Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy érjem el, hogy észrevegye...

Hogy érjem el, hogy észrevegyenek/kedveljenek az osztálytársaim?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szóval, tavaly szeptemberben kezdtem meg a tanulást egy gimiben. Mivel elég hamar bezárták at iskolákat, nem nagyon volt lehetőségem megismerkedni az osztálytársaimmal. Most visszamentünk suliba, és itt lenne az ideje megbarátkozni velük. Az osztály nagy része már ismeri egymást, mivel egy alapsuliból vannak. Én meg nem tudom hogyan érjem el, hogy észrevegyenek, vagy megkedveljenek. Van 2 osztálytársam akivel jóba lettem , de a többiekkel még nem nagyon beszéltem. Amikor ott ülök szünetben, egyszerűen nem jut eszembe semmi értelmes amit mondhatnék, és csak kínosnak érzem, hogy így random odaáljak. Szeretnék az az ember lenni, aki könnyen összebarátkozik bárkivel, de nem tudom, hogy ezt hogyan csinálhatom meg. Tudom, hogy nem kell mindenkivel jóban lenni az osztályban, de szeretnék adni neki egy próbát, mert szerintem jól kijönnék velük, és ők is kedvelnének, ha megismernének. Csak nem tudom, hogyan ismertethetném meg magam velük, vagy hogy kéne odamenni és beszélni. Kicsit úgy érzem, mitha most láthatatlan lennék a szemükben. Viszont tényleg kedvesek, meg ha kérdezek valamit válaszolnak, csak tényleg nem tudom hogy kéne beilleszkedni, összebarátkozni. Lehet picit furának hangzik így a kérdés. Ha van bármi tippetek szívesen meghallgatom, és szép napot :)

2021. máj. 6. 15:55
 1/8 anonim válasza:
98%
Ugyenez a helyzet van velem is, úgyhogy én is kíváncsi vagyok :)
2021. máj. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Hát, szerintem sokan végigcsináltuk úgy a középiskolás éveinket, ahogyan leírtad. Nem volt konkrétan semmi baj velünk, de mégsem voltunk közkedvelt figurák.

Ne bánkódj ezen, a tanulmányaidra és a saját tartalmas kedvteléseidre koncentrálj, nagyon gyorsan eltelnek ezek az évek és az életben már más dolgok számítanak.

2021. máj. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva, ha most nem kezdem el, soha nem fogom. Nem akarok a tanulmányaimra koncentrálni, én nem az az ember vagyok aki képes barátok nelkül végigtanulni 4 évet. És ha most nem tudom elérni, hogy megkedveljenek, akkor a munkahelyemen hogy fogom megcsinálni ugyanezt? Ez nekem nagyon fontos, egyrészt mivel tudom, hogy képes vagyok rá, másrészt meg a jövőben is fontos lesz.
2021. máj. 6. 17:13
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Ugyanígy vagyok én is.

Én azt tervezem, hogy az iskola mellett próbálok ismerkedni és a suliban csak a tanulmányaimra koncentrálok.

2021. máj. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt utálom a legjobban,amikor a csapat nagyrésze egy suliból van,ilyenkor nagyon tudják nyomni a kiközösítést. Tanács ami működik esetleg: legyél benne a hülységekbe,sokszor segít ha találsz valami közös témát pl. sport vagy zene,vagy próbálj meg csak 1 emberrel kapcsolatot kialakítani először.
2021. máj. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21%

Átlag-ember verzió: megkérném az osztályfőnököt, hogy adjon egy osztályfőnöki órából 7 percet nekem, mert szeretnék bemutatkozni. Hogy miért? Azért mert az osztály nagy része egy helyről jutott ide, ők ismerik egymást. Engem meg még nem ismernek. Aztán vagy 4 napig készülnék erre, először vázlatot írnék, aztán kifejteném vagy 2 oldalban. Aztán húznék belőle és gyakorolnám, hogy 7 percbe hogy fér bele minden hobbim és érdeklődési köröm. Esetleg ppt prezentációval készülnék.

Extrovertált verzió: Megkérdezném az osztályfőnököt, hogyan lehetne megvalósítani, hogy egy tízperces gitárkoncertet, vagy kung-fu bemutatót tartsak az osztálytársaimnak.

Introvertált verzió: ilyen nincsen. Aki még a saját érdekeit sem akarja képviselni, annak nem lehet más tanácsot adni, csak azt, hogy nyisson mások felé.

2021. máj. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6-os, jól hangzik amit írtál, de lets be real, egy olyan embert nem ismerek aki ezt megcsinálná :D. És nem csak én vagyok az egyetlen aki más suliból jött, szóval ilyen szempontból fura lenne. Ha csak átléptemvolna egy új suliba lehet meg is csinálnám... Ma délután picit gondolkodtam az egész dolgon, és arra jutottam, hogy nem számít miről fognak beszélni, vagy mi lesz holnap a szünetekben, odamegyek, és bekapcsolódok. Nem érdekel ha hülyének fognak nézni, az se ha valami bullshitet mondok, de valamit fogok szólni, aztán csak kialakul egy beszélgetés. Köszi a válaszokat amúgy :)
2021. máj. 6. 22:39
 8/8 anonim ***** válasza:
74%

Én leírom szívesen, de sokan nem fognak egyetérteni:).


Már három éve egyetemre járok és azt gondolom ez alatt az idő alatt tapasztaltam sok mindent mi az ami összehozza az embereket.


De mielőtt: el kell fogadni hogy nem mindegy osztály lesz olyan jó közösség. Mi gimiben 34en voltunk. Meg volt a saját barati társaságom de kb mindenkivel jóban voltam, mindenkivel tudtam beszélgetni, nem volt probléma. Szerintem az osztálytársaim nagyrésze jófej is volt de nagyon mások és sosem tudtunk igazán egy nagy közösség lenni. Azt gondolom egyebként így utólag hogy az osztályfőnöknek ebben hatalmas szerepe van, mert evfolyamtársainknál anno baromi jó közösség volt egy másik osztályban de náluk az osztfő (egy fiatal csaj) RENGETEGET tett ezért. Programokat szerveztek osztályszinten stb.


Szóval szerintem ha vége a sulinak az utolsó pár napban szervezzetek az osztályoddal valami kis összeröffenest. Ha valakinél esetleg van nagy udvar vagy ilyesmi oda, vagy valahova sütögetni v ilyesmi és tartsatok egy kis osztálybulit. Eszegettek, iszogattok, játszatok valamit. Sokan nem fogják osztani a véleményem, de ha mindenkiben van egy kis alkohol (nem, nem kell csatakrészegnek lenni) mindenkiben oldódnak a gátlások, mindenki mer és tud beszélni mindenkivel.


Jatszhattok ismerkedős játékokat vagy bármi mást.

És szervezd te meg. Nálunk kilencedikbe pl ami sláger volt egy időben (persze ezt most nem lehet) hogy korcsolyázni mentünk el a helyi műjégpályára. Nem mindenki jött el, de az osztályból sokan ott voltunk. Aztán később már jöttek a kocsmázós programok:D


Szóval jöjjetek össze osztályszinten és bulizzatok egy kicsit. Nem kell seggrészegnek lenni nyilván. Nem erre buzdítok senkit.


De igenis oldja picit a gátlásokat és a különböző feladatok, játékok tök jól összehozzák az embereket (pl gólyatábor is ilyen csak kicyit durvább kiadásban:D). De nem kell odáig elmenni.

2021. máj. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!