Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lehet jó bartáti viszony...

Lehet jó bartáti viszony eltérő anyagi helyzetű emberek között?

Figyelt kérdés

Mindig azt gondoltam, hogy az anyagiak századrendű dolgok a barátságok szempontjából, soha nem foglalkoztam azzal, hogy kinek mennyi a jövedelme, de cserébe elvárom, hogy az én zsebemben se kotorásszon senki.

A legjobb barátom élete az anyagiak terén sajnos nem alakult túl fényesen, nekem meg úgy hozta az élet, hogy kicsit könnyebb a helyzetem, ha nem is vagyok vagyonos és gazdag, elég jól élek. Sajnos az utóbbi időkben egyre többször megkaptam, hogy "könnyű neked ilyen fizetéssel, bezzeg én..." illetve "te nem érted ezt, mert nem tudod milyen azoknak mint mi" stb.

Nekem nagyon furcsa és visszás ez a "mi"/"ti" dichotómia, szerintem csak az anyagi helyzet alapján nem érdemes választóvonalat húzni egymás közé, mert egyrészt ez bármikor változhat, másrészt nem ettől lesz valaki jó ember vagy seggfej.

Én ezt a mentalitást az irigységre tudom valahol visszavezetni, ami barátok között elég szomorú...

Ti mit gondoltok erről?


2021. máj. 14. 08:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos elronthatja a kapcsolatot, pláne, ha jelentős a különbség.

Egyszerűen mások a prioritások. Ettől egyikőnk se lesz jobb/rosszabb ember.

Szerencsés természetűnek gondolom magam, mert örülök annak, ami van, nem azt siratom, ami nincs. De nem szeretem például a nagyértékű ajándékokat. Az egyik volt kolléganőm is folyton zavarba hozott, mert ő szeretett ajándékozni, csak úgy. És láttam rajta, hogy ez őt tényleg boldoggá teszi, nem volt semmi alantas hátsó szándéka, de még is zavart. Mert én nem tudtam neki ezt viszonozni. Nem várta el, de mégis.

Tudom, hogy ez más, mint ami nálatok van, de ilyesmi is állhat a háttérben akár.

2021. máj. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az általános anyagi helyzet gyökeresen meghatározza egy ember személyiségét. Egy szegény embernek mások a minden napi problémái, az ambíciói, az életvitele. Ha egy tehetős elkezd panaszkodni valamiről, az a probléma valószínűleg eltörpül a szegény ember problémái mellett. Viszont ez fordítva is így van, ha egy szegény ember panaszkodik egy tehetősnek, a tehetős nehezen tud az adott problémához viszonyulni, ugyanis az ő életvitele nem feltétlenül tudta volna eredményezni azt a helyzetet.


Nem feltétlenül az irigység motiválta a barátod mondanivalóját, de elég szembetűnő, hogy ő nem tekint rád úgy, mint aki a törzséhez tartozik és igazából így igaz barátság nem alakulhat ki, ugyanis ahhoz olyan szoros kötellék kell, ami családhoz hasonlítható.


Szóval igen, elég fontos az anyagi helyzet az emberi kapcsolatok kialakításakor. Előbb-utóbb kibukik ez, ugyanúgy, mint ezernyi más dolog kibukhat.


Anekdotálisan, az én baráti társaságomban van egy eléggé mélyszegénységben tengődő fiatalember. Ő keres közöttünk talán a legjobban, de a fizetésének a felét reflexből a szüleinek adja (eladósodott hitel sztori), a maradékoz pedig eljátssza/elszórakozza.


Egyén válogatja, de amint látod, nem mindegy, hogy honnan jössz és miben nevelkedsz fel.

2021. máj. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lazább barátság szinte bármennyire különböző emberek között lehetséges. Minél közelebbiről van szó, annál jobban megnehezítik ezt az eltérések. És valljuk be, valakinek az anyagi helyzete - beleértve a pénzügyi múltját, gondolkodásmódját - erős meghatározó tényező az emberi kapcsolatokban. Még indirekt módon is.
2021. máj. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkori legjobb barátom felépített egy milliárdos cégbirodalmat, én egy mezei asztalos vagyok... mondjuk hozott sok munkát és nem tagadom a teljes házamat és műhelyemet, gépeim zömét és autóimat az ő megrendelései fedezték az elején, de mai napig tudunk a semmiről beszelgetnibórákig... vagy akár star warsról filóznibönfeledten... vokt meg pár haverunk, de ők kikoptak az évek alatt, többel irogységből romlott meg a kapcsolatunk... pedig mi segítettünk dehát tudod... a kezed nyújtod és a karodat kérik...
2021. máj. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A közös programok szervezését is megbonyolítja. Nem tud elmenni a barátjával moziba, meginni egy kávét stb. Ha meg a másik fél felajánlja, hogy fizeti, az pedig értelemszerűen kellemetlen a szegényebb fél számára. Viszont, ha már régebb óta fenn van áll egy mély barátság, szerintem nem kellene csak az anyagiak miatt eltávolodni egymástól. Az amúgy is bármikor változhat.
2021. máj. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Többévtizedes barátságaim vannak (összesen kettő) de soha nem volt a barátságunkban meghatározó az anyagi helyzet.

Hármunk közül én voltam anyagilag a "leggyengébb láncszem", mert a másik kettő egykeként egy időben folyton örökölt, ingatlanok sorozatát és komoly bankbetéteket. Én nem, de mégsem voltam rájuk irigy.

Viszont mindkettőjüknek olyan sorscsapásokat osztott az élet, hogy soha nem cserélnék vele. Az egyiküknek több év keserves kínlódás után rákban meghalt az egyszem imádott gyereke, a másik autóbaleset után tolókocsiban éli az életét. A párja elhagyta, magányos.

Szóval, önmagában nem nem boldogít és nem számít a pénz. Az jó emberi kapcsolatok a fontosak, amik sok nehézségen átsegítik az embert és erre valók a barátok.

2021. máj. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez emberen múlik, és így barátságon. TI nem vagytok igazi barátok. Olyannak kéne hogy legyen, mint egy testvér. Lásd én külföldön élek, otthon van barátnőm, tesóm. Van pénzünk, nem tagadom, de nem élünk nagylábon, házra gyűjtünk. Soha egyszer sem mondták azt nekem, hogy nektek biztos könnyű, mi meg csak szo*juk a fact idehaza. Igen, szó van arról, hogy pl ez a hónap meg az a hónap xarul ment nekik, de olyankor próbálok segíteni lelkileg, és szerencsére ők sem blamálnak vissza, hogy te csak ne magyarázz. Nem is értem, mi értelme ennek. Inkább ne beszélj a "barátnőddel".
2021. máj. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!