Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az interpals oldal mennyire...

Az interpals oldal mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés

Elsősorban amerikaiakkal szeretnék ott ismerkedni, de belegondoltam, hogy nem tudhatom kivel irogatok. Ehhez az is hozzájárul, hogy mostanában sok ilyen filmet néztem amiben online chatelnek, és valami pedofil irogat a másik oldalról, aki lánynak adja ki magát. Én barátkozni szeretnék, meg persze gyakorolni a nyelvet. De Amerikában rengeteg olyan eset van, hogy az online térben irogatnak pedofilok, meg rossz emberek. Persze ez bárhol megtörténhet, akár itt gyakorin is, de mivel Amerika sokkal nagyobb ország, ezért sokkal több ilyen eset is van, nem hiába csinálnak róla filmeket pl. Megan is missing...stb. Ha majd egyszer kijutok kis időre Amerikába (1-2 hétre), akkor jó lenne találkozni velük, ha mondjuk ki tudok alakítani egy jó barátságot, és jó lenne, ha lennének onnan ismerőseim, de semmi nem garantálja, hogy a másik az, akinek kiadja magát.

Szerintetek mennyire biztonságos az oldal? Mivel világszerte használják, ezért biztos vannak rossz emberek is, akik ott vadásznak a naív emberekre. Túlaggódóm, vagy van okom ezt feltételezni?



2021. márc. 10. 20:49
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ja, és leírtam azt is, hogy hetek óta nem használtam, azóta nem is voltam fent. És sok ilyen filmet láttam az internetes zaklatásról, így elkezdtem rajta gondolkodni, hogy az ilyen oldalak mennyire megbízhatóak. Azt hittem nem kell a szádba rágni, és össze tudod rakni magatól is a képet azokból amiket leírtam, mert ezt mindet leírtam, csak külön-külön. :D
2021. márc. 10. 21:15
 12/15 anonim ***** válasza:
86%

Hát, ügyesen csinálod. Nem úgy utazol ki, hogy annál az embernél fogsz lakni, hanem saját magadnál, és majd nyilvános helyen találkozol az illetővel, ha úgy adódik. Online azon az oldalon halmozod az ismerősöket, aztán majd idővel megerősödnek. Semmi nem garantálja h azok, akiknek mutatják magukat, de akárhol beszélgetsz kb. az emberekkel, ez mindig így lesz. Kockázatot kell vállalni, ha nagyon akarod.


Szóval, nyomasd, ismerkedj, de óvatosan, és nem lesz semmi gond belőle.

2021. márc. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszi 12-es!
2021. márc. 11. 13:05
 14/15 anonim ***** válasza:
Szia, én pár éve regisztráltam szintén az oldalra, hogy spanyol anyanyelvű ismerősöket gyűjtsek (kb 14-15 éves voltam). Ha elővigyázatos vagy és nem éled bele túlzottan a barátságba magad az elején simán jól kijöhetsz a dolgokból. Nekem az egyik legközelebbi barátom is onnan van, ott ismertem meg, de eltelt már majdnem három év, tehát kell hogy egy kevés idő elteljen, hogy lásd a másik kamu e vagy sem.
2021. márc. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
40%

Annyira veszélyes amennyire veszélyesen játszol. Én is csak az általános netes ismerkedési szabályokat tudnám ismételni: ne adj meg senkinek olyan adatokat, információkat, ne küldj olyan képeket amikkel vissza lehet élni eleve normális emberek nem is szoktak ilyeneket a kérni tehát már gyanús ha erre kerül sor. Ne küldj senkinek pénzt, első találkozóra biztonságos, nyilvános, forgalmas helyen kerüljön sor és ha te utazol ki valahová akkor ne úgy menj hogy te XY-nál leszel ha még korábban nem is találkoztatok. Utóbbit nem feltétlen csak azért mert elrabolnak vagy eladnak, de élőben más minden mint online, és ha esetleg mégsem vagytok egy hullámhosszon akkor elég kínos a szituáció.


Amúgy interpalson magyar anyanyelvűként nem leszel elsődleges célpont, sem a csalóknak sem a normális embereknek mert legtöbben a menő világnyelvek anyanyelvi beszélőivel szeretnének ismerkedni. A legtöbb ember valós és normális, viszont nagyon sokan nem tudnak kommunikálni vagy esetleg majd nem akarnak pont veled ezért elhal a beszélgetés, meg sokan eltűnnek pár hét után, de nagyon sok jó arc van ott. :)

Interpalsról még nem találkoztam senkivel, viszont facebookról igen. Kicsit bonyolult, de a lényeg hogy vannak angol nyelvű facebook csoportok ahol annak idején aktív voltam, voltak nyitottabb emberek akik bejelöltek onnan az azonos érdeklődés/nézetek miatt és beszélgettünk. Hozzáadtak chatcsoportokhoz ahol még többen beszélgettünk, és rengeteg embert megismertem a világ minden tájáról és van akivel évek óta napi szinten beszélek és találkoztunk is Budapesten. Nagyon jó élményeket szerezni. Csak legyél is nyitottabb, persze mint fentebb írtam ésszel. Tehát az szerintem rossz kiindulópont hogy "angolokkal nem akarok beszélgetni mert őket nem bírom." Nem egyformák ott sem az emberek, és a dialektusok sem. Némelyik egészen hasonló az amerikai angolhoz.

2021. márc. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!