Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tehetnék, hogy megakadályo...

Mit tehetnék, hogy megakadályozzam hogy feljöjjenek a lakásba a barátok?

Figyelt kérdés

Olyan kellemetlen, hogy meg sem kérdezik hogy feljöhetnek e, és ilyenkor soha nem merem azt mondani, hogy ne jöjjenek fel...nekem nagyon vigyáznom kellene a szüleimre, mert muszáj velük találkoznom és ráadásul veszélyeztettek mindketten.

Egyszerűen sírni tudnék ilyenkor, hogy nem tudom megmondani hogy ne jöjjenek fel, már azon agyalok hogy többet nem veszem fel a telefont senkinek ha ezen múlik.



2021. febr. 27. 14:51
1 2
 1/18 Argloss ***** válasza:
100%
Ha nem mered felvállalni a barátaid!? előtt, hogy nem szeretnéd a látogatásukat, akkor mondd azt, hogy a szüleid nem engednek be senkit, mert félnek a vírustól.
2021. febr. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem értik meg, akkor nem barátok. Szabadulj meg tőlük.
2021. febr. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig ha megmondod, hogy "inkább ne gyertek fel", akkor nem fognak felmenni.

Mondhatod úgy is, hogy "most nem alkalmas", vagy úgy, hogy "mi lenne, ha nálatok találkoznánk, viszek sütit", vagy úgy, hogy "nem szeretném veszélynek kitenni a szüleimet, ezért inkább beszéljünk videócseten".


Nem nagyon értem ezt a dolgot, hogy félsz nemet modnani a saját barátaidnak. Meg hogy sirnod kell, de nem bírod kinyögni, hogy mit akarsz.


Az is jó, ha nem veszed fel a telefont, csak elég bunkó. Sokkal egyszerűbb lenne elmondani az őszinte gondolataidat.

2021. febr. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

hát pont a vírus miatt nem akarok találkozni senkivel a négy fal között zárt térben.....mi meg babaprojekten vagyunk a párommal és ezért sem szeretném elkapni véletlenül sem....amúgy ne félek, én mindenhova elmegyek , kirándulni , szabad levegőn mindenhol szívesen találkozok a barátokkal, a munkahelyen mindenki maszkot húz és nem félek, sőt nem is zavar a maszk, de amikor elmegyünk kirándulni direkt ezért hogy ne benn legyünk és szó nélkül feljönnek a haverok akkor olyan kellemetlen már ez az egész.....

most mondjam meg, hogy ne jöjjenek fel???

a lakásban is inkább megfagyok ilyenkor annyit szellőztetek , meg állandóan rászólok a páromra hogy húzza fel a maszkot amíg itt vannak mások, de már kezdek belefáradni.....tényleg sírni tudnék a tehetetlenségtől.......szeretem a barátokat , de már annyiszor megfogadtam hogy ha ezen múlik akkor nem veszem fel többé a telefont a hétvégén, mert megint ez lesz a vége hogy itt ücsörgünk a lakásban a 4 fal között és természetesen már belefáradtam, hogy folyton azt figyeljem hogy a párom mikor húzza le a maszkot....annyira elfáradtam már lelkileg ebbe az egészbe........tehetetlen vagyok....mintha senki nem foglalkozna velem....

vannak barátaink akik simán megmondják , hogy ők most benn nem találkoznak a lakásban, de én meg mindig sajnálom a másikat , hogy megmondjam, hogy figyelj már ne gyere fel...:( ilyenkor gyilkosnak érzem magam, aki épp készül kinyírni a saját szüleit, vagy éppen arra gondolok , hogy ha pont összejön a baba és elkapom ezt a sz...rt akkor elvetélek miatta vagy beteg lesz a gyerek.....annyira elegem van...:(

2021. febr. 27. 15:02
 5/18 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy a baráti társaság egyik fele teljesen vírustagadó...azt mondják, hogy ez egy sima influenza és hogy ez egy gazdasági vírus...most mit csináljak az ilyenekkel? az a baj velem, hogy mindig is ilyen voltam, hogy én mindenkit megsajnálok, mindig a másikat nézem nem a saját érdekeim, nem merem megmondani a véleményem, nem merek nemet mondani peidg már felnőtt ember vagyok..:(
2021. febr. 27. 15:05
 6/18 anonim ***** válasza:
85%

Tehát kölyköt akarsz egy világjárvány közepén, és ki sem tudsz állni magadért.


Ilyen életet, szülőket szánsz csóri gyereknek?


Utána tojjál még ki párat, hogy a csok is meglegyen, te életképtelen.

2021. febr. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
kedves vagy utolsó...én is csak kedves vagyok az emberekkel..ez a baj.
2021. febr. 27. 15:17
 8/18 A kérdező kommentje:
akkor mindenki szemét, azok is akik már évek óta próbálkoznak a babával és rohadjanak meg mert a pandémia alatt sem mondanak le a gyerekről. értem..
2021. febr. 27. 15:18
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Először nőlj fel kérdező! Komolyan azt hittem egy 16 éves tini hisztizik. Na nehogy màr egy felnőtt nő és egy felnőtt férfi nem képes annyit kinyögni, hogy " Figyelj Pisti/Juli! Amíg tart ez az őrület, nem szeretnénk senkit vendégül látni." Gyerekeknek gyerek nem való. Érte hogy állnátok ki, ha magatok miatt nem vagytok képesek?
2021. febr. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
igazad van utolsó...kedves akarok lenni mindenkivel , de igenis meg kell tanulnom bunkónak lenni....talán egy pszihógus tudna segíteni hogyan álljak ki magamért...csak olyan nehéz, amikor a párom családjában is minednki sz..rik a vírusra nagy ívben....:( mintha egyedül lennék a rengeteg ember között aki próbál és igyekszik vigyázni.... én hiába vigyázok , amikor a párom is ha elmegy a családi ebédre ahol nem foglalkoznak vele akkor édes mindegy hogy én mit csinálok....évekig nem tudom megakadályozni , hogy találkozzanak. Talán fel kellene fognom, hogy nem tehetek semmit és a világ már csak ilyen körülöttem..... látom a munkahelyemen is mindenki jön megy, még az idősebbek is találkozgatnak a barátnőikkel, ezzel azzal, unokákkal...mintha egyedül én igyekeznék vigyázni..
2021. febr. 27. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!