Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy tudnám az egyik barátomat...

Hogy tudnám az egyik barátomat leszoktatni/elhallgattatni?

Figyelt kérdés
Tudom, ez furcsán hangzik, hogy "elhallgattatni". De az egyik legjobb barátom nagyon kdrama és kpop rajongó, nem mondom, van épp 1-2 sorozat amit velem is megnézetett, és van vagy 3 banda akikért ugyanúgy rajongunk. Pár napja elkezdte nézni a true beauty-t (kdrama), őszintén. Első résznél erről áradozott, én meg nem mondtam meg neki, hogy nem érdekel, ezért egy napig nem válaszoltam neki, vagy csak flegmáztam. Úgyis sértődő, főleg ha rögtön letámadom, hogy hagyjon ezekkel békén, gondoltam ha nem írok neki, akkor leesik neki, hogy nem érdekel. Ma reggel elkezdte, hogy miért voltam ilyen, hát odavágtam neki, hogy engem kicseszettül nem érdekel, és befoghatja a száját. Oké, a kdramaval most felhagyott, nekikezdett mostmár olyan bandákkal zaklatni akiket nem ismerek, régen is ezen veszekedtünk, mert tényleg mindig ezekről beszélt, ezért elkezdtem stanelni nagyjából 3 bandát, nem mondom, imádok belőle 2-t, de én alapból jpop (japán) felé hajlottam. Egyszer kétszer átküldtem neki egy-egy jpopot és letámad, hogy őt nem érdekli. Én tiszteletben tartottam, de ő nem, hogy engem nem érdekel a kpop EGY RÉSZE és a kdrama. Mit tehetnék?

2021. ápr. 8. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Dettó ugyanez van az egyik barátommal. Csak más témában. Ami őt érdekli, azt tukmálja, de nem is akármilyen módon. Erőszakosan, többször felhozva, linkeket küld, többször rákérdez, biztosan megnéztem e. Aztán úgy állítja be, hogy ő csak jót akart. Általában udvariasan kezelem, de egy ideje nekem is elegem van. Érdekes, ha én küldök valamit, max ír rá egy aha-t és ennyi.

Én is ezt az ignorálós dolgot választom már. Az egyik leggázabb az volt, amikor végre megnézett velem egy olyan filmet, amit én választottam. Végig ásítozott látványosan, a telefonját csesztette. Még arra sem ügyelt, hogy legalább pici érdeklődést mutasson.

2021. ápr. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%

Miert kell bunkonak lenned?

Ha oszinted es normalisan megmondtad volna, hogy nem erdekel, akkor nem sertodott volna meg. Nem irtal vissza,utana paraszt voltal es meg neked all feljebb.

Jogosan haragszik, kerj bocsanatot es fejezd be ezt a gyerekes baromsagot, mert ez nem problema :D

Gondolom 13-14 evesek lehettek, de attol meg meg kene tanulni normalisan kommunikalni egymassal.

2021. ápr. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2. Már megbocsáss, de figyelj, ez így már több mint fél éve ment, először megmondtam neki, hogy nem érdekel. Vagy hatszor, utána egy napig felfogta, hogy nem érdekel, másnap kezdte újra. Akkor még beadtam a derekam, de nem akarom, hogy ő mutassa meg az ízlésem. Tök mindegy hány évesek vagyunk, ez akkor sem jó érzés, mostanra meg sem próbálok felfigyelni rá, hátha befejezi, az még gyerekesebb lenne ha leállnánk ezért veszekedni. Ő nem válaszol az én ízlésemre, nekem sem kötelességem
2021. ápr. 8. 15:53
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Azt nem emlitetted, hogy mar fel eve ez megy, es hogy mar korabban is szoltal neki normalisan.

Ha nem erti meg es ez teged idegesit, akkor utoljara megprobalhatod megbeszelni vele, aztan hanyagolni kell ezt a baratsagot, mert ennek nincs ertelme.

