Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Csak velem fordult ez elő az...

Kertész Körte kérdése:

Csak velem fordult ez elő az utóbbi napokban?

Figyelt kérdés

Tudni kell elöljáróban, hogy a barátnőim nagy része szereti kihasználni azt az adottságomat, hogy elvileg okos vagyok, tehát az online oktatás alatt elég sok dolgozatot írtam meg nekik. Ez viszont az utóbbi 2-3 hétben nagyon rosszul megviselt, amikor rájöttem, hogy valóban erre vagyok jó. Nyilván vannak a barátnőim (=osztálytársaim) között 1-2 olyan aki felajánlja, hogyha kell valami, elküldi szívesen. Sosem fogadtam el tőlük ezt. Ami szintén bánt, hogy közülük 2-vel nagyjából napi szinten beszélgettem, a másik kettőjükkel havonta max 2x (mindegyik lány az osztálytársam)

Nem olyan régen ott aludtam a barátnőimmel (X, Y, Z) Q-nál . Azon az éjszakán kellett bepótoljak minden egyes infót, az egyiknek öccse születik, építkeznek, xy-ul van a tánccal, lényegtelen. Elszomorított, hogy nem adtak róla tudomást számomra. Elfogadtam. Más vagyok. Nem kedvelnek.


Hétfőn visszakerültünk az iskolába, velem nem beszéltek össze, hogy megvárjuk egymást, fent a terem előtt találkoztunk, meg akartak ölelni, a nagyszüleim viszont megtiltották, ezért nem ölelkeztünk. Aztán mind a négyen mentek is tovább, nem vártak meg, nagyjából lesz*rták, hogy mi van velem. Rosszul esett, tagadhatatlanul. Így a nap folyamán 2 szót sem váltottunk egymással. A tegnapi napom jobb volt, velük kapcsolatosan. A mai? Rosszabb volt, mint a hétfői. Ölelkeztünk, de a nap további részén nem kerestek, így én meg nem tolakodtam, látszólag jól elvoltak nélkülem. Testnevelés órán a lányoknak hármassával kellett állni, X, Y és Q kérdezte a tanárt, hogy nem lehetnek-e négyen? Nyilván, nem én lettem volna a negyedik tag, hanem Z. A tanár nem engedte. Aztán hozzá kell tegyük azt is, hogy X-szel korábban megbeszéltük, hogy elkezdünk korcsolya órákra járni, én ezt megelégeltem. Nem is firtattuk azóta. + Tegnap megbeszéltük, hogy elmegyünk abba a nagyon jó étterembe a közelben. Suli után viszont 5-en mentünk volna 3 fele, amikor ugye szintén nem így volt megbeszélve. Ez is tanúsította, hogy ennyire vagyok fontos tagja az 5-s barátságnak.



Sejtem még azt is, hogy "gáz" lehet mellettem megjelenni az utcán, éttermekben, mert nem vagyok normál alkat. Születésem óta túlsúlyos vagyok, ez is lehet az egyik oka, mert pl. volt pár alkalom amikor átmentek vásárolni, hívtak engem is, de nem tudom magam jól érezni magam, mert ameddig ők szép, elegáns, haspólókat nézegetnek, én tudom, hogy sosem tudnám felvenni azokat. Tudom nagyon jól továbbá azt is, hogy 1 barátomat elvesztettem ezelőtt, túl parancsolkodós lehettem. Y-t is elvesztettem már egyszer alsóban, azóta a gimnáziumban szintén folytatjuk a látszat barátságunkat.


Bárkinek, bármilyen tanácsa, javaslata van-e, hogyan tudnám velük tisztázni ezeket, hogyan tudnám másképpen felfogni, közeledni hozzájuk?

Kell valaki, akinek a tanácsát meg tudom fogadni, visszább venni és végre jó baráti kapcsolatokat teremteni anélkül, hogy idegennek érezném magam az iskolában. Szeretném boldogan tölteni ezt a kevesebb, mint 4 évet a középiskolában, hiszen elvileg az ember legboldogabb évei azok, ameddig középiskolában van.



Elnézést, ha nagyon gyerekesnek tűnik a felháborodásom a lányokkal kapcsolatos, ha a szövegben segítség lehet, első éves gimnazista vagyok.



2021. máj. 12. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
nem
2021. máj. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

Itt az a baj, hogy Te többet akatsz tőlük, mint amit ők tőled.

Ha nem lenne iskola és nem lenne a kötelező találkozás melyikőjük és milyen gyakran emelné rád a telefont?

Tini vagy, teljesen megértem, hogy tartozni akarsz valahova, valakikhez. Ezzel semmi baj nincs. De nem kell mindenáron beilleszkedni hozzájuk.


Számodra ezek a "barátok" mit adnak azon kívül, hogy nem érzed magad egyedül, esetleg ha segítesz nekik hasznos vagy? Tudsz velük komoly dolgokról beszélgetni? Tényleg meghallgatnak? Segítenek? Vagy mit jelent számodra a barátság?


Nem csak az osztályba lehet barátkozni.

Kitartást, remélem tudtam segíteni ❤

2021. máj. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%
Túlságosan kötődsz hozzájuk, visszaigazolasra vágysz, hogy fontos vagy, tartozni akarsz egy közösséghez. Ezek közül egyik sem jo, gondold át, hogy valóban kedveled ezeket a lányokat, vagy csak azért logsz velük, hogy ne légy egyedül. Nekem úgy tűnik, mintha kevesebbnek éreznéd magadat tőlük, kicsit különbözöl is, talán megfelelési kényszer is van benned, a leirtak alapján nem a megfelelő emberekkel fűzöd szorosra a viszonyt. Ők nem igazi közeli barátaid, és ezt mélyen belül te is tudod. Nincs ezzel semmi gond, de ne emészd magad amiatt, hogy nem úgy viszonyoltok egymáshoz ahogy elképzeled. Az a helyzet, hogy egy baráti kapcsolatban a felek élvezik egymás társaságát, bíznak egymásban és hogy fontosak egymás számára, különleges helyet foglalnak el a másik életében, amit nem terveznek megváltoztatni. A személyek kedvelik, tisztelik egymást, ez egy szeretetteljes kapcsolat, amiben a felek nem érzik veszélyeztetve magukat, ha érted mire gondolok. Egy baráti kapcsolatban nem szabad, hogy helye legyen az önálló frusztrációknak. Próbáld átgondolni amiket írtam, hogy a jövőben ne ezt a mintát kövesd a barátságaidban és a párkapcsolataidban sem. Gondolkozz el azon is, hogy kisebb korodban milyen kapcsolatban voltál anyukáddal apukaddal, testvereddel, milyen kapcsolati minták közelében nőttél fel, éreztél - e ezekben valaha mellőzöttséget, a kiskorban szerzett néha jelentéktelen lelki sérülések okozhatnak problémát a kapcsolatok kialakitasanal.
2021. máj. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
Sportolj,szeress,nevess,ès minden ok lesz
2021. máj. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Változott valami? Remélem még élsz, nem rosszbol irtam azt, hogy sportolj. De ha boldog akarsz lenni tenned kell magadért!
2021. szept. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igeen, élek és virulok, a sportolást jelenleg az váltotta fel, hogy az 1 km-et le tudom futni, amikor úgy van sétálok 5 km-t, a nevetés nem megy ilyen jól, ugyanannyira egyedüli vagyok, mint a kérdés kiírásakor voltam. Elkezdtem önmagamra koncentrálni, egy pozitív elmét kialakítani, hiszen a megfelelési kényszer nagy Úr.
2022. aug. 9. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!