Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy szerezhetek barátokat?

Hogy szerezhetek barátokat?

Figyelt kérdés
Ma ment tönkre kb 5 éves bátorságom és elegé hiányzik a személy akivel barátkoztam. Hogy tudnék személyesen ismerkedni úgy hogy ezekből tartós kapcsolatok alakuljanak majd ki? Vannak barátaim viszont velük eléggé ellaposodott a kapcsolatom, velük középsuliba találkoztam. Milyen helyeken szólíthatok le valakit úgy h nem lesz kínos a szitu.

2021. máj. 19. 11:40
 1/1 Grace21 válasza:
Szerintem első sorban az a fontos, hogy te legyél nyílt és lásd meg ha van lehetőséged egy beszélgetést kezdeményezni. Mivel te szeretnél barátkozni ezért elég bátornak s kreatívnak kell lenned, hogy odamenj valakihez és elkezdj vele egy beszélgetést. Az már egy löketet ad, ha pl. van egyetlen közös dolog bennetek, akkor ha végig gondolod mindjárt ki tudsz találni valamit amivel megszólíthatod a másikat. Tegyük fel mindketten ugyan ahhoz a zongora tanárhoz jártok csak más más időpontban de nagyon megszeretnéd ismerni. Akkor mindjárt kérdezheted mennyi ideje van a tanárnál/hogy megy a gyakorlás/készül e fellépésre stb. Jó az ha nem görcsölsz rá, ne ez legyen az elsődleges célod ha elmész valahova, próbálj spontán lenni. Most eszembe jutott, hogy mi lányok olyat is kitalálnánk, hogy ha tetszik egy fiú a bevásárlóközpontban "véletlenül" összeütköztetjük a kocsinkat vagy a saroknál pont kinézzük, hogy ha befordul akkor neki menjünk, ezek nem tudom beválnak e, még nem próbáltam. :)) Vannak kávézók, könyvtárak, állatkertek, füvészkertek, szabadidőparkok... szerintem nem helyhez kötött az ismerkedés. Bárhol lehet és nem kínos, csak mi emberek túltoljuk már ezt az egészet. Régen csak megszólítással ismerkedtek és mindenki jól elvolt. :) Sok sikert neked! 22L
2021. máj. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!