Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Vannak még emberek, akik...

Vannak még emberek, akik szintén komolyabbnak érzik magukat másoknál?

Figyelt kérdés

Semmi felsőbbrendű érzésre nem utalok ezzel, egyszerűen csak már kiskoromtól kezdve úgy éreztem mindig is, hogy valahogy nem tudok igazán jól kijönni a kortársaimmal. Több barátnőm is 40 felett van, pont emiatt, mert velük sokkal jobban érzem magamat, de még köztük is csak elvétve akad ilyen.

A legtöbb embert valahogy éretlennek találom, úgy értem, olyan dolgokon röhögnek, ami nem is vicces, csak a hülyeség érdekli őket, nincs semmi felelősség érzetük. Tényleg egy öregasszonynak érzem magamat mellettük gondolkodásra.

Pedig egyébként nem vagyok besavanyodott, szeretem a programokat, vannak hobbijaim, érdeklődési köreim, stb.


A barátommal nagyon jól megértjük ugyan egymást, de attól még zavar ez néha, hogy nekem nincs úgymond baráti társaságom, még 1-2 olyan ember sem, akikkel rendszeresen beszélünk és találkozunk.


Mi lehet vajon ennek az oka?


25N


2021. ápr. 5. 09:26
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Engem csak az érdekelne, hogy ha a világ teli van magukat a koruknál sokkal komolyabbnak, értelmesebbnek tartó nőkkel, akkor ezek a nők miért nem találnak egymásra és miért siránkoznak mindig azért, hogy egyedül vannak? (Nem csak párkapcsolati téren, hanem barátok, ismerősök tekintetében is)
2021. ápr. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ajánlom az önismeretet. DISC, MBTI, Big 5.

Vannak,akik sokkal komolyabbak másoknál (ISFP-nél nem nehezebb komolyabban foglalkozni az élettel, de nekik meg kivételes nézőpontjaik vannak, amik másnak nincsenek meg). Más meg jobban észre veszi az apróbb részleteket. Valaki viccesebb és nem komolyabb.


Különbözőek vagyunk.

De komolyan. Különbözőek. És ez így jó.

2021. ápr. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én nem komolyabbnak mondanám magam, inkább marsról jöttnek. :D Megszoktam, hogy ilyen vagyok, így nem veszem magamra, ha csodák csodájára egy új társaságban megint nem találok emberemre. Alapvetően jól kijövök mindenkivel felületesen, kedvelnek az emberek, de ez már nem mélyül el.

Szerintem a nők között sok ilyen van, csak mivel alapvetően tudom, hogy nehezen mélyítek el kapcsolatokat a közös érdeklődés/téma/életszemlélet hiányában és sokat csalódtam, ezért nem is igen nyitok, ahogy más sem. Maradunk a felszínes kapcsolatoknál. Engem ez nem zavar, vannak barátaim. :D

2021. ápr. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Neveltetés.
2021. ápr. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én pontosan ilyennek érzem magamat. Mondjuk rám már általános iskolában is mondták, hogy "koravén" vagyok, noha nem voltam egy csodagyerek. 22/F
2021. ápr. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Minden xNTx típus, akit nem köt le a smalltalk, hanem az intellektuális dolgokat kedveli.
2021. ápr. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!