valami csoportos, beavatós, rituálészerű dolog az egész szocializálódás mint valós belső igényeken alapuló ismerkedés. Az emberek megbízhatatlanok, gőgösek, felvágósak, és egy szerény ember nagyon könnyű falat számukra mert rengeteg támadási felületet hagy.


Igen, sajnos te meg én úgy fogjuk fel, hogy a barátkozásban nem lenne szükség a folyamatos óvatoskodásra és védekezésre, mert milyen szép és jó is lehetne az egész ha őszinte szándékok vezérelnek az embereket. Ezzel szemben mindenkinek van valami kicsinyes önös érdeke ami meg akar valósítani a szocializáláson keresztül, és egyáltalán nem az igaz barátság érdekli őket. Ez inkább valamilyen szertartásszerű cucc az embereknél és érdekérvényesítés.

A legszánalmasabb pedig az az igényük, hogy másoknál jobbnak érezhessék magukat, emiatt is nézik ki maguknak a könnyen sebezhetőket, mint például akik csak sima igaz barátságra vágynának.


Sajnos úgy fest, hogy romlott társadalomban romlott emberek között élünk. De kitartást!

2021. febr. 20. 17:50
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem jobb egyedül is. Igaza van mindenkinek aki az egyedüllétet preferálja.
2021. febr. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mert nem akarok önszerelemben élni, nem elég nekem hogy en rendben vagyok, másnak is szeretnék a hasznára lenni erzelmi vagy igenis anyagi szempontból es ez NEM a kihasználás, ez a hasznosság témája!

Érzelmi szempont pl. egy közös jókedvű buli, tanulságos beszélgetés, közös alkotás.

Anyagi szempont pl. az, hogy kölcsönadjuk egymasnak a gépeinket nem kell megvenni kettőt mindenből. Mindenki jól jár.

Az ember társas lény.

Baratok segítik támogatják egymást minden téren.

Annyi mindent tudnék adni másoknak és ők nekem. Nem jó az embernek egyedül. Nagyon sok barátom emigrált, vagy messze költözött, es nem tudunk úgy összejárni ahogy az egészséges lenne.

2021. aug. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!