Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az egyik barátnőm öngyilkosság...

Az egyik barátnőm öngyilkossági kísérletet követett el a szakítása miatt. Mi visz rá erre egy embert? Hogy lehet az ilyet megakadályozni?

Figyelt kérdés
szóval, már pár napja eltűnt ma az anyukája válaszolt nekem Viberen ma hogy nem biztos hogy túléli otthon talált gyógyszereket és bevette az összeset, előtte elérhetetlen volt a telefonját elhagyta de visszakerült, szóval szerintem valami végleg megtört benne. az ilyet hogy lehet időben felfedezni? a lakótársa talált rá. nemrég szakitottak a barátjával mert az egy elmebeteg volt (az én meglátásom szerint, mint kívülálló). ennyi lenne röviden a sztori, próbáltam magamhoz áthívni de nem akart jönni aztán ugye másnap délután eltűnt előtte még beszéltem vele...... Egy teljesen normális lány volt korábban, de a srác amiket művelt eléggé megváltozott
2014. nov. 1. 18:53
 1/10 anonim válasza:
36%

óóóó....én hányszor csináltam ilyet.

beszedtem, 3-4 féle altatót, nyugtatót...nem történt semmi, fájt a szívem, szúrt a szám, zsibbadt a nyelvem...szédültem, hánytam is...de nem haltam meg, pedig ittam is rá....


hogy miért tettem???

mert szeretem a barátnőmet...és nagyon rossz nélküle.

és, hogy ne érezzem ezt, ezért szedtem be a gyógyszereket...igen, gyenge jellemere és szellemre vall, de ezt már a neveltetés és a belső világ, gyerekkor, barátok, közösség hiánya, csonka család, beszűkült állapot stb..ezek befolyásolják ezt.

Sajnos az ilyenek...gyenge emberek...de érzelmesebbek és jobban tudnak szeretni....és önzőbben is..kicsit.

2014. nov. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%
Egyszer szakítás miatt bennem is felmerült, fél év kemény szenvedésem volt. Nekem nem a szakítás fájt, hanem az, ahogy megtörtént. L
2014. nov. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Aki ilyet tesz,állítólag gyáva és gyenge.Akkor én ezek szerint erős vagyok,mert bár per pillanat legszívesebben felakasztanám magam,nem teszem.Tudom,hogy bár annak az embernek abszolút semmit nem jelentek,aki számomra eddig mindennél fontosabb volt,azért még dolgom van ezen a világon.Nem ítélem el az ilyen embereket,mert értem őket,ugyanakkor én erre nem lennék képes.Bár egyszer volt egy béna kísérletem,de az már régen történt,és megbántam.
2014. nov. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
37%
bennem is felmerült mikor életem szerelme eldobott egy másikért aztán fogtam elmentemvettem egy mma-s kesztyüt és a pincébe szanaszét vertem a falat mig a kezem kék lilák nem lettek azthittem darabokra tört de párhét mulva márcsak néha fájt :) csak addja ki magábol aza baj magába fojtja
2014. nov. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Ilyenkor az a fontos,hogy ne hagyjátok egyedül.Vidd társaságba,bárhová,csak tereld el a gondolatait.Ha egyedül a szobájában kuksol csak agyal és sajnálja magát.Tehát társaság kell neki!
2014. nov. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Jaja, menj át hozzá, és törj rá ha kell. Világosítsd fel, hogy még vannak emberek, akiknek fontos.
2014. nov. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
kilátástalanság
2014. nov. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Érdek.
2014. nov. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

"mert az egy elmebeteg volt"


Zsák a foltját, mert a barátnőd meg ezek szerint gyengeelméjű.


Egy mentálisan sérült, gyenge, életképtelen ember.


" a srác amiket művelt eléggé megváltozott"


Egyetlen normális ember se tud ennyire megváltozni!

És egyetlen normális ember sem tesz öngyilkossági kísérletet egy szakítás miatt, pláne nem egy elmebeteg miatt.

Félreismerted a barátnődet, egy normális, kiegyensúlyozott emberre nem lehet ilyen hatással lenni.

2014. nov. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
56%

Az öngyilkosságra készülő nem meghalni akar, csak éppen akkor nem lát más kiutat az adott élethelyzetéből. Az öngyilkosságra készülő nem gyengeelméjű, nem is beteg, csak éppen akkor beszűkült tudatállapotban van.


Az öngyilkosságnak vannak előjelei, például:

- az illető elajándékozza kedvenc tárgyait

- nem érdeklik azok a dolgok, amik korábban fontosak voltak neki, felhagy hobbijaival

- utal arra, hogy meg akar halni, akár konkrétan: "nincs értelme így élni", "jobb lenne meghalni" vagy csak szimbolikusan: "jó lenne hosszan aludni", "el kellene utazni messze"

- sok tagadó szót használ (nem, soha, semmi, semennyire)

- sokszor mondja, hogy "én"

- nem tud másra figyelni, csak a saját problémájára, a körül forog, nem halad előre, csak körbe-körbe, kilátástalanul


Amit ilyenkor tenni lehet:

- fizikailag ott lenni vele, nem hagyni egyedül egy percre sem

- mondani neki, hogy "itt vagyok veled, számíthatsz rám, szeretlek"

- beszéltetni az érzéseiről, ha kimondja a fájdalmát, megkönnyebbül (az öngyilkosság mindig a sajátmaga ellen fordított agresszió)

- ilyenkor jó, ha ki tudja fejezni a haragját, a barátnőd esetében a pasija iránt.

- lehet neki adni párnát, hogy püfölje, elmenni a városszélre üvölteni stb.

- a kezébe adni az ifjúsági lelkisegély számát: 137-00, ami hétköznapokon és szombaton is 9-21 között érhető el Telekom vagy T-mobile számról

2014. nov. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!