Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha barát, miért becsül le ?

Ha barát, miért becsül le ?

Figyelt kérdés

Társadalomtudományi osztályból, heti 8 töri mellett bejutottam orvosira. Későn döntöttem el, hogy mi szeretnék lenni, és sajnos a faktjaim sem voltak erősek. A kémiafaktom olyan mértékben gyenge volt, hogy le is kellett adnom, mert időfecsérlésnek éreztem. Önerőből, rengeteg könyvből, jegyzetből, internetes forrásból készültem tanár nélkül mind a biológia és

kémia emelt érettségire. Sokkal több időt vett ez nekem igénybe. Nagyon izgultam, mert tudtam, hogy csomó ember megy gyakorlósuliból, olyan is van, aki heti több kémia-biosz, megfelelő tanári felkészítés mellett jelentkezik ugyanarra a szakra, mint én, ráadásul nem 1 éve tanulja a 2 tárgyat, hanem már középsuli előtt tudta, hogy orvos akar lenni. 90% feletti közepekkel, 72%-os kémiával és 82%-os biológiával végül én is bejutottam orvosira. Ezt erőn felüli teljesítménynek tartom. Állítólagos barátaim mondták, hogy majd akkor legyek büszke, ha el is végeztem meg hogy ez még nem nagy dolog.Mindezt úgy, hogy ők még csak meg sem próbálták az orvosi pályát. Valahogy ilyen körülmények között, ahonnan én indultam, én magamban büszke vagyok a teljesítményemre. Ezt az egyik barátommal is közöltem aki erre önteltnek hívott. Hogy kéne megértetnem vele, hogy nem csak focimeccset nyerni a teljesítmény és mindenki arra büszke, amit sikerült elérnie?



2021. ápr. 9. 17:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben az ilyen "barátokkal" nem foglalkoznék, szerintem csak irigyek, hogy neked sikerült elérni, amit akartál.

A teljesítményedhez gratulálok, tényleg van mire büszkenek lenned, és ha képes voltál úgy bejutni az orvosira, ennyi plusz eröbefektetéssel, akkor nagyobb esélyed van jó eredménnyel elvégezni, mint akinek nem került semmi extrába a bejutás.

2021. ápr. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Egyet értek az első válaszolóval. Egy igazi barát örül a másik sikerének, büszke rá és támogatja.

Teljesen jogosan vagy büszke magadra, mert ez nem kis teljesítmény... Szerintem alapból nehéz bejutni az orvosira, pláne így, felkészítő tanár nélkül, önerőből.

2021. ápr. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!