2021. ápr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Valószínűleg lehet, hogy nincs értelme, de itt nem az a lényeg hogy hagyjuk a barátságot, csak valahogy fel kellene kelteni az érdeklődését az én szokásaimra, igazából félek ráerőltetni mert én nem olyan vagyok, de ameddig kedves, addig nem hiszem, hogy véget kéne vetni ennek. Egyszerűen néha rájön a roham hogy az összes dolgot ami a fejében van, és nem érdekel, elmondja.
2021. ápr. 8. 16:09
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én meghallgatom a barátnőimet, amikor a zenei ízlésükről, vagy ilyesmiről áradoznak. Engem rohadtul nem érdekel sem a magyar alter, sem a metál, vagy épp a Netflixes amerikai sorozatok, de végighallgatom őket, mert szeretem őket. Csak azt szoktam mondani erre, hogy nem tudom, miről beszélsz, de annak örülök, hogy örülsz. Ez visszafelé is működik, én is áradozhatok nekik a koreai kedvenceimről. Persze nem visszük túlzásba.


De lehet, hogy a barátnődnek kellene keresnie kpopos, kdramás barátokat is. Mert tök jó dolog az, ha valakivel úgy igazán meg lehet beszélni ezeket a dolgokat, én egy csomó tök értékes embert ismertem meg ennek köszönhetően az interneten keresztül. Javasold neki, hogy lépjen be ilyen csoportokba, vagy ilyesmi.

2021. ápr. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

El kell fogadni a másik ízlését, ha valóban fontos neked az illető. Most akár mint egy barát vagy akár többről van szó. Viszont az tény, hogy sok kpop fan elég durván rá van kattanva és csak erről tud beszélni. Én is kpop fan vagyok bár valószínűleg jóval idősebb vagyok nálatok és én mondjuk megtanultam, hogy valakit nem érdekel, és vele nem erről beszélgetek. De van abban valami, hogy van egyfajta varázsa a kpop-nak és a kdrámáknak, amiket valakivel meg kell osztani. Ki kell beszélni. De mondjuk sokminden mással is így van ez. Csak sajnos kialakult a kpop-al szemben egy nagyon erős ellenszenv, mert... mittomén. Mem értem ezt a részét, mert én is szeretem. XD De pl sokan észre sem veszik, hogy arról beszélnek ami érdekli őket, ez most legyen akármi, de senki nem csinál belőle ügyet, mert nem a kpop-ról van szó. Nem tudom, hogy mennyire volt érhető amit mondtam. Szóval ez megvan mindenkiben, de vmiért a kpop témára sokan ugranak. Pl nekem van egy ismrősöm, aki metál meg rock megszállott. Én is fiatal koromban sokat hallgattam, de megmondtam neki, hogy már nem érdekel, kinőttem belőle. De csak tolja a zenéket és mutogatja. Ez ugyanaz. Ilyen is sok van csak senki nem csinál belőle ügyet, mert nem kpop. Vagy ott egy másik ismerősöm, aki inkább jpop-os. És küldjük egymásnak a zenéket. És tökre megvan a balansz. Szerintem neked is jobban el kéne fogadnod, és akkor ő is jobban elfogadja a te ízlésed. Ehhez ketten kelletek, ne fogd egyszerűen rá a dolgot. Ha meg végleg úgy érzed, hogy ez a dolog egyoldalú, és tényleg nem fogadja el, h téged nem érdekel, akkor lehet, h furán hangzik, de kell neki egy ismerős, akivel viszont ezeket megoszthatja. Mert akkor ott kiéli magát és veled már fog tudni másról is beszélni.

Mindenkinek kell valaki akivel ki tudja beszélni az élményeit, de ha senki nem osztozik ebben, akkor az lesz a vége, hogy olyanokat bombáz vele, akiket nem érdekel a téma. Mivel a kpopnak nincsen még annyira széles rajongótábora itt, ezért sokan egyedül vannak ezzel a dologgal. Nekem pl sok olyan ismerősöm van, akikkel ezekről tudok dumálni, sokan nem is magyarok, viszont így nem terhelek ezzel másokat. Szerintem a legtöbb kpop fannak ez a problémája, hogy nincs kivel megosztania az élményeit, és ebből vannak a konfliktusok. Esetleg menjetek el Omonára vagy hasonló helyekre, ott hátha megismer olyanokat, akikkel tud beszélgetni a kpop-ról és a kdrámákról, és akkor hidd el, hogy téged jobban békén fog hagyni vele. Nekem legalábbis nagyon ez jött le, hogy rajtad kívül nincs akivel erről tud beszélni. Nekem ez a meglátásom.

2021. ápr. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudok egy kpopos discord csoportot, hívd meg őt oda. Ha kell segítek és küldök meghívót.
2021. máj. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó az ízlése.
2021. máj. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!