Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ki mennyire ért egyet azzal a...

Ki mennyire ért egyet azzal a kijelentéssel, hogy barátság nélkül nincs élet?

Figyelt kérdés
Kérlek ne támadjon meg senki olyanokkal, hogy mi ez a hülye kérdés és társai, köszönöm :)

2021. ápr. 26. 15:38
A kérdező szavazást indított:
Teljesen egyetértek
Nagyjából egyetértek
Egyeltalán nem értek egyet
Lehet nélküle élni de nem célszerű
Nem tudom
Nem érdekel
Kifejtem a válasz részlegen
75 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
nincsenek barátaim, nem is hiányoznak... mégis élek, s nem vagyok sem depis, sem szociopata
2021. ápr. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem vannak olyan emberek, akik ezt nem igénylik és vígan megvannak barátok nélkül. Nekem személy szerint rengeteg értéket hoznak az életembe a barátaim, nem szeretném, ha eltűnnének az életemből. Kevesen vannak, de ezek több éves, évtizedes barátságok és nagyon fontosak számomra.
2021. ápr. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
99%
Ugyanaz, mint az 1.-nek.
2021. ápr. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
44%
ez egy hatalmas hulyeseg...
2021. ápr. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

Nem igazán hiszek az igaz barátságban, (meg az igaz szerelemben,) de határozottan jó érzés másokkal szórakozni, szocializálódni...

Elég negatív a véleményem erről, valszeg nincs is igazam, de most mit tegyek. Egy tanácsom van, hogy csináld azt, amit szeretsz, akkor magadat is szeretni fogod, nem lesz szükséged mások megerősítésére, hogy te jó, értékes ember vagy, és a végén lehet hogy azt fogod találni, hogy már nem is vagy egyedül...

Most leszek 19. Néhány éve elég depressziós voltam, és kilátástalannak láttam mindent. Eszméletlenül vágytam barátokra, barátnőre, meg egyszerűen csak hogy szeressenek és magányos voltam.minden.este. Most már valamiért nem vagyok magányos, és sokkal szabadabbnak érzem magam, ha arra gondolok, hogy nemsokára végre azt csinálok, amit akarok.

2021. ápr. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A párkapcsolatot is bele soroljuk? Mert ha nem, akkor nem különösen érdekel, hogy vannak-e barátaim. Régebben volt, amikor voltak, de egy jó 10 éve egyáltalán nincsenek. Nem is hiányzik különösebben. De párkapcsolat nélkül nem lennék meg.
2021. ápr. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%
Nyilván van nélküle élet, hiszen pl. én is eltengődök barátok nélkül. A kérdés inkább, hogy milyen minőségű az élet barátok nélkül. Nyilván van, akinek nincs rá igénye, és jó az élete, míg más örülne, ha lennének barátai, vagy bárki, aki törődik vele.
2021. ápr. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

Ha nem is "öri barira" de emberi kapcsolatokra mindenkinek szüksége van.


Elég megnézni ezt az oldalt, ahol a kérdezők, válaszolók többsége csak azért kérdez vagy válaszol, hogy "kapcsolatba" kerüljön másokkal, hangoztassa a véleményét, figyeljenek rá.

2021. ápr. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
59%

A barátság és a szerelem kizárja egymást. A barátság extrákkal se nem barátság, se nem szerelem, az egy érdekkapcsolat. Szóval ha leszűrjük a barátság szóról a téveszméket és keményen (szigorúan) definiáljuk a fogalmat, akkor nagyjából kijelenthető, hogy az emberek alig 10%-ának van barátja.

Az igaz barát definíció valahol egy illúzionált szóösszetétel, hisz a "hamis barátság" nem barátság.


Bárhogy is, a társadalomszociológiai elemzésekben, kutatásokban a barátság és a szerelem között nem tartanak számon nagy eltéréseket. A magam részéről úgy vélem, hogy a barátság nem tartalmaz túlhevült érzelmeket, míg a szerelem igen. Ha ezt alapul veszem, akkor igenis fontos, mondhatni nélkülözhetetlen a baráti kapcsolat kialakítása. Más kérdés, hogy erre nincs mindenki felkészülve, illetve aki ugyan készen is áll rá, nem biztos, hogy rátalál a baráti értelemben vett másik felére.

2021. ápr. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%
Nekem nincs szükségem barátokra, de jó, ha vannak. Mivel mindenkinek mást jelent a barát szó alatt, ezért pontosítok. A sülve-főve barátság az leterhel, azt a hátam közepébe se kívánom, de egy lazább barátság, beszélgetés néha másokkal, az jó, ha van. Viszont ezek nélkül is meglennék, szoktak olyan időszakok lenni, amikor eltkopnak a barátságaim, és ilyenkor, amíg az új kialakul nincs senkim. A leghosszabb ilyen idő 1 év volt (de 20 évig se zavarna), és jól elvoltam. Nem szenvedtem, nem éreztem a magányt. Így értem azt, hogy jó, ha van, de nem üresedek meg lelkileg, ha egyedül maradok.
2021. ápr. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!